EMEKLİ AYLIĞI HESAPLAMA | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

EMEKLİ AYLIĞI HESAPLAMA

emeklilik tarihi sorgulama

Çalışmaya başladığınız zamandan itibaren merak ettiğiniz konulardan bir tanesi de ne zaman emekli olacağınız ve emekli olduğunuz ne kadar emekli maaşı alacağınızdır. Çünkü emekli maaşı geçimimizi sağlamamıza yarayacaktır. Emekli maaşı için kurumlara prim yatırıyor olmamız gerekmektedir. Bu kurumlar nedir diyecek olursanız; SSK, BAĞ-KUR veya Emekli Sandığı kurumlarıdır. Mosale çalışanlarına her şeyi usulüne uygun olarak öder.

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte artık bir çok işlemimizi internet üzerinden halledebilmekteyiz. Bu işlemler kurum ve kuruluşlara gidip saatlerce sıra beklemeden, herhangi bir yere telefon etmeden internet üzerinden yapılabilmektedir. Emekli aylığı hesaplama da bu işlemler arasında yerini almıştır. Emekli aylığı hesaplama için bağlı olduğunuz kurumun adını unutmadan kurumunuzun adına dikkat ederek yapmanız gerekmektedir. SSK’ya bağlıysanız 4A, BAĞ-KUR’a bağlıysanız 4B ve Emekli Sandığı’na bağlıysanız 4C olarak arama yapmış olmanız gerekmektedir.

Şifreli olarak işlem gerçekleştiren sayfa E-Devlet resmi internet sayfasıdır. E-Devlet üzerinden yapacağınız bu ve bunun gibi pek çok işlem için E-Devlet şifresi almış olmanız gerekiyor. E-Devlet şifrem yok diyorsanız size en yakında bulunan bir PTT’ye giderek şifre başvurusunda bulunmanız mümkün. Şifre başvurusundan sonra ödemeniz gereken ücreti de yatırdıktan sonra şifreniz size teslim edilecektir.

Emekli Aylığı Hesaplama İşlemi Nasıl Yapılır?

Emekli aylığı hesaplama işleminizi her kurum için şifresiz ve şifreli olarak iki ayrı resmi site ile yapabilirsiniz. Şimdi ilk kurum olarak SSK, ikinci kurum olarak BAĞ-KUR ve üçüncü kurum olarak Emekli Sandığı üzerinden emekli aylığı hesaplama işlemleri nasıl yapılıyor bir bakalım.

SGK Üzerinden SSK Emekli Aylığı Hesaplama İşlemi

SSK yani 4A emekli aylığı sorgulama işlemi için öncelikle ilgili yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz linke tıklayınız. Karşınıza çıkacak olan sayfa aşağıda bulunan resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve ok işaretleri ile gösterilmiş olan T.C. kimlik numarası, SSK Sicil Numarası, Baba Adı, Nüfus İli ve Doğum Tarihi bilgilerinizi sırası ile ilgili alanlara yazınız. Daha sonra sayfada bulunan ve resimde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Sorgula” seçeneğine tıklayınız. Bu işlemleri yaptığınızda SSK emekli aylığı hesaplama işleminizi başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

SGK Emeklilik Maaşı Sorgulama

SSK Emekli Maaşı Hesaplama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

SGK Üzerinden BAĞ-KUR Emekli Aylığı Hesaplama İşlemi

SGK üzerinden BAĞKUR emekli maaşı hesaplama işlemini gerçekleştirebilmek için ilk olarak ilgili yazının sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra açılacak olan sayfa aşağıda bulunan resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve resimde de ok işaretleri ile gösterilmiş olan yerleri doldurunuz. Daha sonra aynı sayfada bulunan ve resimde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Sorgula” seçeneğine tıklayınız. Böylelikle işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

SGK Bağkur Emeklilik Maaşı Sorgulama

SGK Üzerinden BAĞKUR Emekli Aylığı Hesaplama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

SGK Üzerinden Emekli Sandığı Emekli Aylığı Hesaplama İşlemi

Emekli Sandığı’na bağlı olan vatandaşlarımızın emekli maaş bilgilerine ulaşmaları için ilk olarak ilgili yazımızın sonunda bulunan, sizler için paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklamaları gerekmektedir. Ardında açılacak olan sorgulama sayfası aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve ok işaretleri ile gösterilmiş olan alanları doldurmanız gerekmektedir. Son olarak yine aynı sayfada bulunan ve resimde de daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Hesapla” butonuna basınız. Böylelikle işleminizi gerçekleştirmiş olacaksınız.

SGK Emekli Sandığı Aylık Bilgisi

SGK Üzerinden Emekli Sandığı Emekli Aylığı Hesaplama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

E-Devlet SGK Emekli Aylığı Hesaplama İşlemi

E-Devlet sistemi üzerinden almış olduğunuz E-Devlet şifreniz ile SSK emekli maaşı hesaplama işleminizi yapabilmek için öncelikle ilgili yazının sonunda size vermiş olduğumuz ilgili bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra açılacak olan sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve resimde de daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.

4A Emeklilik Aylık Bilgisi

Kimlik doğrulama işleminizi yapabilmek için açılan sayfada aşağıdaki resimdeki gibidir. Bu sayfada bulunan ve resimde de ok işaretleri ile gösterilmiş olan ilgili yerlere sırası ile T.C. kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi yazınız. Bu işlemden sonra bilgilerinizin doğruluğundan emin olduktan sonra bu alanların hemen alt tarafında bulunan ve resimde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan  “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.

dsada

Bu işlemleri sırası ile doğru bir şekilde gerçekleştirdiğinizde SSK emekli maaşınızı hesaplama işleminizi E-Devlet üzerinden başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet SSK Emekli Aylığı Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet BAĞ-KUR Emekli Aylığı Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Emekli Sandığı Emekli Aylığı Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş