SGK RAPOR ÖDEMESİ | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

SGK RAPOR ÖDEMESİ

SsK RAPOR ÖDEMESİ

Çalışmakta olan bireylerin, mesleki bir rahatsızlıklarından dolayı veya kişisel bir rahatsızlığından ötürü iş görememezlik durumunda olduklarında, rapor almaları gerekmektedir. Rapor alınmış olan bu durumlarda, Sosyal Güvenlik Kurumu vatandaşlarını mağdur etmemek adına, SGK rapor parası ödemesi adı altında bir ücret ödemektedir. Bu ücreti alabilmeniz için ise aranan şart, almış olduğunuz rapor tarihinden önce 90 günlük primleri yatırmanızın gerekliliğidir. Bu şartlar altında dilekçeniz ile birlikte SGK rapor ödemesi alabilmeniz için Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvuruda bulunabilirsiniz.

Yazımızın devamında SGK rapor ödemesi hakkında ayrıntılı bilgileri bulabilir ve SGK rapor ödeme sonucunuzu öğrenme işleminizi nasıl yapmanız gerektiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

SGK Rapor Ödemesi Sonucunu Öğrenme İşlemini Nasıl Yapabilirim?

SGK rapor ödemesi sonucunuzu öğrenmek istiyorsanız yazımızın sonunda bulunan, sizler için vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. SGK rapor ödemesi işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştireceksiniz. Bunun için ilk olarak E-Devlet şifrenizi edinmeniz gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi herhangi bir PTT şubesine giderek, kimlik bilgileriniz ile yapacak olduğunuz başvuru sonucunda öğrenebilirsiniz. Bu işlem için 2 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi edindikten sonra ise SGK rapor ödemesi sistemine girebilmeniz için ilk olarak ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonuna basmanız gerekmektedir. Sonrasında ise TC kimlik numaranızı ve E-devlet şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Bu gerçekleştirmiş olduğunuz adımlardan sonra SGK rapor ödemesi sonucunda ne kadar ücret aldığınızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

SGK Rapor Ödemesi Sonucunu Öğrenme İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş