SSK BORÇ SORGULAMA | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

SSK BORÇ SORGULAMA

borç sorgulama

SSK borç sorgulama işlemini internet üzerinden şifresiz olarak yapabilirsiniz. Ayrıca işverenler için de SSK borç sorgulama sistemi bulunmaktadır. SSK borç sorgulama işleminizi rahat ve çok daha hızlı bir şekilde bu sistemler sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki başlıklarda 4A borç sorgulama işlemini iki şekilde de ayrıntılı olarak açıklayacağız.

Şifresiz SSK Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Şifresiz olarak borç sorgulama işlemi 2011 yılında çıkan E-SGM sistemiyle rahatça yapılabilmektedir. SSK borç sorgulama işlemi daha önceleri E-Devlet sistemi üzerinden ve E-Devlet şifresiyle yapılabilmekteydi. Fakat şimdilerde borç sorgulama işleminde bu şifreye ihtiyaç duyulmamaktadır. SSK borç sorgulama işlemi sırasında sizden bazı bilgiler istenecektir. Oradaki bilgileri doğru bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. İstenecek bilgiler aşağıda verilmiştir, anlatıldığı gibi borç sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

İlk olarak vereceğimiz linke tıklayınız ve açılan sayfada T.C. kimlik numaranızı eksiksiz olarak yazınız. Nüfusa kayıtlı bulunduğunuz ili ve cilt numaranızı giriniz. Doğum yılınızı seçeneklerden işaretleyiniz. En son olarak güvenlik kodunu doğru girerek sorgula butonuna basınız. Bu işlemler sonucunda SSK borç sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

Şifresiz Olarak SSK Borç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

SSK İşveren Borç Sorgulama Nedir?

SSK borç sorgulama işlemi işverenler için de çok kolay bir hale gelmiştir. İşverenler borç sorgulama sistemiyle hem borçlarını sorgulayabilirler hem de ödedikleri primlerin yatıp yatmadığını kontrol edebilirler. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kendilerine verilen kullanıcı adı ve şifre sayesinde sisteme girip borç sorgulama işlemini yapabilirler. İşverenler gerekli evrakları hazırladıktan sonra bu kullanıcı adı ve şifresini alabilirler.

İşverenler İçin  SSK Borç Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

İlk olarak vereceğimiz linke tıklayınız. Kullanıcı adınızı yazınız. Sistem şifrenizi doğru bir şekilde giriniz. İş yeri şifrenizi de doğru bir şekilde giriniz. Ardından güvenlik anahtarı kısmında orada yazan rakamları eksiksiz ve doğru bir şekilde girerek giriş butonuna tıklayınız. Böylece SSK borç sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

İşverenler İçin SSK Borç Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş