EMEKLİLİK MAAŞI SORGULAMA | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

EMEKLİLİK MAAŞI SORGULAMA

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza birçok yenilik hızlı bir şekilde girmiştir. Bu yeniliklerden bir tanesi de internet üzerinden işlem yapabilme imkanıdır. İnternet üzerinden yapabileceğiniz işlemlerden bir tanesi de emeklilik maaşı sorgulama işlemidir. Emekli maaşı sorgulama yaparak ne kadar emekli maaşı alacağınızı öğrenebilirsiniz.

 

Emeklilik maaşı sorgulama işleminizi daha önceden şifresiz olarak yapmanız mümkündü. Şifresiz işlem yapabildiğimiz sayfa E-SGM resmi sayfasının kapatılması nedeni ile artık bu işlemi şifresiz olarak yapmamız mümkün değildir. Şifresiz işlem yerine E-Devlet sistemi üzerinden şifreli olarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Şifreniz yoksa yazımızın devamından şifrenizi nereden ve nasıl alacağınızı öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda işlemi nasıl yapabileceğinizi de yazımızın devamında sizlere detaylı olarak anlatacağız.

Eğer bir E-Devlet şifreniz yoksa işlemi gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Şifre alma işlemi oldukça basit bir işlemdir. Şifrenizi herhangi bir PTT şubesine kimliğiniz ile birlikte giderek alabilirsiniz. Başvuru yapıp, 2 TL işlem ücreti ödediğinizde size özel E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle Emeklilik Maaşı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sisteminden şifreli emekli maaşı sorgulama yapmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

 • İlk olarak SSK (4A), BAĞ-KUR (4B) veya Emekli Sandığı (4C) emekli maaşı sorgulama için yazının sonunda paylaştığımız linke tıklayınız.
 • Açılan E-Devlet sayfası aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve resimde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.

Kimlik Doğrulama

 • Daha sonra açılacak olan sayfada aşağıda bulunan resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve resimde ok işaretleri ile gösterilmiş olan yerlere sırası ile TC kimlik numarası ve E-Devlet şifrenizi yazınız.
 • Daha sonra bu platformun alt tarafında bulunan ve resimde daire içerisine alınarak işaretlenmiş olan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.

dsada

 • Sisteme giriş yaptıktan sonra sorgulama işleminiz gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet 4A (SSK) Emeklilik Maaşı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet 4B (BAĞ-KUR) Emeklilik Maaşı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet 4C (Emekli Sandığı) Emeklilik Maaşı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

 1. Sevket Akkurt dedi ki:

  Yurtdisi Almanya emeklilik kasasindan istenen EMEKLI MAASI BORDUROSUNUN kopyasini almak icin asagida Verilen linklerle bir türlü ulasamiyorum. Linkler tiklandiginda her hangi bir fonksiyon göstermiyor. Bu neden Kimlik ve Cilt no bilgileri ile bana ulasabilecegim link ve sayfa konusunda yardimci olursaniz cok sevinirim. Tesekkürler.

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   E-Devlet üzerinden alabilirsiniz.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş