GSS SORGULAMA | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

GSS SORGULAMA

gss

Genel Sağlık Sigortası ülkede yürürlüğe girdi. Ülkede sigortası olmayan 18 yaşını geçmiş herkes GSS kapsamına alındı. buna öğrenciler de dahil. Bu bağlamda hala öğrenci iseniz ve GSS borcunuz varsa öğrenci belgenizle birlikte SGK bürosuna başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvuru sonucunda GSS borcunuz silinecektir. GSS’den ne kadar borcunuz olduğunu öğrenmeniz için bir GSS sorgulama yapmanız gerekecektir. Genel Sağlık Sigortası sorgulama işlemini de sadece T.C. kimlik numaranızla yapabilirsiniz. Bu bağlamda aşağıda size nasıl Genel Sağlık Sigortası sorgulama yapacağınızı anlatacağız. Lütfen dikkatle takip ediniz.

GSS Sorgulama Nasıl Yapılır?

GSS’ye ne kadar borcunuz olduğunu öğrenmek için sorgulama yapmanız gerekecektir. Eskiden Genel Sağlık Sigortası sorgulama işlemini 2 farklı şekilde yapabilir durumdaydı. E-SGM üzerinden ve E-Devlet sitesi üzerinden. Kısa bir süre önceye kadar E-SGM sistemi üzerinden GSS sorgulama işleminizi şifresiz olarak gerçekleştirmekteydik. Fakat E-SGM sistemi süresiz olarak kapatılmıştır. İşleminizi halen hizmet vermeye devam eden ve bünyesinde pek çok kurum ile ilgili sorgulama işlemi bulunan E-SGM sistemi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızın devamında konu ile ilgili detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden GSS Sorgulama

E-Devlet üzerinden Genel Sağlık Sigortası sorgulama yapabilmeniz için E-Devlet şifrenizin olması şarttır. Eğer ki E-Devlet şifreniz yok ise en yakın PTT şubelerine gidip kimliğiniz ile başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Sonrasında 2 TL işlem ücreti karşılığında size özel olan şifrenizi alabilirsiniz. Daha sonra yazımızın sonundaki internet adresine tıklayınız. Açılacak olan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula”  butonu ile kimlik doğrulayınız. Genel Sağlık Sigortası Tescil ve Prim Borcu SorgulamaArdından vatandaşlık numaranızı ve temin ettiğiniz E-Devlet şifrenizi girip “Sisteme Giriş Yap” butonuna basınız. sigorta sorgulama1Böylelikle Genel Sağlık Sigortası sorgulama işleminizi hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden GSS Sorgulama İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş