EMEKLİLİK PRİM GÜN SAYISI | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

EMEKLİLİK PRİM GÜN SAYISI

EMEKLİLİK PRİM SORGULAMAsı

Emeklilik prim gün sayısı, Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında bulunan sigorta kurumlarından emekli olunabilmesi için tamamlanması gereken şartlar arasındadır. Emekliliğinizin gerçekleşebilmesi için gereken şartların sağlanması önemlidir. Emeklilik prim gün sayısını sorgulama işleminizi internet üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde yaparak kontrolünüzü sağlayabilirsiniz. Sorgulama işleminizi şifreli bir yöntem ile yapabilirsiniz. Yazımızın devamında bu yöntem için emeklilik prim gün sayısı sorgulama işleminin nasıl yapıldığını detaylı bir şekilde sizlere aktaracağız.

Daha önceden emeklilik prim gün sayısı sorgulama işleminizi ve bunun gibi birçok işlemi internet üzerinden iki resmi site yardımı ile gerçekleştirebiliyorduk. Ancak bu resmi internet sitelerden şifresiz işlem gerçekleştiren E-SGM resmi internet sitesinin kapatılması nedeni ile artık şifresiz sorgulama işlemi gerçekleştirebilmemiz mümkün değildir. Artık bu işlemlerimizi yalnızca E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifresi ile güvenli bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz.

E-Devlet sistemi üzerinden emeklilik prim gün sayısı sorgulama işlemi ve bunun gibi birçok işlemi gerçekleştirebilmek için E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bir E-Devlet şifresine sahip değilseniz E-Devlet şifrenizi alabilmek için size en yakın merkez PTT şubesine kimlik bilgilerinizin okunabildiği nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi alabilmek için son olarak 2 TL işlem ücretini de ödedikten sonra E-Devlet şifrenizi size özel kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle Emeklilik Prim Gün Sayısı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilen tüm işlemlerde olduğu gibi E-Devlet şifresi istenmektedir. E-Devlet şifrenizi nereden ve nasıl alabileceğinizi yazımızda detaylı olarak size anlatmıştık. Emeklilik prim sorgulama işlemi için şifrenize sahip olduktan sonra:

  • Yazımızın sonunda sizler için ayrı ayrı vermiş olduğumuz bağlantı adreslerinden, bağlı olduğunuz sigorta kurumlarından birini seçerek işleminize devam edebilirsiniz.
  • Bağlantı adreslerinden; SSK’ya bağlıysanız 4A, BAĞ-KUR’a bağlıysanız 4B ve Emekli Sandığı’na bağlıysanız 4C sorgulamasını seçmeniz gerekmektedir.
  • Bağlantı adresine tıkladıktan sonra açılan sayfada bulunan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.
  • Daha sonra gelen sayfa T.C kimlik numaranız ve temin ettiğiniz E-Devlet şifrenizi sırası ile girmeniz istenmektedir.
  • Son olarak ise girdiğiniz bilgilerin doğruluğunu kontrol edip hemen alt tarafta bulunan “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayarak emeklilik prim sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

4A Emeklilik Gün Sayısı Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

4B Emeklilik Gün Sayısı Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

4C Emeklilik Gün Sayısı Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş