SSK RAPOR PARASI NE ZAMAN YATAR? | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

SSK RAPOR PARASI NE ZAMAN YATAR ?

e-devlet haciz sorgulama

SSK Rapor Parası Nedir ?

SSK rapor parası, sigortalı çalışanın herhangi bir sebepten dolayı rapor aldığı durumlarda Sosyal Güvenlik Kurumu’nun çalışana ödediği paradır. Sigortalı çalışanın aldığı rapor gün sayısı üzerinden hesaplanıp SSK tarafından buna göre ödeme yapılmaktadır.

SSK Rapor Parası Ne Zaman Yatar ?

SSK 3 çeşit rapor parası ödemesi yapmaktadır. Birincisi sigortalı çalışan kişi çalıştığı yerde bir kaza geçirdiyse ya da mesleği dolayısıyla bir rahatsızlığı varsa rapor parası alabilir. İkinci olarak herhangi bir rahatsızlığı nedeniyle rapor alış tarihinden önce 3 ay prim ödenmiş olması kaydıyla raporun 3. gününden itibaren başlayarak SSK rapor parasını alabilir. Son olarak da doğum yapmış bayanın doğumdan önce 8 ve doğumdan sonraki 8 hafta çalışmadığı günler için SGK rapor parasını alabilirler.

SSK rapor parası ne zaman yatar sorusunun cevabı ise SSK rapor girişinden hemen sonraki 1 ay içerisinde incelenir ve eğer almaya hak kazandıysanız Ziraat Bankası şubesine yatırılır. SGK’ya cep telefonu numaranız kayıtlı ise ve mesaj uygulamaları açılmış ise rapor paranızın ne zaman yatacağı mesaj olarak bildirilecektir. SGK sisteminde kayıtlı cep telefonu numaranız yok ise rapor girişi yapıldıktan sonraki 20 gün sonra sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz.

SSK rapor parasını sorgulamak için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

SSK Rapor Parasının Yatıp Yatmadığını Öğrenmek İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş