E-DEVLET PASAPORT KAYDI | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

E-DEVLET PASAPORT KAYDI

pasaport kaydı

İnternet erişiminin kolaylaşmasıyla birlikte insanlar birçok işlemini internet üzerinden yapmaktadır. Devlette internet üzerinden işlem yapabilme hizmetini E-Devlet sistemi üzerinden vatandaşlara sunmaktadır. Bu sistem üzerinden yapabileceğiniz işlemlerden bir tanesi de E-Devlet pasaport kaydı işlemidir.

E-Devlet Pasaport Kaydı İşlemi Nasıl Yapılır?

Yurtdışından gelen mobil cihazların ülke içinde çalışması için pasaport kaydının yapılmış olması gerekmektedir. Pasaport kaydı işlemini E-Devlet sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Pasaport kaydı yapmadan önce anlaşmalı bankalara cihaz harç bedeli ödemeniz gerekmektedir. Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Asya Katılım Bankası, Anadolu Bankası, Aktif Yatırım Bankası, Alternatif Bank, Finansbank, Albaraka Türk, Tekstil Bank, Türk Ekonomi Bankası, Turkishbank, Turkland Bank, Denizbank. İNG Bank, Türkiye Finans, HSBC, Şekerbank, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, İş Bankası anlaşmalı bankalardır.

Cihaz harcı yatırdıktan sonra gereken ikinci şey ise 30 gün içerinden ülkeye giriş yapmış bir pasaporttur. E-Devlet sistemi üzerinden pasaport kaydı yapmak için ilk olarak yazının sonunda paylaştığımız linke tıklayınız. Açılan sayfada Tc kimlik numarası ve E-Devlet şifresi ile giriş yapınız. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa PTT şubesinden 2 TL karşılığında şifre alabilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra E-Devlet pasaport kaydı işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Pasaport Kaydı Yapmak İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş