SGK EMEKLİLİK SORGULAMA | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

SGK EMEKLİLİK SORGULAMA

Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olarak çalışmakta olan bireyler, emekli olabilmek için belirlenmiş olan bazı koşulları yerine getirmekle yükümlüdürler. Bunlar, belirli gün sayısını tamamlamak, primlerinin yatırılmış olması ve yaş haddini doldurmuş olmaları gerekmektedir. Emekli olmanız için bunları yerine getirmeniz gerekmektedir. Bu durumlarınızı öğrenmeniz içinse SGK emeklilik sorgulama işlemini yapabilirsiniz. SGK’nın bu uygulaması sayesinde işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. SGK emeklilik sorgulama işleminizi nasıl yapabileceğiz hakkında ayrıntılı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

SGK Emeklilik Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabilirim?

SGK emeklilik sorgulama işleminizi 2 farklı şekilde gerçekleştirebilirdiniz. SGK’nın yarar sağlayan bir uygulaması da E-SGM uygulamasıydı. Bu uygulama yardımıyla SSK emeklilik ile bilgilerinizi öğrenebilirdiniz. E-SGM sizden hiçbir şifre istenmemekteydi. Sizden istenilen tek şey kimlik bilgilerinizdi. Ancak E-SGM resmi web sitesi sizlere çalışma nedeni ile hizmet verememektedir. Bu nedenle siz değerli vatandaşlarımıza SGK emekli sorgulama işleminizi E-Devlet üzerinden nasıl yapacağınızı aşağıda anlatacağız.. Eğer aşağıdaki anlatılmış olan adımları takip ederseniz işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda E-Devlet şifresi ile SGK emekli sorgulama işlemi anlatılmış bulunmaktayız.

E-Devlet Şifresi İle SGK Emeklilik Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabiliriz?

SGK emeklilik sorgulama işleminizi E-Devlet üzerinde yapabilmeniz için E-Devlet şifrenize ihtiyacınız vardır. E-Devlet şifrenizi, kimlik bilgilerinizle birlikte PTT şubelerine yapmış olduğunuz başvuru ile öğrenebilirsiniz. Bu işlem maliyeti olarak 2 TL ödemeniz gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi öğrendikten sonra ise yapmanız gereken yazımızın sonunda bulunan bağlantılara tıklamanız gerekmektedir. Seçiminizi bağlı olduğunuz kuruma göre yapmış olmanız gerekmektedir. Yani SSK’lı iseniz 4A emeklilik durumu, BAĞ-KUR’lu iseniz 4B emeklilik durumu, Emekli Sandığına mensup iseniz 4C emeklilik durumuna tıklamanız gerekmektedir.

  • Tıklama işleminizden sonra ise, ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonuna tıklayınız.
  • Sonrasında, TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girmeniz gerekmektedir.
  • Bu yapmış olduklarınızdan sonra SGK emekli sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle SSK Emeklilik Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Emeklilik Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi İle Emekli Sandığı Emeklilik Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş