SSK PRİM GÜN SAYISI | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

SSK PRİM GÜN SAYISI

emekli sandığı maaş bordrosu

Sosyal Sigortalılar Kurumu’na bağlı olan vatandaşlarımızın, emekli olabilmeleri için belirli koşulları yerine getirmeleri gerekmektedir. Bunlardan biri ise, prim gün sayısıdır. SSK prim gün sayısı öğrenme işleminizi ise Sosyal Güvenlik Kurumu’nun geliştirmiş olduğu uygulamaları sayesinde internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. SSK prim gün sayısı öğrenme işleminizi tek bir yolla yapabilirsiniz. Bu yol E-Devlet şifresi ile E-Devlet üzerinden yapacak olduğunuz işlemdir. Bu yazımızda sizlere SSK prim günü sayısı öğrenme işleminizi nasıl yapmanız gerektiği hakkında bilgi vereceğiz.

SSK Prim Gün Sayısı Öğrenme İşlemini Nasıl Yapabilirim?

Şifresiz olarak yapacak olduğunuz bu işlemi, E-SGM sistemi üzerinden yapabilirdiniz. SSK prim günü sayısı öğrenme işleminizi şifresiz olarak yapabilmeniz için öncelikle E-SGM sitesine ulaşmanız gerekmekteydi. Ancak E-SGM sisteminin şu anda geçici olarak kapatılması nedeni ile işlemlerinizi E-Devlet üzerinden güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet üzerinden SSK prim günü sayısı öğrenme işlemi nasıl yapılır aşağıda siz değerli vatandaşlarımıza anlatmış bulunmaktayız.

E-Devlet Şifresi İle SSK Prim Gün Sayısı Öğrenme İşlemini Nasıl Yapabilirim?

E-Devlet sistemi üzerinden yapacak olduğunuz bu işlem için öncelikle şifrenizi edinmeniz gerekmektedir. Şifrenizi herhangi bir PTT şubesine giderek kimlik bilgilerinizin başvurusu ile şifrenizi kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Bunun için 2 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Şifrenizi edindikten sonra ise SSK prim günü sayısı 4A öğrenme işleminiz için yazının sonunda bulunan bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Açılan ekranda ilk olarak ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonuna basmanız gerekmektedir. Değişecek olan sayfa ile birlikte, TC kimlik numaranızı ve E-devlet şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Bu işlemlerinizden sonra SSK prim günü sayısı öğrenme işleminizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle SSK Prim Gün Sayısı Öğrenme İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş