SSK SİCİL NO | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

SSK SİCİL NO

ssk

SSK, Sosyal Sigortalar Kurumu’nun kısaltmasıdır. Bu kurum Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlıdır. Bireylerin sigortalı olması avantaj sağlamaktadır. SSK sicil no ilk defa sigortalı olarak işe girdiğinizde size verilen numaradır. Sigorta bilgilerinize de sicil numaranızla öğrenme şansınız bulunmaktadır. SSK sicil numarasını bilmeniz sizin için önemlidir. Çünkü ne zaman emekli olacağınızı öğrenirken, çalışma süreniz boyunca ne kadar prim yatırıldığını öğrenirken ya da herhangi bir devlet kamu işleminizi gerçekleştirebilmek için sicil numarasına ihtiyacınız olacaktır. SSK sicil numarasını bilmiyorsanız bu yazımızdan öğrenebilirsiniz. Bu yazımızda size 4A sicil no öğrenme hakkında bilgi vereceğiz. Tek bir şekilde SSK sicil no öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet şifresiyle E-Devlet üzerinden SSK sicil numarası öğrenme işleminizi yapabilirsiniz. Sigorta sicil no öğrenme işlemi için yazının devamını takip ediniz.

SSK Sicil No Nasıl Öğrenilir?

Şifresiz olarak kolay bir şekilde sicil numaranızı öğrenebilirsiniz. 4A sicil no öğrenmek için sadece kimlik bilgileriniz yeterlidir. Şifresiz SSK sicil numaranızı E-SGM resmi sitesinden yapılmaktaydı. Şu anda E-SGM resmi sitesi bazı bölümlerinde çalışma yapmaktadır. Bu nedenle E-SGM resmi sitesi sizlere hizmet veremiyor. E-SGM sitesindeki çalışma bittikten sonra tekrar hizmete gireceği de kesinleşmemiştir. Ancak şu anda sizlere hizmet veremediğinden E-Devlet şifresi ile SSK Sicil numarası nasıl sorgulanır aşağıda anlatmış bulunmaktayız. Aşağıdaki adımları takip ediniz.

ssk hizmet dökümü

E-Devlet üzerinden SSK Sicil No Nasıl Sorgulanır?

E-Devlet üzerinden SSK sicil no sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmek için öncelikle bir E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. E-Devlet şifreniz yoksa veya unuttuysanız size en yakın PTT şubesine giderek E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. Zaten bir E-Devlet şifresine sahipseniz aşağıdaki adımları takip ederek 4A sicil no öğrenebilirsiniz.

 • Öncelikle aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.
 • Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

1

 • Kimliğinizi doğrulamak için önünüze gelecek olan sekmeden vatandaşlık numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
 • Girdiğiniz bilgilerin doğru olduğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

sigorta sorgulama1

 • SSK sicil numarası sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden SSK Sicil No Öğrenmek İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

 1. hasan dedi ki:

  abi linkiniz çalışmıyor

  1. Hurcan Karatas dedi ki:

   Şifresiz olarak yapılan uygulama linkindeki site bakım aşamasındadır. Şifre alarak diğer uygulamayı yapabilirsiniz.

   1. serif ali demir dedi ki:

    Peki yurt disinda bu sifre nerden alinir ?

    1. Hürcan Karataş dedi ki:

     Konsolosluğa başvurabilirsiniz.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş