EMEKLİLİK SİCİL NO | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

EMEKLİLİK SİCİL NO

Bu yazıda sizlere emeklilik sicil no işleminden bahsedeceğiz. Emeklilik hali, SGK tarafından belirlenmiş çalışma gününü doldurmuş ve primlerini eksiksiz ödemiş kişilerin çalışma hayatını noktalayıp emekli maaşı alarak yaşamını sürdürmesi halidir.

Daha önceden emeklilik sicil no sorgulama işleminizi yapabilmeniz için 2 adet resmi site bulunmaktaydı. Bu siteler şifreli olarak işlem yapabildiğimiz E-Devlet resmi sitesi ve şifresiz işlem yapabildiğimiz E-SGM sitesiydi. Ancak E-SGM resmi sitesinin kapatılması ile şifresiz işlem yapabilmek artık olası bir seçenek değildir. Bunun yerine şifresiz işlem gerçekleştirebildiğimiz E-Devlet sitesi üzerinden işlemlerimizi yapabilmekteyiz.

E-Devlet sistemi üzerinden yapacağınız her işlemde bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Eğer bir şifreniz yosa sistem üzerinden herhangi bir işlem gerçekleştirmeniz mümkün olmayacaktır. Şifrenizi PTT şubelerinden kimlik bilgileriniz ile alabilirsiniz. İşlem ücreti 2 TL’dir.

E-Devlet Üzerinden E-Devlet Şifresi İle Emeklilik Sicil No Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Emeklilik sicil no sorgulama yapabilmek için ilk olarak E-Devlet şifresine ihtiyaç duyacaksınız. E-Devlet şifrenizi nereden ve nasıl alabileceğinizi yazımızda detaylı olarak anlatmıştık. Şifrenizin temin işleminin ardından:

  • ilk olarak yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir.
  • Açılacak sayfa aşağıda bulunan resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve daire içerisine alınmış olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basarak sorgulama sayfasına yönlendirileceksiniz.

4C Tescil Kaydı

  • Daha sonra açılacak sayfa da aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu sayfada ok işaretleri ile gösterilmiş alanlara sırasıyla TC kimlik numaranızı ve PTT şubesinden temin ettiğiniz E-Devlet şifrenizi yazınız.
  • Bilgilerinizin doğruluğundan emin olduktan sonra sorgulama işleminizi tamamlamak için yine aynı sayfada bulunan ve resimde daire içerisine alınarak işaretlenmiş olan “Sisteme Giriş Yap” butonuna basmanız gerekmektedir.

dsada

Bu işlemleri sırası ile doğru bir şekilde gerçekleştirdiğinizde emeklilik sicil numarası sorgulama işleminizi başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle Emeklilik Sicil No Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş