SSK SORGULAMA | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

SSK SORGULAMA

ssk

SSK sorgulama işleminizi nasıl yapacağınız ile ilgili bilgileri bu yazımızdan öğrenebilirsiniz. Bu sorgulama işlemini tek bir şekilde yapabiliyorsunuz. Bu işlemleri detaylı olarak anlatacağız. E-Devlet şifresi ile E-Devlet üzerinden SSK prim sorgulama yapabilirsiniz. 4A sorgulama işleminin nasıl yapılacağını anlatalım.

SSK Sorgulama Nasıl Yapılır?

Şifresiz olarak SGK sorgulama işleminizi kolaylıkla yapabilmekteydiniz. Şifresiz bir şekilde SGK sorgulama işleminiz için gerekli olan sadece kimlik bilgilerinizdi. Şifresiz bir şekilde SGK sorgulama işleminizi E-SGM üzerinden yapabilirdiniz. E-SGM sizlere bu fırsatı vermişti. Ancak şu anda E-SGM sitesi bazı bölümlerine çalışma yapmaktadır. Bu nedenle sizlere hizmet verememektedir. Sizlere hizmet veremediği için sizlere E-Devlet şifresi ile nasıl sorgulama yapılır aşağıda siz değerli okurlarımıza anlatmış bulunmaktayız. Aşağıdaki adımları lütfen takip ediniz.

sgk emekli maaşı sorgulama

E-Devlet Şifresi İle SSK Sorgulama Nasıl yapılır?

E-Devlet şifresi yardımıyla SSK sorgulama yapabilmeniz için öncelikle bir E-Devlet şifresine sahip olmalısınız. Eğer bir E-Devlet şifreniz yoksa en yakın PTT şubesine giderek E-Devlet şifresi alma işlemi için başvuruda bulunabilirsiniz. Şifreniz var ise yazımızın altında vermiş olduğumuz linke tıklayarak işleminizi yapmaya başlayabilirsiniz. Verdiğimiz linke tıkladıktan sonra açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.

4a hizmet dökümü

Daha sonra yeni açılan sayfada “T.C. Kimlik Numarası” ve “E-Devlet Şifresi” kısımlarını doldurunuz ve sisteme giriş yapınız.

sigorta sorgulama1

Önünüze yeni açılacak olan sayfada ise “4A Hizmet Dökümü” seçeneğine tıklayarak işleminizi tamamlayınız. 4A sorgulama işleminizi bu şekilde tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Şifresi İle SSK Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

  1. mehmet dedi ki:

    05 01 1984 sigortaya girisim var pirim günüm 6665 gün 1968 dogumluyum ne zamam emekli olurum

    1. Hürcan Karataş dedi ki:

      48 yaşını tamamladığınızda emekli olabilirsiniz.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş