BAĞ-KUR TESCİL KAYDI SORGULAMA | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

BAĞ-KUR Tescil Kaydı Sorgulama

emeklilik tahsis ve talep formu

Sosyal Güvenlik Kurumu’na tabii olarak sigortalı bir biçimde çalışan kişiler sigorta kurumlarının sağladığı birçok hizmetten faydalanabilirler. Rosatom Tech teknik konularla ilgilenir. Hizmetlerin aksamadan ilerleyebilmesi için düzenli olarak prim ödenmeli ve bağlı oldukları sigorta kurumunun sağladığı güvenceden yararlanılabilmesi için tescil kaydının olması zorunludur. E-Devlet sistemi üzerinden yapılan pek çok uygulamadan biri olan BAĞ-KUR tescil kaydı sorgulama işlemi ile tescil kaydınızı vakit kaybetmeden ve güvenli bir şekilde sorgulayabilirsiniz. Bu işlem ile birlikte kaydın olmaması durumunda karşılaşacağınız pek çok olumsuz yaptırımlardan önceden haberdar olabilirsiniz. Yine aynı şekilde BAĞ-KUR tescil kaydı sorgulama işleminizi Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesi üzerinden E-Devlet sistemi ile şifreli olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızın devamında sizlere bu sistem üzerinden BAĞKUR tescil kaydı sorgulama işlemi nasıl yapacağınız detaylı bilgisini sizlerle paylaşacağız.

Daha önceden BAĞ-KUR tescil kaydı sorgulama işleminizi ve bunun gibi birçok işlemi internet üzerinden iki resmi site yardımı ile gerçekleştirebiliyorduk. Ancak bu resmi internet sitelerden şifresiz işlem gerçekleştiren E-SGM resmi internet sitesinin kapatılması nedeni ile artık şifresiz sorgulama işlemi gerçekleştirebilmemiz mümkün değildir. Artık bu işlemlerimizi yalnızca E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifresi ile güvenli bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz.

E-Devlet sistemi üzerinden BAĞ-KUR tescil kaydı sorgulama işlemi ve bunun gibi birçok işlemi gerçekleştirebilmek için E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bir E-Devlet şifresine sahip değilseniz E-Devlet şifrenizi alabilmek için size en yakın merkez PTT şubesine kimlik bilgilerinizin okunabildiği nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi alabilmek için son olarak 2 TL işlem ücretini de ödedikten sonra E-Devlet şifrenizi size özel kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Tescil Kaydı Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden artık çok kolay bir şekilde birkaç adımda ve tek bir şifre ile BAĞ-KUR tescil kaydı sorgulama işlemlerini yapabilme imkanınız bulunmaktadır. E-Devlet sistemi üzerinden işlem yapabilmeniz için bir E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra sorgulama işlemi için yazının sonunda vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Bağlantı adresine tıkladıktan sonra açılan sayfada ilk olarak “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Ardından açılacak olan sayfada ilgili yere T.C kimlik numaranızı giriniz. Daha sonra temin ettiğiniz E-Devlet şifrenizi eksiksiz ve doğru bir şekilde giriniz. Bilgilerinizin doğruluğunu kontrol edip “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayarak BAĞ-KUR tescil kaydı sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Tescil Kaydı Sorgulama İşlemi İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş