SGK GİRİŞ | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

SGK GİRİŞ

sgk

Bir bireyin SGK giriş tarihi oldukça önemlidir. Çünkü her birey ne zaman emekli olacağını, emekliliğe dair ne kadar adım attığını bilmek ister. Bunları öğrenmek için ise SGK işe giriş tarihini bilmesi gerekir. Doğal olarak hepimiz işe başladığımız tarihi unutabiliriz. Ancak bu tarihi unuttuğunuz için hiç üzülmeyin. Çünkü internet üzerinden çok kolay bir şekilde SGK işe giriş tarihinizi öğrenebilirsiniz. Üstelik sizden hiçbir şifre istemeden çok rahat bir şekilde giriş yapılabiliyor. Bizlerde bu yazımızda sizi SGK işe giriş konusunda bilgilendirmek ve işlerinizi bir nebze de olsa kolaylaştırmak istedik. Şimdi SGK giriş işlemlerini nasıl gerçekleştirdiğimize bir bakalım. Eskiden SGK ile ilgili işlemlerimizi E-SGM sistemi ile şifresiz olarak sadece kimlik bilgileri yardımı ile yapabilir durumdaydık. Fakat kısa bir süre önce E-SGM sistemi sistem de oluşan problemlerden dolayı ve sistemin bakıma ihtiyacı olması gibi sebeplerden dolayı kapatılması ile birlikte işlemlerinizi bünyesinde pek çok kurum ile bağlantı olarak sorgulama işlemlerini E-Devlet sistemi üzerinden şifreli olarak gerçekleştirebiliriz. SGK işe giriş işlemini ve E-Devlet sistemi üzerinde bulunan pek çok işleminizi gerçekleştirebilmek için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Yazımızın devamında E-Devlet sistemi üzerinden SGK işe giriş işleminizi nasıl gerçekleştireceğiniz konusunda detaylı bilgileri vereceğiz.

E-Devlet Şifresi İle SGK Giriş Bilgilerini Nasıl Öğrenebiliriz ?

Şifreli SGK giriş için E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesinden temin edebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ediniz.

  • Öncelikle aşağıda verilen linklerden bağlı bulunduğunuz kuruma göre size uygun olanı seçiniz.
  • Daha sonra Kimliğimi “Şimdi Doğrula” seçeneğini seçiniz.
  • Almış olduğunuz E-Devlet şifresi ve T.C kimlik numaranızı giriniz.
  • Sisteme giriş yap seçeneğini seçerek sisteme giriş yapabilirsiniz.

4A Giriş Bilgileri İçin TIKLAYINIZ!

4B Giriş Bilgileri İçin TIKLAYINIZ!

4C Giriş Bilgileri İçin TIKLAYINIZ!

SGK Giriş Bildirgesi Nasıl Verilir?

SGK giriş bildirgesi işverenlerin, kişilerin işe başladıkları takdirde SGK’ya gönderdiği bildirgedir. SGK işe giriş bildirgesi hem işe giriş hem de işten ayrılma durumlarında doldurularak Sosyal Güvenlik Kurumu’na gönderilmesi gerekmektedir. SGK işe giriş bildirgesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Açılan sayfadan kullanıcı adı, sistem şifresi ve işyeri şifresi bölümlerini doldurarak giriş yapabilirsiniz.

SGK Giriş Bildirgesi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş