SSK NE KADAR EMEKLİ MAAŞI ALIRIM? | MAAŞ HESAPLAMA | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

SSK NE KADAR EMEKLİ MAAŞI ALIRIM? | MAAŞ HESAPLAMA

SsK RAPOR ÖDEMESİ

Her çalışan birey bir gün emeklerinin karşılığını almak ister ve bu nedenle aklındaki tek soru SSK ne kadar emekli maaşı alırım sorusudur. İstenen koşulları yerine getirilip emekli olunduğunda yatırılan primler sayesinde emekli maaşı alırsınız ve artık emekli olmadan da ne kadar emekli maaşı alacağınızı hesaplayabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere emekli maaşı sorgulama ile SSK ne kadar maaş alırım uygulamasının nasıl yapılması gerektiği hakkında bilgi vereceğiz.

SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumlarına bağlı olup, ne kadar emekli maaşı alırım sorusunun cevabını merak eden herkes için, Sosyal Güvenlik Kurumun, online üzerinden öğrenebilmeniz için iki uygulaması mevcuttur. Bu uygulamalar sayesinde SSK ne kadar emekli maaşı alırım sorusunun cevabını kolaylıkla internet üzerinden öğrenebilirsiniz. İlk yoldan SSK ne kadar emekli maaşı alırım uygulamasını gerçekleştirebilmek için ayrıca, işe başlama tarihi, malullük ya da iş gücü kaybının olup olmadığı gibi bilgilerinizi de bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler doğrultusunda  emekli maaşı sorgulama işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz.

ne zaman emekli olabilirim

SSK Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım?

SGK Üzerinden SSK Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım?

SSK ne kadar emekli maaşı alırım uygulaması için yazımızın sonunda bulanan bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Açılmış olan SGK ekranından sizden istenilen bilgileri giriniz.

 • TC kimlik numarası
 • SSK sicil numarası (ilk olarak sigortalı olarak işe başladığınızda işvereniniz tarafından size verilen bir numaradır.)
 • Baba adı
 • Nüfus il
 • Doğum tarihinizi giriniz.
 • Son olarak ‘sorgula’ butonuna tıklayınız.

SGK Emeklilik Maaşı Sorgulama

Tüm bunlardan sonra SSK ne kadar emekli maaşı alırım sorusunun yanıtı bulabilirsiniz ve maaş bilginize ulaşabilirsiniz.

SSK Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım Uygulaması İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sistemi Üzerinden SSK Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım?

Emekli maaşı sorgulama için ikinci yol ise E-Devlet sistemidir. E-Devlet sistemi üzerinden emekli maaşı sorgulama  işlemi dahil herhangi bir işlem gerçekleştirebilmek için bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. Şifreniz yoksa E-Devlet şifrenizi alabilmek için size en yakın merkez şubesine kimlik bilgilerinizin okunabildiği nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. Başvurunuzu yaptıktan sonra 2 TL işlem ücretini ödeyip, E-Devlet şifrenizi size özel kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz.

E-Devlet şifrenizi aldıktan sonra veya zaten bir E-Devlet şifresine sahipseniz E-Devlet üzerinden SSK ne kadar emekli maaşı alırım işlemini yapmak için ilk olarak yazımızın sonundaki bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir.

 • Karşınıza çıkacak olan sayfadaki “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.

5

 • Açılacak olan sayfada ilgili yerlere sırası ile T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazınız.
 • Bilgilerinizi kontrol ediniz.
 • Bilgilerinizin doğruluğundan emin olduktan sonra aynı sayfada bulunan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.

dsada

 • Bu adımları sırası ile uyguladığınızda E-Devlet sistemi üzerinden SSK ne kadar emekli maaşı alırım sorgulama işleminizi başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden SSK Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Maaşı Başvurusu Nasıl Yapılır ve Nereden Alınır?

Emekli maaşı almak için başvuru yapılmalıdır. Başvurunuzu artık yalnızca internet üzerinden yapabilirsiniz. Bu başvuru işlemi için de E-Devlet şifresi gerekmektedir. Bu işlemi internet üzerinden gerçekleştirebilmeniz için ilgili yazımızın sonunda size bir bağlantı adresi vereceğiz. Bu adrese tıklayıp açılacak olan sayfada karşınıza çıkacak olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız. Daha sonra açılacak olan sayfada bulunan ilgili yerlere sırası ile T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazınız. Bilgilerinizi kontrol ettikten sonra “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız. Böylelikle başvurunuzu gerçekleştirmiş olacaksınız.

SGK’nın Denizbank ile Temmuz ayının başında bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşmaya göre, yeni emekli olacak herkes bundan böyle maaşlarını Denizbank’tan alacak. Daha önce emekli olanlar ise kendi bankalarında kalmaya devam edecek. Anlaşmada bulunan bir maddede Denizbank, şubesinin bulunmadığı ilçe ya da köylerde PTT şubeleri ile anlaşacak ve kuruma belli bir komisyon ödeyeceği biliniyor. Emekliler de maaşlarını bu anlaşmaya göre PTT’den alacak.

Anlaşmaya göre SGK, vatandaşa ödediği tıbbi malzeme ücretlerini de Denizbank üzerinden yapacak. Denizbank İstanbul, Ankara, Kocaeli gibi büyük şehirlerde bazı şubelerinden emeklilik maaşı uygulamasını kalabalık nedeniyle kaldıracak. Bu şubelerden maaşlarını almaları gereken emekliler PTT’ye yönlendirilecek.

Emekli Maaşı Başvurusu Yapmak İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

 1. Ercan ozturk dedi ki:

  2016 hesaplamasi 2015 den de daha az cikiyor.bir yanlislik olabilirmi

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Yanlışlıklar olabilmektedir, Ercan Bey.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş