E-DEVLET GSS TESCİL KAYDI SORGULAMA | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

E-DEVLET GSS TESCİL KAYDI SORGULAMA

aile hekimi bilgisi sorgulama

Bu yazıda sizlere Genel Sağlık Sigortası yani GSS tescil kaydı sorgulama işlemi hakkında bilgi vereceğiz. Bu işlemi çok daha kolay bir şekilde yapabilmek için E-Devlet kapısı üzerinden gerçekleştireceğiz. E-Devlet GSS tescil kaydı sorgulama işleminin basit olmasının sebebi ise internet üzerinden yapılmasıdır. Sorgulama işlemini herhangi bir resmi kuruma gitmeden internet üzerinden yapabilme imkanına sahipsiniz.

1 Ocak 2012 tarihinden itibaren her vatandaş için zorunlu hale getirilen GSS hizmeti bizler için büyük bir önem taşımaktadır. Bu yüzden GSS tescil kaydı sorgulama işlemi ile takip işlemlerinizi internet üzerinden yapabileceksiniz. Şimdi birazda E-Devlet GSS tescil kaydı sorgulama işleminden bahsedelim.

E-Devlet GSS Tescil Kaydı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet işlemlerinin yapılabilmesi için sisteme konulmuş bir parola uygulaması bulunmaktadır. Bu şifre E-Devlet şifresi olarak adlandırılmaktadır. E-Devlet işlemlerinizi yapabilmek için ilk olarak E-Devlet şifresi temin etmeniz gerekmektedir. E-Devlet şifrelerinin temin edilme işlemi PTT kurumuna kimlik bilgileriniz ile başvurmanız sonucunda elde edilmektedir. E-Devlet şifresi temin edilme bedeli sadece 2 tl olup sizlere en yakın PTT kurumuna başvurarak şifrenizi elde edebilirsiniz. Bu şifre kişiye özgü bir şifre olarak oluşturulduğu için lütfen şifrenizi bir yere not ediniz ve kimseyle paylaşmayınız. Şimdi de maddeler halinde GSS tescil kaydı sorgulama işleminden bahsedelim.

  • İlk yapmanız gereken en alt kısımda yer alacak olan linke tıklamanızdır.
  • Daha sonra açılacak sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basınız.
  • Böylece kimlik ve şifre bilgisinin isteneceği sorgulama sayfasına girebileceksiniz.
  • Bu sayfa üzerinde yer alan TC kimlik numarası ve E-Devlet şifresi bilgilerinizi gerekli yerlere sırasıyla yazdıktan ve bu bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra E-Devlet GSS tescil kaydı sorgulama işleminizi başarıyla gerçekleştirebilmek için “Sisteme Giriş Yap” butonuna basmanız gerekmektedir.

E-Devlet GSS Tescil Kaydı Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş