SSK PRİM SORGULAMA | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

SSK PRİM SORGULAMA

hizmet dökümü

Günümüzde emekli olmak vatandaşlarımıza büyük olanak sağlamaktadır. Emekli olan bir insan emekli olduktan sonra da vefat edene kadar belli bir miktar para almaktadır. Emekli olabilmek için gerekli şartlardan biri de prim ödeme gün sayınızın tamamlanmasıdır. Bu yüzden primlerinizin yatıp yatmadığını merak ediyorsanız bu yazımızı okuyarak sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştireceğinizi öğrenebilirsiniz. SSK prim sorgulama işleminizi tek bir şekilde yapabilirsiniz. E-Devlet üzerinden E-Devlet şifreniz ile 4A prim sorgulama yapabilirsiniz.

Şifresiz olarak da kolay bir şekilde SGK prim sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirdiniz. SSK prim sorgulama işleminizi şifresiz olarak yapabilmeniz için yapmanız gereken sadece bazı kimlik bilgilerinizi bilmeniz gerekmekteydi. 4A prim sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için E-SGM’nin resmi web sitesine ulaşmanız lazımdı. Ancak E-SGM resmi web sitesi şu anda sizlere hizmet verememektedir. Sitesinin bazı bölümlerinde yapım aşaması uygulamaktadır. Bu nedenle hizmeti yoktur. Yapım aşaması bittikten sonra tekrar uygulamaya konup konmayacağı henüz netleşmedi. Ancak şu anda E-Devlet şifresi ile 4A prim sorgulama işlemi nasıl yapılır aşağıda sizlere anlatmış bulunmaktayız.

E-Devlet Üzerinden SSK Prim Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden SGK prim sorgulamak için bir E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. E-Devlet şifresine sahip değilseniz veya şifrenizi kaybettiyseniz size en yakın PTT şubesine giderek size özel olacak olan bir şifre alabilirsiniz. PTT sizden 2 TL isteyecektir. 2 TL karşılığında E-Devlet şifresine sahip olabilirsiniz. E-Devlet şifresine sahipseniz prim sorgulama için;

  • Öncelikle aşağıda verilen bağlantıya tıklayınız.
  • Önünüze gelecek olan sekmeden “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

AAAAAAAAAAAAAAAAAA

  • Kimliğinizi doğrulamak için açılan sayfada vatandaşlık numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.

Girdiğiniz bilgilerin doğru olduğundan emin olduktan sonra SSK prim sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Üzerinden SSK Prim Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş