GSS GELİR TESTİ FORMU | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

GSS GELİR TESTİ FORMU

gss

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından hazırlanmış olan gelir testini geçecek vatandaşlar Sosyal Güvenlik Kurumu’na prim ödeme mecburiyetinde olmadan sağlık güvencesi alabilme olanağına sahip olabilmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu, Genel Sağlık Sigortası kapsamına dahil olarak yaptırılması mecburi olan ve vatandaşların bireysel olarak ne kadar prim ödeyeceğini belirlenmesin sağlayan GSS gelir testi formu ile yapılan test sonucu gelir düzeyi düşük çıkan vatandaşların prim ödemeleri devlet tarafından yapılacaktır.

GSS gelir testi formu ile yapılan gelir testi neticesinde prim ödemeye elverişli olan vatandaşlar ise 35 TL ile 213 TL arasında devlete her ay prim ödeme mecburiyetinde olacaktır. Vatandaşlar Genel Sağlık Sigortası gelir testi formu içerisinde yer almakta olan on dokuz adet soruya doğru bir şekilde cevap vererek teste ilk adımı ile başlayabilmektedir.

GSS gelir testi formu içerisinde yer alan 19 soru arasında evin oda sayısı, ısınma yöntemi, kira tutarı ve tüketilmekte olan yiyecek ve içecekler gibi pek çok özel soru bulunmaktadır. GSS gelir testi formu ile gelir testini yapabilmek için yazının sonunda vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Açılan sayfa içerisinden gelir testi formuna ulaşabilirsiniz.

Form ile Sosyal Güvenlik Kurumu’na başvuruda bulunulması gerekmektedir. Ancak yapılan gelir testi neticesinde tebliğ edilmiş olan gelir tespiti kararlarına ilişkin itirazın en geç on beş gün içerisinde gelir testini yapmış olan vakfa itiraz edilmesi gerekmektedir.

GSS Borç Sorgulamada Kurallar Nelerdir?

Genel Sağlık Sigortası, kapsamına girenler ödemekle yükümlü oldukları GSS borçlarını ödemedikleri takdirde prim borçları birikir. Ayrıca bu prim borçları ödemediğiniz takdirde her zaman karşınıza çıkar. Bu borçlar gecikme gecikme zammı ve faiziyle sizden tahsil edilir. GSS kapsamına alınmışsanız, hastane işlemlerinden yararlanın veya yararlanmayın GSS borcunuzu ödemek zorundasınız. GSS borç hesaplama işleminizi sık sık gerçekleştirerek borç sorgulama işleminizi yapmış olursunuz.

GSS Gelir Testi Formu İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş