BAĞ-KUR PRİM BORCU ÖĞRENME | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

BAĞ-KUR PRİM BORCU ÖĞRENME

bağ-kur borç sorgulama

BAĞ-KUR, vatandaşların çalışma hayatları boyunca hizmetlerinden yaralandığı ve emekliliğinde de emekli maaşı alınabilmesi için prim yatırılan Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı sigorta kurumlarından bir tanesidir. Prim ödeme şartı emekliliğiniz için gereken koşullardandır. Belirli miktarda primin ödenmesi ve bunun yanında gerekli yaş sınırına da gelinmesi ile emekli olunabilir. Prim borcunun takibi emekliliğiniz için önem arz etmektedir. Çoğu kişinin prim borcu çıkmaktadır. BAĞ-KUR prim borcu öğrenme işlemi ile prim borcunuz ile ilgili detaylı tüm bilgilere erişebilirsiniz. Prim borcunuzun ödenmemesi durumunda emekli olmanıza imkan yoktur. BAĞ-KUR prim borcu öğrenme işlemini gerçekleştirerek prim borcunuzun miktarını, yatıp yatmadığı gibi kontrol etmeniz için günün her saati hizmetinize sunulmuştur.

Bağ Kur prim borcu öğrenme işlemi iki resmi site üzerinden şifreli ve şifresiz olarak yapılabilmekteydi. Şifresiz işlem gerçekleştiren resmi site E-SGM resmi sitesi bir süre önce kapatıldı. Bu nedenle artık şifresiz olarak işlem gerçekleştiremiyoruz. Bunun yerine şifreli olarak E-Devlet sistemi üzerinde işlemlerimizi yapabiliyoruz.

E-Devlet sistemi üzerinden işlem yapabilmek için E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Şifreniz yoksa şifrenizi size yakın PTT şubesinden kimlik bilgileriniz ve 2 TL işlem ücreti karşılığına size özel bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz.

 

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Prim Borcu Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilen BAĞ-KUR prim borcu öğrenme işleminizi tek bir şifre ile güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sorgulama işlemi için E-Devlet sistemi üzerinden yapılan tüm işlmeler de olduğu gibi E-Devlet şifresine ihtiyacınız olcaktır. E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra veya zaten bir E-Devlet şifresine sahipseniz yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız bağlantı adresine tıklayınız. Bağlantı adresine tıkladığınızda gelen sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Daha sonra sizden T.C kimlik numaranız ve temin ettiğiniz E-Devlet şifreniz girmeniz istenmektedir. Son olarak “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Doğru bir şekilde adımları uygulayıp sisteme giriş yaptıktan sonra karşınıza prim borcu ile bilgileriniz ile ilgili tüm bilgiler detaylı olarak gelecektir. BAĞKUR prim borcu öğrenme işleminizi böylece tamamlamış olursunuz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Prim Borcu Öğrenme İşlemi için LÜTFEN TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş