SGK EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

SGK EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA

Bu yazımızda SGK emekli maaşı sorgulama işlemi detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Yazının içeriğinde SSK emekli maaşı sorgulama(4A), BAĞ-KUR emekli maaşı sorgulama(4B) ve Emekli Sandığı emekli maaşı sorgulama (4C) işlemlerinin nasıl ve nereden gerçekleştireceğimiz konusunda bilgi vereceğiz. Aynı zamanda emekli sandığı maaşı sorgulama işlemlerinin nereden ve nasıl yapılacağını ve bu işlemlere yapılacak başvurunun nasıl yapılacağını, kimlerin bu maaşı alabileceklerini ve emekli maaşı kesilme durumları hakkındaki bilgileri de bu yazımızda bulabilirsiniz.

SGK emekli maaşı sorgulamanızda emekli maaşınızın düşük veyahut yüksek olmasını etkileyen faktörler bulunmaktadır. Bunlar; sigortalı olarak çalışmaya başladığınız işe ilk giriş tarihiniz, ödemiş olduğunuz toplam prim gün sayınız, bu primlerin dönemleri, seviyeleri vb. gibi durumlar emekli maaşınızın düşük ya da yüksek olmasını etkiler. Yine maaşınızı etkileyecek faktörlerden sayılan, kişinin özel sektörde mi yoksa kamu sektöründe mi çalıştığı konusu da önemli bir yer tutmaktadır.

SGK emekli maaşı sorgulama ve SGK emekli maaşı hesaplama işlemi gibi SGK ile ilgili işlemlerinizi uzun süredir online hizmet veren ve hizmet vermeye devam eden E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sistemi üzerinden yapacağınız işlemlerde E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. PTT şubelerine giderek kimliğiniz ile başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuruyu yaptıktan sonra 2 TL işlem ücreti karşılığında size özel bir zarf içerisinde şifrenizi alabilirsiniz. SGK emekli maaşı sorgulama ve SGK emekli maaşı hesaplama işlemi SGK’nın bünyesinde bulunan SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumlarına bağlı olarak çalışanların yapabileceği ve emeklilik durumları ile ilgili bilgi alabileceği bir işlemdir. Yazımızın devamında her 3 kurum için de ayrı ayrı SGK emekli maaşı sorgulama ve SGK emekli maaşı hesaplama işleminin nasıl gerçekleştirileceği konusuna bilgi vereceğiz. Emekli sandığı maaş sorgulama işlemleri ile ilgili bilmeniz gereken her şeye bu yazının devamından ulaşabilirsiniz.

ne zaman emekli olabilirim

E-Devlet Şifresi İle SSK Emekli Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Emekli maaşım ne kadar öğrenmek istiyorum diyen herkesin bu kısımda yer alan anlatım sayesinde emekli sandığı maaş sorgulama işlemlerini gerçekleştirebileceğini söylemek isteriz.

SGK maaş sorgulama 4A işleminizi E-Devlet sistemi ile internet üzerinden temin ettiğiniz E-Devlet şifreniz ile yapabilirsiniz. SGK emekli maaşı sorgulama ve SGK emekli maaşı hesaplama işlemleri için ilk olarak aşağıda yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Açılan ekranda resimde göstermiş olduğumuz butona yani “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

Kimliğinizi doğrulamak için ardından T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Girdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. SGK emekli maaşı sorgulama ve SGK emekli maaşı hesaplama 4A işleminiz bu adımları uygulamanız ile birlikte tamamlanmış olur. Böylece SSK dan ne kadar emekli maaşı alırım diyen kişiler aradıkları sonuca ulaşmayı başarırlar.

E-Devlet Şifresi İle SGK Emekli Maaşı Sorgulama 4A İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi İle BAĞ-KUR Emekli Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

SGK emekli maaşı sorgulama 4B işleminizi E-Devlet şifresi ile birlikte E-Devlet sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirebilirsiniz. SGK emekli maaşı sorgulama işleminiz için ilk olarak aşağıda yer alan bağlantı adresine tıklayınız. Açılan ekranda yukarıdaki resimde göstermiş olduğumuz butona yani “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

Adsız

Kimliğinizi doğrulamak için ardından T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Girdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. SGK emekli maaşı sorgulama 4B işleminizi siz değerli okurlarımız ile paylaştığımız adımları uygulayarak gerçekleştirmeniz mümkündür.

E-Devlet Şifresi İle SGK Emekli Maaşı Sorgulama 4B İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi İle Emekli Sandığı Emekli Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi giderek pek çok kurumu çatısı altına alması ile birlikte kamu kurumları ile ilgili sorgulama işlemleriniz için online hizmet vermeye devam etmektedir. SGK emekli maaşı sorgulama 4C işleminiz için ilk olarak aşağıda yer alan bağlantı adresine tıklayınız.

Adsız

Açılan ekranda yukarıdaki resimde göstermiş olduğumuz butona yani “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Kimliğinizi doğrulamak için ardından T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Girdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Verilen bu bilgiler ışında SGK emekli maaşı sorgulama 4C işleminizi tamamlayabilirsiniz.

E-Devlet Şifresi İle SGK Emekli Maaşı Sorgulama 4C İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Bu verdiğimiz bilgiler ile emekli maaşım ne kadar öğrenmek istiyorum diyen emekliler de E-Devlet üzerinden SGK emekli maaşı sorgulama işlemlerini yaparak maaş bilgilerine kolayca ulaşabilirler.

Emekli Maaşı Hangi Durumlarda Kesilir?

Emekli maaşı kesilmesinin sebepleri bağlı olduğunuz kuruma ve karşılaştığınız durumlara göre değişiklik gösterebilmektedir. Emeklilik maaşı kişilerin çalışma hayatı boyunca adlarına yatırılan primler sayesinde alınan bir ücrettir. Emeklinin gelir kaynağıdır. Fakat emekli maaşınızın kesilmesi için bazı sebpler bulunmaktadır. SSK’dan emekli vatandaşlarımız için emekliliği süresinde yurtiçinde ya da yurtdışında bir işte çalışmaya başlamaları durumunda emeklilik maaşı kesilmektedir. BAĞ-KUR’dan emekli vatandaşlarımız ise vergiye kayıt bir işte çalışmaları durumunda aylığım kesilsin diye dilekçe vermeleri ile aylık kesilmektedir. Emekli Sandığı’ndan emekli olan vatandaşlarımız için belirtilen emekli maaşı kesilmesi sebeplerinden biri devlet memurluğu ya da resmi kurumlarda SSK’ya bağlı olarak çalışmaya başlamaları durumudur. Ama emekli olduktan sonra özel sektörde SSK’lı ya da BAĞ-KUR’lu olarak çalışmaya başlamaları durumunda emekli maaşlarında bir kesilme yapılamaz.

Emekli olma durumundan sonra emeklilik maaşını alıp çalışmak isteyen vatandaşlarımız sosyal güvenlik destek primi ödeyerek hiçbir kesilme olmadan çalışabilirler. Ya da çalışmaya başlamaları ile birlikte normal çalışan gibi sigorta primi ödeyip tekrar emekli olmaları durumunda emekli maaşını almaya devam edebilirler. Bu şekilde bir yol izlememeniz durumunda geriye dönük olarak aldığınız emekli maaşlarının iadesini isteyebilirler. Bu şekilde mağdur olmamak için hem emekli maaşınızı olarak hem de sosyal güvenlik destek primi ödeyerek çalışabilirsiniz.

Emekli Maaşı Başvurusu

Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında bulunan SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumlarında çalışan vatandaşlarımız emeklilik primi doldurma gibi emeklilik için gerekli şartları tamamlamaları durumunda emekli maaşı başvuru işlemlerini gerçekleştirmek istemektedir. Başvurunuzun kabul edilmesi için emeklilik için belirlenen koşulların tamamının yerine getirilmiş olması gerekmektedir. Artık günümüzde internet kullanımının artması ile birlikte pek çok işlemde olduğu gibi emekli maaşı başvurusu da online olarak gerçekleştirilebilmektedir. Emekli maaşı başvuru işlemlerinde emekli olacak olan vatandaşlarımızdan istenilen evraklar vardır. Bu evrakların sağlanması ile birlikte SGK emeklilik sorgulama işlemleri yapılabilir.

Gerekli evraklardan biri 1 adet fotoğraftır. İkincisi vergi indirimlerinden yararlanan vatandaşların getirmesi gereken gelir vergisinden muafiyet belgesidir. Üçüncüsü ise SGK Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce tahsis talep ve beyan taahhüt belgesinin başvuru işlemlerinde verilmesi gerekmektedir. Bu belge online olarak E-Devlet sistemi sayesinde kolay bir şekilde verilmektedir. Ama biliyorsunuz ki E-Devlet sistemi üzerinden yapacağımız işlemlerde E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir.

Emekli Maaşı Başvurusu Nasıl Yapılır?

SGK emekli maaşı sorgulamadan önce emekli maaşı başvurusu yapmalısınız. Bu işlemler için artık kurumlara gidip uzun kuyruklar beklemenize ya da gereksiz bir sürü evrak ile uğraşmanıza gerek kalmadı. Vatandaşlarımıza sunulan online olarak pek çok işlemi gerçekleştirebileceğiniz E-Devlet sistemi üzerinden başvuru işleminizi de gerçekleştirebilirsiniz. İşlem için gerekli olan E-Devlet şifrenizi en yakın PTT şubesine gidip kimliğiniz ile başvurarak 2 TL işlem ücreti karşılığında temin edebilirsiniz. E-Devlet şifrenizi temin ettikten sonra yazımızın sonunda bulunan bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Kimlik doğrulama için yönlendirildiğiniz sayfada T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Girdiğiniz bilgilerin doğruluğu kontrol ettikten sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız. Böylece SGK emeklilik sorgulama işlemleri gerçekleştirilebilir.

Bununla birlikte E-Devlet sistemine giriş yaparken TC kimlik no ile SSK emeklilik sorgulama da yapılabilmektedir. Fakat TC Kimlik numarasının yeterli olmadığı anlar da vardır. Zira E-Devlet sistemine T.C. kimlik no ile giriş yapmak istiyorsanız bunun için bir kart okuyucuya ihtiyacınız olacaktır. Böylece TC kimlik no ile SSK emeklilik sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

Emekli Maaşı Başvurusu İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Maaşı Hesaplama Formülü

Emekli maaşı hesaplama formülü üç farklı şekilde yapılabilmektedir. Emekli maaşı hesapla formülü üç farklı dönem üzerinden gerçekleştirilmekte olup bu dönemlerden ilkinin 31.12.1999 tarihine kadar gerçekleştirilmiş olan çalışma süreleri üzerinden yapılacağı, bununla birlikte ikinci dönem içerisinde yer alan kişiler için emekli maaşı hesaplama formülünü kullanmak istiyorsak 01.01.2000 tarihi ile birlikte 30.09.2008 tarihleri arasında olan çalışma sürelerini hesaba katmamız ve son olarak da üçüncü dönem emekli maaşı hesapla formülü için de 01.10.2008 tarihinden sonra gerçekleşmiş olan çalışma sürelerini hesap etmemiz gerekiyor.

Birinci dönem içerisinde yer alan kişiler için emekli maaşı hesaplama formülü ortalama yıllık kazanç ile birlikte gösterge sistemi üzerinden hesap edilmektedir. Bu durumda emekli maaşı hesaplama formülü için eski sistemde yapılan Gösterge x ABO x katsayı hesabı yapılmalıdır. Burada yer alan katsayı 12000’dir. Aylık Bağlama Oranı olarak da bilinen ABO ise yaşlılık aylığının gösterge veya üst gösterge üzerinden hak kazanılmasına göre belirlenmelidir. Gösterge tablosu üzerinde yer alan aylık baz oranı ise yüzde altmıştır. Üst gösterge tablosu üzerinde yer alan her kademe ve dereceye göre ayrıca belirtilen yüzdelerin ise 50 ila 59,9 arasında değiştiğini belirtelim. Sigortalı kişi erkek ise 55, kadın ise 50 yaşından itibaren doldurduğu her bir yaş için ve bununla birlikte toplam olarak 5000 günden daha fazla ödediği her 240 günlük prim başına yüzde bir arttırılacaktır. 5000 günden noksak ödenen her 240 günlük prim adına ise yüzde bir oranında eksiltme uygulanacaktır. Bununla birlikte özel koşullarda bağlanmış olan aylıklar üzerinden indirim uygulanması ad mümkün değildir. Ayrıca aylıkların yüzde 45 ile yüzde 85 arasında olması gerekmektedir.

Emekli maaşı hesaplama formülünün 2. döneme ait olan kişiler adına yapılabilmesi için tüm güncel kazançların toplanması ve bu döneme ait olan prim gün sayısına bölünmesi ile birlikte günlük kazancın hesap edilmesi gerekiyor. Böylelikle ortalama günlük kazancın otuz ile çarpılması ile birlikte ortalama aylık gelir bulunur. Bu dönemde aylık bağlama oranı, sigortalının sahip olduğu toplam prim ödeme gün sayısı üzerinde yer alan ilk 3600 günün içinde yer alan her 360 gün için yüzde 3,5 ve bundan sonraki her 5400 günün içinde yer alan her 360 gün için de yüzde 2 olacaktır. Bu aşamadan sonraki her 360 gün için ise yüzde 1,5 oranı emekli maaşı hesaplama formülünde kullanılacaktır.

3. dönem kısmi aylık hesaplama işlemlerinde kullanılacak olan emekli maaşı hesaplama formülü ikinci dönem kısmi aylık hesaplama işlemlerinde kullanılan emekli maaşı hesaplama formülü ile aynı olmakla birlikte bu dönemde yer alan kişiler açısından şartlar daha kötüdür. Aylık bağlama oranı düşürülmüş ve gelişme hızı yerine sadece yüzde otuzluk bölüm hesaba katılmıştır. Bu dönem üzerinde aylık bağlama oranı her 360 gün adına yüzde iki olarak belirlenmiştir.

SSK Sicil No Öğrenme

SSK sicil no öğrenmek isteyen kişilerin tek yapması gereken şey aşağıda yer alan SSK sicil no öğrenme linkine tıklamaktır. Bununla birlikte E-Devlet sistemi üzerinden 4A, 4B ve 4C ile ilgili herhangi bir işlem yaptığınız taktirde de elde ettiğiniz bilgiler üzerinden ssk sicil no öğrenme işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür.

SSK Sicil No Öğrenme İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

 1. Zeynep karaca dedi ki:

  Emeklili maaşımı öğrenmek istiyorum

  1. Aykut Otu dedi ki:

   Verdiğimiz linke tıklayarak öğrenebilirsiniz Zeynep Hanım. http://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/

   1. yusuf özcifci dedi ki:

    sgk maaş sorgulayamıyorum bi yardimcı olurmusunuz hata veriyo sürekli

 2. FATMA KARAKAYA dedi ki:

  Sayın SGK Yetkilileri 03.07.2014 tarihinde kayıt no.9806384 nolu emeklilik dilekçemi MANİSA SGK ya verdim.Şimdiye kadarcevap gelmedi.

 3. adile yıldırım dedi ki:

  emekli maaşımdan yapılan kesintileri bilemiyorum.neden kesildiğinide bilmiyorum
  şifresiz maaş sorgulama olmalı..tc no ile sorgulamalıyız

  1. Hurcan Karatas dedi ki:

   ESGM den yapabiliyorsunuz. Ancak site şuan bakımdadır.

 4. zeki bora dener dedi ki:

  emekli maaşımı ögrenmek istiyorum

 5. gamze cakmak dedi ki:

  Babamdan emekli maasi alıyor dum kesildi ve tekrar dilekçe verdim ama ne zaman bağlanır aynı ay içerisinde baglanirmi lütfen mail den dönüş yapınız sizden yardım bekliyorum sevgilerle

  1. Aykut Otu dedi ki:

   Durum ile alakalı alo 170 hattını arayabilirsiniz.

 6. emine göcer dedi ki:

  emekli maasimi örenmek istiyorum

 7. kadir karaali dedi ki:

  ben daha once esgm den sifresiz emekli aylik bilgilerime ulasabiliyordum fakat simdi ise site acilmiyor neden acaba bilen varmi.

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Site süresiz olarak kapatılmıştır.

 8. m ali dedi ki:

  emekli maaşımı öğrenmek istiyorum.Olmuyor.daha önce kolayca ulaşabiliyordum.böyle rezil site görmedim.

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   E-Devlet sitesinden yapabilirsiniz. Diğer site süresiz olarak kapatılmıştır.

 9. Arzu dedi ki:

  Merhaba ben Azerbeycan vatandasiyim. Esim Turk. Turkiyede emeklilik karti acmak icin ne yapmaliyim, ve bana izin varmi ?

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Konsolosluğunuza danışınız.

 10. SABİHA dedi ki:

  YETER ARTIK BU REZALET HERŞEY PARAYLA OLDU ZATEN İNTERNETE PARA ÖDÜYORUM,PTT DEN ŞİFRE ALIYORSUN ANCAK 1 AY KULLANABİLİYORSUN SÜREKLİ HATA VERİYOR VE ŞİFRENİZİN YENİLEMENİZ GEREKİYOR DİYOR,ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSİN,VATANDAŞIN CEBİNDEKİ KURUŞA KADAR GÖZ DİKTİLER

 11. sadık DEGE dedi ki:

  SGK Devletin güvenilir bir kurumu olmasına rağmen hata üstüne hata yapan bir kurum haline gelmiştir ben 1-3-2012 başvurumda bana emeklilik hakkı verildi 16-06-2012 tarihinde maaş alabilirsiniz denildi o tarihten itibaren bende hayatımı buna göre yönlendirdim ancak istanbul un kabanı SGK il müdürlüğü bana bir mektup emeklilik hakkınız iptal edildi yazısıyla her şeyi berbat etti kurum hata yapmış kardeşimin günlerini bana yazmış kardeşim dilekçesini verince benim emeklilik hakkım elimden alınmış kurum için bu kadar basit kurum hatası sonucu 4 nüfüslu bir aileyi yıkılmaya mahküm eden bir anlayış sizin kurum anlayışınız bumu Adaletiniz bumu devletin vatandaşına bakış açısı bumu ben anlamadım Türk vatandaşı olmaktan utanır duruma geldim.

 12. ayla dedi ki:

  1962 dogumluyum (bayan) 1990-2006 arasi 5525 gün yurtdisi 5525 gün günlügü 16 eurodan borclandim 05.2015 de emekli oldum.aylik maas 1100 tl.yaziyor.ve 154 tl.ek ödeme yaziyor.ek ödeme birdefami öfenecek yoksa 1100 tl.+154 tl mi alacagim.

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

 13. salih özdemir dedi ki:

  sgk emekli maaşımı daha önce tc no ile öğrenebildiğim halde bir suredir engellendi sebebi nedirbilen varsa allah için acıklasın

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Site kapanmıştır. E-Devletten bilgilerinize bakabilirsiniz, Salih Bey.

 14. firdevs ekedal dedi ki:

  sayın yetkililer ne olur biz emeklilerin halini bir düşünün hasta olanlarımız var ayağı ağıranlar dışarı çıkamayanlar ne olur bize yardımcı olun maaşımızı bilmeyiz kesintiler kim kesti ne kesildi bilmeyiz öğrenmek isteriz asla öğrenemeyiz potaneden şifre al onun başka bir yolunu bulun lütfen sizde yaşlanacaksınız kusuruma bakmayın özürdilerim fakat artık çıldırmak üzereyiz bende maaşımı öğrenmek istiyorun bu şifreyi benim eşim alabilirmi iyi günler

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Bu site resmi bir site değildir Firdevs Hanım. Durumunuzu Alo 170 SGK hattındaki yetkililere aktarabilirsiniz. PTT şubelerindeki görevliler şifre alacak kişiyi bizzat görmek istemektedir. Ancak durumunuzu belirtirseniz sizin yerinize eşiniz alabilir.

 15. Sultan kaya dedi ki:

  13.01.1987 de dev.memurluguna girdim.01.04.1967 dogumluyum.emekli olmak istiyorum.hakettiğimi biliyorum.fakat alacagim ikramiye ne kadar ve maaşim ne kadar olacak.tesk

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   20 yıllık hizmet sürenizi doldurmanız gerekir. 20 tane ortalama maaş kadar ikramiye alırsınız. Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

 16. ALIRIZA YILDIRIM dedi ki:

  slm ben 15 02 2016 tarihinde emekli oldum bu tarihten it baren ne maas aldim nede ikramiyemi ne yapacagim bilemiyorum ssk ya soruyorum ankara genel mudurlukte senin isin dediler 4 ay oldu henuz bilgi ala madim nehlet ciksin boyle emekliye anlamadim gitti ben bu isi nerye soracam bilemiyorum ssk da calisanlar hic umursamiyorlar emekli sandigi haza oyle adamlar yaslari dolmus emekli olmuyorlar niye olsunki isleri rahat hjc bi isi umursamiyorlar birsey soramiyorsun yardiminizi bekliyorjm

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Emeklilik işlemleri biraz uzun sürebilmektedir. İlgili SGK müdürlüğü ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

 17. Zafer FIRINDÜZÜ dedi ki:

  Selamlar; 10.01.1982 doğumluyum 01.10.1998 tarihinde girişim var ve 14.10.2013 tarihine kadar 2229 gün prim ödemem var. Bu tarihden sonra teknik memur olarak çalışıyorum. Ne zaman emekli olurum.. Kolay gelsin/Teşekkürler…

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Kurumunuza hizmet birleştirmesi için başvurabilirsiniz. Emeklilik şartlarınız hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 18. hüseyin balya dedi ki:

  18.12.2015 tarihinde emekliliğime müracat ettim 5303 günden emekli oldum. 1020TL maaş bağlandı bana gelen evrakta 988 TL olarak görünüyo benele aynı sene içinde emekli olan bazı arkadaşlar 1250-1380 TL maaş alıyor acaba benim maaşımda bir yanlışlık mı var yardımcı olursanız sevinirim

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Yatırılan prim seviyesi ve bildirilen brüt maaş ile ilgili var. Eksik olduğunu düşünüyorsanız SGK müdürlüklerine başvurabilirsiniz.

 19. Emre dedi ki:

  23.06.2016 tarihinde kesilen babandan kalan emekli maaşı kesildi okulum devam ettiğim için hemen ilgili evrakları toplayıp tekrar gönderip başvuru yaptım. Şuan sgk dan sorgulama yaptığımda sağlıktan yararlanma açılmış ama maaş bildirimi hala gelmemiş 1 ayı geçti neden bu kadar uzun sürdü ne yapmam gerek , bilgi verir misiniz? teşekkürler

  1. Emeklimaasisorgulama dedi ki:

   Alo 170 hattını arayarak sorgulama yapabilirsiniz

 20. Sahir güngören dedi ki:

  Benim aylik düsmüs.sgknin bana gicikligi var herhalde 🙂

  1. Emeklimaasisorgulama dedi ki:

   Lütfen kontrol için ALO 170 SGK DANIŞMA HATTI nı ARAYINIZ

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş