EMEKLİLİK TARİHİ ÖĞRENME | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

EMEKLİLİK TARİHİ ÖĞRENME

emeklilik tarihi sorgulama

Her birey bir gün emekli olma hayali ile çalışır ve bu çerçevede bağlı olduğu kuruma belli bir miktar prim yatırmak zorundadır. Bu primleri belli bir süre yatırdıktan sonra ise emekli olmaya hak kazanırız. Eğer sizde ne kadar prim yatırdığınızı merak ediyor ve emeklilik tarihinizi öğrenmek istiyorsanız emeklilik tarihi öğrenme uygulamasından faydalanabilirsiniz. Bu sayfada sizlere emeklilik tarihi öğrenme hakkında bilgi verilecektir.

SSK Emeklilik Tarihi Öğrenme Nasıl Yapılır?

Sizde emeklilik tarihi sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız yazının devamında verdiğimiz linke tıklayınız. Daha sonra sizden istenilen bilgileri ilgili alanlara eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Sizden istenilen bilgiler ise şunlardır;

 • Öncelikle cinsiyetinizi seçmelisiniz.
 • Daha sonra doğum tarihinizi ve hizmet başlama tarihinizi gün, ay, yıl biçiminde giriniz.
 • Eğer maluliyet ya da erken yaşlanma durumunuz varsa bu bilgileri de ilgili kısımda belirleyiniz.
 • Ardından mevcut bilgiler kısmında sizden istenen bilgileri sırasıyla doğru bir biçimde giriniz.
 • Tüm bu işlemlerden sonra Gönder sekmesine tıklayarak SSK emeklilik tarihi öğrenme işlemini yerine getirebilirsiniz.

SSK Emeklilik Tarihi Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR Emeklilik Tarihi Öğrenme Nasıl Yapılır?

Sizin bağlı olduğunuz kurum BAĞ-KUR ise ve bu kapsamda emeklilik tarihi sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız yazının bitiminde verilen web sayfası linkine tıklayınız. Bu bölüme girdikten sonra ise BAĞ- KUR emeklilik tarihi sorgulama işlemi için sayfada yer alan bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Sayfada yer alan ilk kısım olan emeklilik bilgileri kısmını yani emeklilik türü, cinsiyet ve doğum tarihi kısımlarını doldurunuz. İkinci kısımda yani Daha sonra erken yaşlanma varsa onu da belirlemeniz gerekmektedir. Bunların özel durum bilgileriniz kısmında sizden istenen bilgileri sırasıyla cevaplayınız. Eğer yurtdışı borçlanmasıyla emekli olmak istiyorsanız bunu da belirtiniz. Tüm bu işlemlerin ardından Tamam sekmesine tıkladığınız durumda BAĞKUR emeklilik tarihi öğrenme işlemini yapabileceksiniz.

BAĞ-KUR Emeklilik Tarihi Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Emeklilik Tarihi Öğrenme Nasıl Yapılır?

Sorgulama işleminizi yapabilmek için ilk olarak yazının sonunda verdiğimiz linke tıklayınız. Karşınıza çıkacak olan sayfada belli bilgileri ilgili alanlara girmeniz gerekmektedir. Bu bölümde sizden istenilen bilgiler doğum tarihiniz, cinsiyetiniz, 23.05.2002 yılına kadar 4A kapsamında ne kadar prim yatırdığınızı, 23.05.2002’den sonra 4A kapsamında ne kadar prim yatırdığınız hakkında bilgilerdir. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde ilgili alanlara girmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise 4C kapsamında başlangıç ve bitiş tarihini belirleyip hizmet türünü de seçtikten sonra hesapla butonuna basarak emeklilik tarihinizi hesaplayabilirsiniz.

Emekli Sandığı Emeklilik Tarihi Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

 1. kemal ozbay dedi ki:

  emeklilik basvurusu yaptim emekli olup olmadigimi bilmiyorun nasi ogrene bilirim? saygilar

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   E-Devletten kontrol edebilirsiniz. Ya da başvurduğunuz SGK müdürlüğünden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş