SSK İSTİRAHAT PARASI | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

SSK İSTİRAHAT PARASI

emekli sandığı maaş bordrosu

SSK istirahat parası ile bu kuruma bağlı olarak çalışmakta olan bireyler yılda kırk gün olmak koşulu ile, devlet ve özel hastahaneler, sağlık ocakları gibi kurumlardan rapor alma hakkına sahiptirler. Ancak bireylerin almış oldukları bu raporlar, 7 günden sonra, raporlu oldukları gün sayısı kadar günlük ücretlerinin 1/3’lük kısmı kesilmektedir. Yani 40 günlük rapor alan bireyin 33 günündeki ücretinden kesintiler yapılmaktadır. Bu da yaklaşık olarak 11 tam iş günü çalışma süresine denk gelmektedir. Bunun sonucunda maaşınızda meydana gelen kesintiyi öğrenmek içinse SSK rapor parası sorgulama işlemini kullanabilirsiniz. Şifre ile yapabileceğiniz SSK istirahat parası sorgulama işlemi ile ilgili daha ayrıntılı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

SSK İstirahat Parası Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabiliriz?

SSK rapor parası sorgulama işleminizi şifresiz olarak gerçekleştirebilirdiniz. Bunun için E-SGM sistemine ulaşmanız gerekmekte. Fakat E-SGM resmi sitesi şu anda geçici olarak sizlere hizmet verememektedir. E-SGM resmi web sitesi bazı bölümlerinde yapım çalışması yapmaktadır. Bu nedenle E-SGM sitesine ulaşılamamaktadır. E-SGM resmi web sitesindeki çalışma bitene kadar bir diğer yöntem olan E-Devlet şifresi ile SSK rapor parası sorgulama işleminizi aşağıda anlatılan adımları takip ederek yapabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle SSK İstirahat Parası Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabiliriz?

SSK istirahat parası sorgulama işleminizi E-Devlet ile yapmak isterseniz, şifrenizi kimlik bilgileriniz ile herhangi bir PTT şubesine yapacak olduğunuz başvuru ile öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu işlem için 2 TL gibi bir ücret ödeyeceksiniz. Şifrenizi öğrendikten sonra ise SGK istirahat parası sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için sizlere vermiş olduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. Açılacak olan sayfa üzerinden ilk olarak ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonuna basınız. Sonrasında ise TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Bu işlemlerin sonunda SSK rapor parası sorgulama işleminizi gerçekleştirebilir ve bilgilerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle SSK İstirahat Parası Sorgulama İşleminiz İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş