NE KADAR EMEKLİ MAAŞI ALIRIM? | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

NE KADAR EMEKLİ MAAŞI ALIRIM?

SsK RAPOR ÖDEMESİ

Sigortalı olarak belirli bir kurumda çalışmakta olan bireyler, belirlenmiş olan koşulları sağladıkları takdirde emekli olabilmektedir. Emekli olabilmek için ise, gerekli olan çalışma süresi, belirlenmiş olan yaş ve belirli bir miktarda prim yatırmaları gerekmektedir. Bu şartları yerine getiren bireylerimiz emekli olmaya hak kazanmaktadırlar. Bu aşamadan sonra ise en çok merak edilen konuların başında ise, emekli maaşları gelmektedir. Bu yazımızda sizlere herkesin merak ettiği, ne kadar emekli maaşı alırım sorusunun yanıtı hakkında bilgiler vereceğiz. Yazımızın devamında sizlere verecek olduğumuz bilgiler sayesinde, emekli maaşınız ne kadar olacağı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ne kadar emekli maaşı alırım işleminizi bağlı olduğunuz SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumlarına göre ayrı ayrı yapmanız gerekmektedir. Bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde sorgulama ekranına girmeniz ile birlikte, emekli maaşı bilginize kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

Emekli maaşı hesaplama veya sorgulama işlemi için daha önceden iki yol bulunmaktaydı. Şifreli ve şifresiz olarak yapılabilen emekli maaşı hesaplama ve sorgulama işlemleri şifresiz olarak gerçekleştirilen E-SGM resmi sitesinin kapatılması nedeni ile artık yalnızca şifreli olarak E-Devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır.

E-Devlet sistemi üzerinden yapacağınız işlemler için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer bir şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek şifre alma başvurusunda bulununuz. Başvuru sonucu 2 TL işlem ücreti ödedikten sonra şifrenizi teslim alabilirsiniz.

SSK Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım?

SGK Üzerinden Emekli Maaşı Sorgulama İşlemi:

SSK ne kadar emekli maaşı alırım uygulaması için yazımızın sonunda bulanan bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Açılmış olan SGK ekranından sizden istenilen bilgileri giriniz.

  • TC kimlik numarası
  • SSK sicil numarası( ilk olarak sigortalı olarak işe başladığınızda işvereniniz tarafından size verilen bir numaradır.)
  • Baba adı
  • Nüfus il
  • Doğum tarihinizi giriniz.
  • Son olarak ‘sorgula’ butonuna tıklayınız.

Tüm bunlardan sonra SSK ne kadar emekli aylığı alırım sorunun yanıtı bulabilirsiniz ve maaş bilginize ulaşabilirsiniz.

SSK Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım Uygulaması İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle SSK Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım?

E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifreniz ile SSK emekli maaşı sorgulama işleminizi yapabilmek için öncelikle ilgili yazının sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra açılacak olan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız. Kimlik doğrulama işleminiz içinde T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi sırası ile açılan sayfadaki ilgili alanlara yazınız. Daha sonra bu alanların hemen alt tarafında bulunan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Bu işlemleri sırası ile doğru bir şekilde gerçekleştirdiğinizde SSK emekli maaşınızı sorgulama işleminizi E-Devlet üzerinden başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle SSK Emekli Maaşı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım?

SGK Üzerinden Bağ Kur Emekli Maaşı Sorgulama İşlemi:

İlk olarak ilgili yazımızın sonundaki bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada sizden istenen T.C. kimlik numarası bölümünü doldurunuz. Daha sonra kurumunuzu seçiniz. Ardından güvenlik kodunu da yazıp, “Sorgula” seçeneğine tıklayınız. Böylelikle SGK üzerinden Bağ Kur emekli maaşı sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

Bağ Kur Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım Uygulaması İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım?

E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifreniz ile BAĞ-KUR emekli maaşı sorgulama işleminizi yapabilmek için öncelikle ilgili yazının sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra açılacak olan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız. Kimlik doğrulama işleminiz içinde T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi sırası ile açılan sayfadaki ilgili alanlara yazınız. Daha sonra bu alanların hemen alt tarafında bulunan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Bu işlemleri sırası ile doğru bir şekilde gerçekleştirdiğinizde BAĞ-KUR emekli maaşınızı sorgulama işleminizi E-Devlet üzerinden başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım?

SGK Üzerinden Emekli Sandığı Emekli Maaşı Sorgulama İşlemi:

SGK üzerinden emekli sandığı maaşı sorgulama işlemi için ilk olarak yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Açılacak olan sayfadaki sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurunuz. Bilgilerinizin doğruluğundan emin olduktan sonra “Hesapla” seçeneğine tıklayınız.

Emekli Sandığı Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım Uygulaması İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle Emekli Sandığı Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım?

E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifreniz ile emekli sandığı emekli maaşı sorgulama işleminizi yapabilmek için öncelikle ilgili yazının sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra açılacak olan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız. Kimlik doğrulama işleminiz içinde T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi sırası ile açılan sayfadaki ilgili alanlara yazınız. Daha sonra bu alanların hemen alt tarafında bulunan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Bu işlemleri sırası ile doğru bir şekilde gerçekleştirdiğinizde Emekli Sandığı emekli maaşınızı sorgulama işleminizi E-Devlet üzerinden başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle Emekli Sandığı Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş