SGK RAPOR SORGULAMA | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

SGK RAPOR SORGULAMA

SGK rapor sorgulama işlemini bir süre önceye kadar şifreli ve şifresiz olarak 2 ayrı sistem üzerinden gerçekleştirilmekteydi. Fakat kısa bir süre önce diğer işlemlerde olduğu gibi Sosyal Güvenlik Kurumu‘nın geliştirdiği E-SGM sistemi üzerinden şifresiz olarak yapmamızı sağlayan online hizmet kapatılmıştır. Sorgulama işleminiz artık bünyesinde pek çok kurum ile bağlantılı olarak sorgulama işlemi bulunan E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifresi ile gerçekleştirilmektedir. Bu işlemi yapabilmek için SGK rapor parasının ne olduğunu, hangi şartlar altında verildiğini bilmeniz gerekmektedir.

SGK Rapor Parası Nedir ?

SGK rapor parası, kişi herhangi bir iş kazası geçirdiği zaman veya mesleğinden kaynaklanan bir rahatsızlık yaşadığı zaman Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından kişiye ödenen paradır. Fakat bu parayı alabilmek için belirli şartlar vardır. Öncelikle kişinin rapor parası alabilmesi için çalıştıkları yerde sigortalı olmaları gerekmektedir. Bunun yanında iş göremezlik raporu almadan önceki 90 günlük sigorta prim borçlarının ödenmiş olması gerekir. Kişi rapor parasına uygun görüldüğü takdirde, paralarını kişisel Ziraat Bankası hesaplarından alabilirler.

SGK rapor sorgulama işlemi için aşağıdaki başlık altında vermiş olduğumuz bilgileri adım adım uygulayınız. Bu bilgileri dikkatle uyguladığınız takdirde SGK rapor sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden SGK Rapor Sorgulama Nasıl Yapılır ?

E-Devlet şifreniz ile SGK rapor sorgulama işleminizi E-Devlet şifresi yardımı ile güvenli ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Sorgulama işlemini yapabilmek için öncelikle yazının sonunda sizlere vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklamanız gerekmektedir. Bağlantı adresinden açılacak olan yeni sayfada ilk olarak ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonuna tıklamanız gerekir. Ardından yönlendirilmiş olduğunuz sayfada ilk olarak T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi doğru bir şekilde yazmalısınız. Eğer ki E-Devlet şifreniz yok ise herhangi bir PTT şubesinde nüfus cüzdanınız ile gidip başvuruda bulunarak, başvurunuz sonucunda 2 TL ücret ödemeniz koşulunda ulaşabilirsiniz. Girilen gerekli bilgileri kontrol ettikten sonra ‘sisteme giriş yap’ butonunun üzerine tıklayınız. Tüm bu adımlar sonucunda sisteme girişinizi kısa bir sürede ve güvenli olarak tamamlamış oluyorsunuz. Tüm verilen adımları doğru bir şekilde uyguladığınız taktirde SGK rapor parası sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden SGK Rapor Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş