EMEKLİLİK SORGULAMA | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

EMEKLİLİK SORGULAMA

bağkur emekli olma şartları

Emekli olmak her devlet çalışanın ve her özel sektörde çalışan işçilerin hayalidir. Perceptiv Digital yükümlülüklerini usulüne uygun olarak yerine getirir. Bu hayali gerçekleştirebilmek için belirlenmiş olan gün sayısına ulaşmış olmanız gerekmektedir. Ne zaman emekli olacağınızı merak ediyorsanız bu sorgulama işleminden rahatlıkla yararlanabilirsiniz.

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde bu tür sorgulama işlemlerimizi internet üzerinden hiçbir yere gitmeden veya herhangi bir telefon görüşmesi yapmadan dakikalar içerisinde işlemimizi gerçekleştirebiliriz. Emeklilik sorgulama işlemi de bu işlemlerden yalnızca bir tanesidir.

Emeklilik sorgulama işleminiz için tek bir bağlantı yeterlidir. Ancak maaşınızı sorgulamak isterseniz; SSK, BAĞKUR ve Emekli Sandığı kurumlarının emeklilik maaşı sorgulama işlemleri farklı olarak yapılmakta ve bu işlemleri size uygun kurum ile nasıl yapacağınızı yazımızda detaylı olarak anlatacağız.

Daha önceden emeklilik sorgulama işleminizi ve bunun gibi birçok işlemi internet üzerinden iki resmi site yardımı ile gerçekleştirebiliyorduk. Ancak bu resmi internet sitelerden şifresiz işlem gerçekleştiren E-SGM resmi internet sitesinin kapatılması nedeni ile artık şifresiz sorgulama işlemi gerçekleştirebilmemiz mümkün değildir. Artık bu işlemlerimizi yalnızca E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifresi ile güvenli bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz.

E-Devlet sistemi üzerinden emeklilik sorgulama işlemi gibi birçok işleminizi yapabilmeniz için bir şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer bir şifreniz yoksa işlem gerçekleştirmeniz olası bir seçenek değildir. Şifrenizi PTT şubelerinden kimlik bilgileriniz ve 2 TL işlem ücreti karşılığında teslim alabilirsiniz. Şifreniz size özeldir, kimseyle paylaşmayınız.

Emeklilik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Emeklilik sorgulama işleminiz için şifresiz ve şifreli olmak üzere iki resmi internet sitesi bulunmaktadır. Bu işlemleri nasıl yapacağınızı yazımızda detaylı olarak sizler için anlattık.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle Emeklilik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Öncelikle ilgili yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra karşınıza çıkacak olan sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu resimde bulunan ve daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.

Normal Şartlarda Ne Zaman Emekli Olabilirim

Kimlik doğrulama işlemini yapabilmek için de karşınıza çıkacak olan sayfa aşağıda resimde olduğu gibidir. Sayfada bulunan ve resimde ok işaretleri ile gösterilmiş olan yerlere sırası ile T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazıp, yine aynı sayfada bulunan ve resimde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.

dsada

Bu işlemleri sırası ile doğru bir şekilde yaptığınızda emeklilik sorgulama işleminizi başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

SGK Üzerinden Emeklilik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

SGK Üzerinden SSK Emeklilik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

SGK üzerinden ne zaman emekli olurum işleminizi gerçekleştirebilmek için ilk olarak ilgili yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayıp, daha sonra sizlere aşağıda bulunan resimde ok işaretleri ile işaretlemiş olduğumuz alanları doldurmanız gerekmektedir. Bu alanları sırasıyla doldurduktan sonra aynı sayfada bulunan ve resimde de daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Gönder” seçeneğine tıklayınız.

SGK Ne Zaman Emekli Olurum

SGK Üzerinden SSK Emeklilik Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

SGK Üzerinden BAĞ-KUR Emeklilik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

SGK üzerinden BAĞ-KUR emeklilik sorgulama işlemini yapabilmek için ilk olarak ilgili yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Daha sonra açılacak olan sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve resimde de ok işaretleri ile gösterilmiş olan yerleri doldurunuz. Doldurma işleminizi tamamladıktan sonra aynı sayfada bulunan ve resimde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Tamam” seçeneğine tıklayınız. Böylelikle emeklilik sorgulama işleminiz tamamlanmış olacaktır.

SGK Bağkur Emeklilik Sorgulama

SGK Üzerinden BAĞ-KUR Emeklilik Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

SGK Üzerinden Emekli Sandığı Emeklilik Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

SGK üzerinden Emekli Sandığı emeklilik sorgulama işleminizi yapabilmek için ilk olarak ilgili yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Daha sonra karşınıza çıkacak olan sayfa aşağıda olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve resimde ok işaretleri ile gösterilmiş olan yerleri doldurmanız gerekmektedir. Bu alanları doldurduktan sonra aynı sayfada bulunan ve resimde de daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Hesapla” seçeneğine tıklayınız. Böylelikle emeklilik sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

SGK Emekli Sandığı Emeklilik Sorgulama

SGK Üzerinden Emekli Sandığı Emeklilik Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

E-Devlet SGK Emekli Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifreniz ile SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı emekli maaşı öğrenme işleminizi yapabilmek için öncelikle ilgili yazının sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra açılacak olan sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve resimde de daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.

Kimlik Doğrulama

Kimlik doğrulama işleminizi yapabilmek için açılacak olan sayfada aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve resimde de ok işaretleri ile gösterilmiş olan ilgili yerlere sırası ile T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazınız. Daha sonra bu alanların hemen alt tarafında bulunan ve resimde de daire içerisine alınarak gösterilmiş olan  “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.

dsada

Bu işlemleri sırası ile doğru bir şekilde gerçekleştirdiğinizde SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı emekli maaşınızı öğrenme işleminizi E-Devlet üzerinden başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet 4A Emekli Maaşınızı Öğrenmek İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

E-Devlet 4B Emekli Maaşı Öğrenme İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

E-Devlet 4C Emekli Maaşı Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!

SGK Üzerinden SSK Emekli Maaşı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

SSK’lı olan vatandaşlarımızın emekli maaş bilgilerine ulaşabilmeleri için ilk olarak ilgili yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklamaları gerekmektedir. Daha sonra açılan sorgulama sayfası aşağıda bulunan resimde olduğu gibidir. Sayfada bulunan ve resimde ok işaretleri ile gösterilmiş olan yerlere sırası ile TC kimlik numarası, SSK sicil numarası, Baba adı, Nüfus il, Doğum tarihi bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Bilgi girişlerinizi tamamladıktan sonra yine aynı sayfada bulunan ve aynı resimde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Sorgula” butonuna basmanız gerekmektedir. Bu işlemleri yaptıktan sonra ise, ne kadar emekli maaşı alırım SSK için gerekli bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

SGK Emeklilik Maaşı Sorgulama

SSK Emeklilik Sorgulama İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

SGK Üzerinden BAĞ-KUR Emekli Maaşı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

BAĞ-KUR’lu olan vatandaşlarımızın emekli maaşı öğrenme işlemleri için öncelikle yapması gereken, ilgili yazımızın sonunda sizler için paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklamaktır. Bu aşamadan sonra açılacak olan sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Açılan sayfada bulunan ve resimde ok işaretleri ile gösterilmiş olan yerlere TC kimlik numaranızı ve ilgili kurumunuzu girmenizdir. Bilgi girişlerinizin ardından, sayfada bulunan ve resimde yine ok işareti ile gösterilmiş olan güvenlik kodunu doğru bir şekilde girdiğinizden emin olduktan sonra yine aynı sayfada bulunan daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Sorgula” butonuna basmanız yeterli olacaktır. Tüm bu işlemlerden sonra ise, BAĞ-KUR’lu olan bireylerimiz ne kadar emekli maaşı alırım sorusunun yanıtına ulaşabileceklerdir.

SGK Bağkur Emeklilik Maaşı Sorgulama

SGK Üzerinden BAĞ-KUR Emeklilik Sorgulama İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

SGK Üzerinden Emekli Sandığı Emekli Maaşı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Emekli Sandığı’na bağlı olan vatandaşlarımızın emekli maaş bilgilerine ulaşmaları için ilk olarak ilgili yazımızın sonunda bulunan, sizler için paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklamaları gerekmektedir. Ardında açılacak olan sorgulama sayfası aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve ok işaretleri ile gösterilmiş olan Dereceniz, Kademe ,Ek gösterge ve aylık bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir. Dilerseniz sorgulama ekranı üzerinde sizden istenmekte olan diğer bilgilerinizin de girişlerini yapabilirsiniz. Son olarak yine aynı sayfada bulunan ve resimde de daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Hesapla” butonuna basınız. Bu işlemlerinizden sonra, ne kadar emekli maaşı alırım sorusunun yanıtına ulaşabilirsiniz.

SGK Emekli Sandığı Aylık Bilgisi

SGK Üzerinden Emekli Sandığı Emeklilik Sorgulama İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş