SGK HİZMET DÖKÜMÜ | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

SGK HİZMET DÖKÜMÜ

sgk

SGK hizmet dökümü sorgulama işlemi sigortalı olarak çalışan vatandaşlarımız için önem arz etmektedir. Bu sorgulama işlemi ile sigortanızın yatırıp yatırılmadığını düzenli olarak kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda adınıza yatırılan priminizin miktarını, hangi sürelerde yatırıldığı gibi pek çok bilgiye erişebilirsiniz. Sorgulama işlemlerini kısa bir süreye kadar şifresiz ve şifresiz olarak gerçekleştirmeniz artık mümkündü. E-SGM sistemi sayesinde sadece T.C. kimlik bilgileriniz aracılığıyla SGK hizmet dökümünüze kısa bir süreye önceye kadar erişebiliyorduk. Fakat E-SGM sisteminin kapatılması ile birlikte bu işlem halen hizmet vermeye devam eden E-Devlet sistemi sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. SGK hizmet dökümü için bu yazımızda sizleri bilgilendirmeyi amaçladık.

E-Devlet Sistemi Üzerinden SGK Hizmet Dökümü Nasıl Yapılır?

SGK hizmet dökümü işlemi SGK bünyesinde SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumlarının her üçü içinde E-Devlet sistemi üzerinden şifreli olarak yapılmaktadır. Sizin için bir bağlantı vereceğiz. Bu bağlantı aracılığı ile işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle üç kurum içinde ayrı ayrı verdiğimiz bağlantı adreslerinden kendinize uygun olanına tıklayınız. Yeni bir sayfa açılacaktır. Bu sayfada yapmanız gereken işlemler şu şekildedir.  Yeni ekranda ‘kimliğimi şimdi doğrula’ butonua tıklamanız gerekmektedir. 4a hizmet dökümü Ardından açılacak olan yeni sayfada ilk olarak T.C. kimlik numaranızı daha sonrasında da daha önceden almış olduğunuz E-Devlet şifrenizi gerekli yerlere yazmanız gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi herhangi bir PTT şubesinden nüfus cüzdanınız ile gidip başvurarak 2 TL işlem ücret karşılığında alabilirsiniz. Verilen bu adımları doğru bir şekilde yaptıktan sonra sisteme giriş yap butonuna tıklayınız. sigorta sorgulama1Bu işlemler sonucunda sisteme girişinizi kolay ve hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. SGK hizmet dökümünün detaylı bilgisine ulaşabilirsiniz.

SSK Hizmet Dökümü İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR Hizmet Dökümü İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Hizmet Dökümü İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

  1. Mehmet mendeş dedi ki:

    7 yıl kamuda mühendis kadrosunda çalıştım 9yilda özel şirketlerde çalıştım kamuda ki çalışma süremdeki kesintiler neye göre hesaplanacak

    1. Hürcan Karataş dedi ki:

      Detaylı bilgi için Alo 170 SGk hattını arayabilirsiniz.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş