SGK PRİM SORGULAMA | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

SGK PRİM SORGULAMA

sgk emekli maaşı

SGK prim sorgulama artık bir tık ötenizde ve yeni gelen sistemle çok daha kolay olup sorgulama işleminiz birkaç adımda hiçbir kuruma gitmenize gerek kalmadan ve birçok evrak ile uğraşmadan güvenli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sigortalı olarak çalışan vatandaşların emekli olması için gerekli şartlar bulunmaktadır. Emeklilik için gerekli şartlardan bir tanesi de adınıza ödenen prim miktarıdır. Bu işlem ile birlikte adınıza prim yatırılıp yatırılmadığını, ne kadar yatırıldığını ve hangi sürelerde yatırıldığı gibi bilgileri edinebilirsiniz. Sigortanız ile gerçekleştireceğiniz işlemler anında mağdur olmamak için sigortanız ile ilgili bilgileri düzenli olarak kontrol etmeniz gerekmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olarak sigortalı olan vatandaşlar için internetin kullanımının artması ile birlikte pek çok sorgulama işlemi sunulan online hizmetler ile birlikte kolaylıkla gerçekleştirilmektedir.

SGK prim sorgulama işlemi önceleri hem şifresiz olarak hemde şifreli olarak yapabilir durumdaydı. Kısa bir süre önce Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesi üzeriden sunulan E-SGM sistemi ile şifresiz olarak sadece TC kimlik no, nüfusa kayıtlı olduğu il, cilt no gibi herkes tarafından bilinmeyen kişinin kendine özel bilgileri kullanarak sorgulama işlemi yapıyorduk. Sorgulama işleminizi halen hizmet vermeye devam eden E-Devlet sistemi ile şifreli olarak gerçekleştirebilirsiniz. Yazımızın devamında E-Devlet sistemi üzerinden SGK prim sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

E-Devlet Şifresiyle SGK Prim Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden SGK prim sorgulama için E-Devlet şifrenizin olması şarttır. E-Devlet şifresi yardımı ile güvenli bir şekilde priminiz hakkında sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz. Şifrenizi PTT şubelerine gidip kimliğiniz ile başvurarak 2 TL işlem ücreti karşılığında edinebilirsiniz. Aldığınız şifre ile aşağıda size verdiğimiz linklerden size uygun olana tıklayınız. Kimlik doğrulaması için “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.4a hizmet dökümü Açılan sayfada T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi giriniz. Sisteme giriş yaptıktan sonra prim sorgulamanızı yapabilirsiniz.sigorta sorgulama1

SGK prim sorgulama işlemleri için verilen adımları doğru bir şekilde uygulayarak kolay bir şekilde tamamlanmış olur.

4A Prim Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

4B Prim Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

4C Prim Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Thanks to the convenient Rocketplay casino app, you can now play even from your phone.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş