SGK İŞE GİRİŞ | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

SGK İŞE GİRİŞ

sgk

SGK işe giriş işleminizi bir süre önceye kadar internet 2 farklı sistem üzerinden şifreli ve şifresiz olarak gerçekleştirebilirdiniz. Bu sistemlerden ilki olan ve şifre istemeden sadece kimlik bilgileri ile işlem yapan E-SGM uygulamasının ortaya koyduğu kolaylıklardan bir tanesi de SGK işe giriş tarihinin öğrenilmesiydi. SGK giriş tarihini sadece kimlik bilgileri ile bağlı olduğunuz kurumu seçerek (4a, 4b) işleminizi tamamlayıp öğrenmek bu kadar kolayken yetkililerce kısa bir süre önce sistemde oluşan problemlerden dolayı ve sistemin bakıma ihtiyacı olduğu gibi sebeplerden dolayı süresiz olarak kapatılmıştır. Halen hizmet vermeye devam eden ve ikinci bir yöntem olan E-Devlet sistemi ile SGK işe giriş işleminizi E-Devlet şifresi yardımı ile gerçekleştirebilirsiniz. Fakat E-Devlet sistemi üzerinde tüm sorgularda olduğu gibi bu sorguda da E-Devlet şifrenizin bulunması zorunludur. Yazımızın devamında E-Devlet sistemi üzerinden SGK giriş tarihinin nasıl öğrenileceği konusunda detaylı bilgilere erişebilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden SGK İşe Giriş Tarihinizi Şifreli Olarak Nasıl Öğrenilir?

SGK işe giriş tarihinizi şifresiz olarak öğrenme kolaylığının yanında şifreli olarak da öğrenebilirsiniz. ilk olarak E-Devlet şifrenizi alınız. E-Devlet şifresi için bir PTT şubesine gitmeniz ve başvuru yapmanız gerekir. Başvurunuz sonucunda ödeyeceğiniz 2 lira karşılığında şifrenizi alabilirsiniz. Yapmanız gereken şey; size altta vereceğimiz linklere tıklamanız ve karşınıza çıkan sayfada gerekli yerleri doldurmanızdır. Açılan sayfada;

  • İlk olarak kimlik doğrulama sayfasına gitmek için “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.
  • TC kimlik numaranız ve E-Devlet şifrenizi doğru bir şekilde girmenizdir.
  • İstenilen bilgilerin doğruluğunu kontrol edip “Sisteme giriş Yap” butonuna tıklayınız. İşleminiz başarıyla gerçekleştirmiş olacaksınızdır.

E-Devlet Sistemi Üzerinden SSK İşe Giriş İçin LÜTFEN  TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sistemi Üzerinden BAĞKUR İşe Giriş İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet Sistemi Üzerinden Emekli Sandığı İşe Giriş İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş