SSK EMEKLİLİK HESAPLAMA | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

SSK EMEKLİLİK HESAPLAMA

Yaşlandığım zaman hala çalışabilecek miyim? Yaşlandığımda kendime veya aileme bakabilecek durumda olabilecek miyim? Gibi soruların cevaplarına karşılık olarak korkularınız mutlaka vardır. Bu endişelerinizden kurtulmak için her vatandaş emeklilik başvurusunda bulunur. Geleceğini garanti altına almak adına çalışma süreniz boyunca kazandığınız paranın bir miktarına bazı kurumlara prim olarak ödeyerek emekli olursunuz.

Ve şuanda da ne zaman emekli olacağını veya emeklilik yaşınızı merak ediyor olabilirsiniz. Bu soruların cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. Bu yazımızda size SSK emeklilik hesaplama işleminizi nasıl gerçekleştireceğinizden bahsedeceğiz.

SSK Emeklilik Hesaplama Nasıl Yapılır?

SSK emeklilik hesaplama işleminizi gerçekleştirebilmek için öncelikle aşağıda vereceğimiz bağlantıya tıklayınız. ” Ne Zaman Emekli Olurum ” başlığı altında hazır olarak sorgulayabileceğiniz bağlantı önünüze gelecektir. Bu sekmede önce cinsiyetinizi girmelisiniz. Çünkü emeklilik yaşı kadın ve erkek açısından farklıdır. Kadının emekli olma yaşı ve erkeğin emekli olma yaşı değişir. Cinsiyetinizi doldurduktan sonra doğum tarihinizin gün ay ve yıl kısmını doldurunuz. Daha sonra SSK emeklilik hesaplama hizmete başlama tarihinizi yine gün ay ve yıl olarak giriniz.

Son olarak da SSK emeklilik hesaplama için o ana kadar ödediğiniz prim gün sayısını giriniz. Çünkü SSK emeklilik hesaplama işleminizde o ana kadar ödediğiniz prim gün sayısının büyük bir önemi vardır. Tam olarak prim gün sayınızı girmeye özen gösteriniz. Tüm bu bilgilerini girdikten sonra “GÖNDER” tuşuna basarak SSK emeklilik hesaplama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Gönder butonuna tıkladıktan sonra önünüze gelecek olan sekmede ne zaman emekli olacağınızı görebilirsiniz. Mesela, 25.06.2030 yılında emekli olabilirsiniz gibi…

SSK Emeklilik Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş