SSK TESCİL KAYDI | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

SSK TESCİL KAYDI

SSK, Sosyal Sigortalar Kurumu’nun kısaltmasıdır. Sosyal Sigortalar Kurumu SGK’ya bağlı bir kurumdur. SSK’lı olmak günümüzde oldukça insan kalitesini arttıran bir yapıdır. Her vatandaşın sigortasının olması devlet açısından büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olarak çalışmakta olan her birey, çalışmasının karşılığı olarak bir gün emekli olabilmeyi ister. Bunun içinse yerine getirmesi gereken şartlar vardır. Bunlardan bazılar ise belirli bir kuruma bağlı olarak çalışmak ve belirli miktarda prim yatırmaktır. Bu yatırmış olduğunuz primleriniz ne zaman başladığınızı ise SGK’nın sağlamış olduğu imkanlar sayesinde internet üzerinden öğrenebilirsiniz. Bu işleminizi SSK tescil kaydı uygulamasını kullanmanız gerekmektedir. 4A tescil kaydı uygulamasını E-Devlet üzerinden E-Devlet şifreniz ile birlikte öğrenebilirsiniz. SSK tescil kaydı ile daha fazla bilgi edinmek için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

SSK Tescil Kaydı Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabiliriz?

Şifresiz SSK tescil kaydı sorgulama işleminizi E-SGM üzerinden gerçekleştirebiliyordunuz. Bunun için E-SGM sistemine ulaşmanız gerekiyordu. Ancak şu anda E-SGM sitesi yapım aşamasındadır. Bu nedenle E-SGM sitesi siz değerli vatandaşlarımıza hizmet verememektir. Şu anda E-SGM sitesinden SGK tescil kaydı sorgulama işleminizi yapamadığınız için sizlere şifreli olarak E-Devlet üzerinden 4A tescil kaydı sorgulama işlemi nasıl yapılır onu anlatacağız.

E-Devlet Şifresi İle SSK Tescil Kaydı Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabiliriz?

E-Devlet üzerinden yapacak olduğunuz bu işlem için şifreye ihtiyacınız vardır. Şifrenizi kimlik bilgilerinizle birlikte herhangi bir PTT şubesine başvuru yaparak öğrenebilirsiniz. Bunun için 2 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Şifrenizi edindikten sonra sizlere verecek olduğumuz adımları takip etmeniz gerekmektedir.

  • Öncelikle yazının sonunda bulunan SGK tescil kaydı ile ilgili bağlantıyı tıklayınız.
  • ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonuna tıklayınız.
  • Sonrasında TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • Sisteme giriş yap butonuna tıklayınız.

Bu adımlardan sonra SGK tescil kaydı sorgulama işleminizi yapabilir ve bilgilerinize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle SSK Tescil Kaydı Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş