SGK MAAŞ SORGULAMA | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

SGK MAAŞ SORGULAMA

e-devlet haciz sorgulama

Vatandaşlar emekli oldukları zaman, rahat ve huzurlu bir yaşam sürdürebilmek için SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı gibi kurumlara olan primlerini yatırmak zorundadırlar. Çünkü emekli maaşlarını yatırdıkları bu primlere göre alacaklardır. Adınıza yatırılmış olan prim miktarına göre emekli maaşınız belirlenir. SGK maaş sorgulama işleminizi gerçekleştirmeniz için bir süre önceye kadar 2 yolu vardı. Bunlardan ilki şifresiz olarak Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesi üzerinden sadece kimlik bilgilerini girmeniz ile birlikte sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilir durumdaydık. Fakat kısa bir süre önce yetkililerce süresiz olarak E-SGM sistemi kapatılmış olup artık işlemlerinizi şifresiz olarak gerçekleştiremezsiniz. Sorgulama işleminiz halen hizmet vermeye devam edilen ikinci bir yol olan E-Devlet sistemi üzerinden yapabilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden işleminizi yapmak için E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Yazımızın devamında E-Devlet sistemi üzerinden SGK maaş sorgulama işleminizi nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda detaylı bilgileri paylaşacağız.

E-Devlet Şifresi ile SGK Maaş Sorgulama Nasıl Yapılır?

SGK maaş sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmek için mutlaka bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer şifreniz yoksa yapmanız gereken herhangi bir PTT şubesine giderek E-Devlet şifresi için başvuruda bulunmanız ve şifre karşılığında sizden istenen 2 TL ücreti ödemeniz gerekmektedir.

  • Şifrenizi aldıktan sonra eğer SSK’ya bağlıysanız 4A, BAĞ-KUR’a bağlıysanız 4B, Emekli Sandığı’na bağlıysanız 4C linklerine tıklayınız. Linklerimiz aşağıda verilmiştir.
  • Ardından açılan sayfadaki kimlik bilgilerinizi doğrulama için “Şimdi Kimliğimi Doğrula” butonuna tıklayınız.

4a emekli aylık bilgisi

  • Sonrasında T.C Kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • “Sisteme giriş yap” butonuna tıkladıktan sonra SGK maaş sorgulama işleminizi tamamlayabilirsiniz.

sigorta sorgulama1

SSK Maaş Sorgulama İçin TIKLAYINIZ! 

BAĞKUR Maaş Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Maaş Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

  1. muhittin tiryaki dedi ki:

    emeki maaşımı ögrenmek istiyorum

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş