SSK İŞE GİRİŞ TARİHİ | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

SSK İŞE GİRİŞ TARİHİ

ssk hizmet dökümü

Günümüzde SGK ile ilgili birçok işlemi internet üzerinden gerçekleştirebilir duruma geldik. Elbette Sosyal Güvenlik Kurumu’nun geliştirdiği ve internet üzerinde vatandaşlara sunduğu E-SGM sistemi sayesinde bu durum kolay hale geldi. Bunun yanında devletin geliştirdiği E-Devlet sistemi de sosyal güvenlik konusunda SGK‘ya büyük ölçüde yardımcı olmaktadır. Vatandaşlarımız bu iki sistem ile sosyal güvenlik ile ilgili işlemlerini yorulmadan, sıra beklemeden internet üzerinden yapacağı birkaç basit işlemle gerçekleştirebiliyor. İlk defa sigortalı olarak işe girdiğinizde SSK giriş işleminiz işvereniniz tarafından gerçekleştirilmektedir. Nüfus cüzdanınız ve adres bilgileriniz ile işvereniniz SSK işe giriş işleminiz yapılabilmektedir. SSK işe giriş tarihinizi bilmiyorsanız öğrenme işleminizi gerçekleştirmelisiniz. Çünkü SGK giriş tarihiniz ile ne zaman emekli olacağınızı, SSK toplam gün sayınızı ve ne kadar süre prim yatırdığınızı öğrenebilirsiniz. SGK işe giriş tarihi de bu işlemlerden bir tanesidir. SSK işe giriş tarihi öğrenme işlemini gerçekleştirebilmenizin tek bir yolu vardır. Şimdi sizlere bu yolu detaylı bir şekilde anlatacağız.

SSK İşe Giriş Tarihi Öğrenme

4A işe giriş tarihi öğrenme işlemi için herhangi bir şifreye gerek yoktu, yalnızca kimlik bilgileriniz yeterliydi. Şifresiz işlem yapılan site E-SGMnin resmi web sitesiydi. E-SGM’nin resmi web sitesinden şifresiz işe giriş tarihinizi öğrenebilirdiniz. Ancak şu anda E-SGM sitesinde bazı bölümlerde çalışmalar yaptığından dolayı sizlere hizmet verememektedir. Bu nedenle E-Devlet şifresi ile işe giriş tarihi nasıl öğrenilir aşağıda sizlere anlatmış bulunmaktayız. Lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz.

E-Devlet Şifresi ile SSK İşe Giriş Tarihi Öğrenme

SSK işe giriş tarihi işlemi için başlıkta da belirttiğimiz gibi bir E-Devlet şifresi sahibi olmanız gerekmektedir. Eğer şifreniz yoksa yapmanız gereken herhangi bir PTT şubesine gitmektir. PTT’ye ödeyeceğiniz 2 TL ücret karşılığında bir şifre sahibi olabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra;

  • İlk olarak metnin sonunda bulunan linke tıklayınız
  • Karşınıza gelen sayfada kimliğimi şimdi doğrula butonuna tıklayınız.

AAAAAAAAAAAAAAAAAA

  • Kimliğimi şimdi doğrula yazısına tıkladıktan sonra T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi isteyen bir sayfa gelecektir.
  • Daha sonra T.C Kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi yazınız.
  • Son olarak ” Sisteme Giriş Yap” butonuna basınız.

sigorta sorgulama1

  • Böylece SSK işe giriş tarihi öğrenme işleminizi tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Şifresi ile SSK İşe Giriş Tarihi Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş