SGK EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

SGK EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA

sgk emekli maaşı

SGK emekli maaş hesaplama işlemleri belirli kurallara göre yapılmaktadır. İşe başlama tarihi, malullük ya da iş gücü kaybının olup olmadığı gibi bilgiler SGK emekli maaş hesaplama işlemi için gerekli olmaktadır. Bunun dışında SSK emekli maaşı hesaplamada en önemli kriter ilk kez SSK’lı olarak işe giriş tarihidir. Ancak staj ya da çıraklık okulunda yapılan sigorta buna dahil değildir.  SGK emeklilik maaşı hesaplama işlemleri için Sosyal Güvenlik Kurumu resmi internet sayfasında bir uygulamayı çalışanların hizmetine sunmuş bulunmaktadır. Bu uygulama sayesinde emekli maaşı hesaplama işlemi gerçekleştirilebilir.

SGK Emekli Maaş Hesaplama Nasıl Yapılır?

SGK’nın internet sayfasında bulunan bu uygulama ile sigortadan emekli olacak kişilerin emekli maaşı hesaplamasına olanak sağlanmaktadır.

all

SGK Emekli Maaş Hesaplama SSK İşlemi

SGK üzerinden emekli maaş hesaplama işlemi için yazımızın sonunda vermiş olduğumuz ilgili bağlantı adresine tıklayınız. Daha sonra açılacak olan sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve resimde ok işaretleri ile gösterilmiş olan yerlere sırası ile T.C. kimlik numarası, SSK sicil numarası, baba adı, nüfusa kayıtlı olunan il ve ilçe bilgileri ile doğum tarihi bilgilerinizi yazmanız gerekmektedir. Daha sonra yine aynı sayfada bulunan ve resimde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Sorgula” seçeneğine tıklayınız.

SGK Emeklilik Maaşı Sorgulama

Bu işlemleri yaptığınızda SSK emekli ayy hesaplama işleminizi SGK resmi sitesi üzerinden gerçekleştirmiş olacaksınız.

SGK Emekli Maaş Hesaplama 4A İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

SGK BAĞKUR Emekli Maaş Hesaplama İşlemi

SGK üzerinden emekli aylığı hesaplama işlemi için yazımızın sonunda vermiş olduğumuz ilgili bağlantı adresine tıklayınız. Daha sonra açılacak olan sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve resimde ok işaretleri ile gösterilmiş olan yerlere sırası ile T.C. kimlik numaranızı, kurumunuzu ve güvenlik kodunu yazınız. Daha sonra aynı sayfada bulunan ve resimde de daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Sorgula” seçeneğine tıklayınız.

SGK Bağkur Emeklilik Maaşı Sorgulama

Bu işlemleri yaptığınızda BAĞ-KUR emekli maaşı hesaplama işleminizi SGK resmi sitesi üzerinden gerçekleştirmiş olacaksınız.

SGK Emekli Maaş Hesaplama 4B İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

SGK Emekli Sandığ Emekli Maaşı Hesaplama İşlemi

SGK üzerinden emekli aylığı hesaplama işlemi için yazımızın sonunda vermiş olduğumuz ilgili bağlantı adresine tıklayınız. Daha sonra açılacak olan sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve resimde ok işaretleri ile gösterilmiş alanları doldurmanız gerekmektedir. Bu alanları doldurduktan sonra sayfada bulunan ve daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Hesapla” seçeneğine tıklayınız.

SGK Emekli Sandığı Aylık Bilgisi

Bu işlemleri yaptığınızda Emekli Sandığı emekli maaş hesaplama işleminizi SGK resmi sitesi üzerinden gerçekleştirmiş olacaksınız.

SGK Emekli Maaş Hesaplama İşlemi 4C İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

 1. ramazan yılmaz diyor ki:

  emekli maaşım ne kadar olur

  1. Hurcan Karatas diyor ki:

   Yazımızda verilen bilgiler ile hesaplayabilirsiniz.

   1. Emre diyor ki:

    Hahahah skandal ya abi 🙂

 2. mehmet diyor ki:

  Kamuda çalışan işçi emeklileri Türkiye Cumhuriyetinin öz evlatları ama taşeron işçi emeklileri ise üvey evlatlarımı . Ön lişsans mezunu Elektrik teknikeri Bir taşeron emeklisi olarak 794 lira gibi gülünç bir maaşla emekli oldum. Hiç okula gitmemiş okur yazar belgesiyle zamanında birilerinin torpili ile işe girmiş ve emekli olmuş herhangi bir kişi ise 2000 lira emekli maaaşı ayrıca yüksek kıdem ve ihbar tazminatları almakta bizler ise kıdem ve ihbar tazminatlarının sadece adını duymaktayız .şte üvey evlat olmanın TAŞERON olmanın ayrıcalıgı bu .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Ali alkış diyor ki:

  Maaşını öğrenmek istiyorum

  1. Hurcan Karatas diyor ki:

   Yazımızda gerekli bilgiler verilmiştir. Anlatılanları uygulayarak maaşınızı öğrenebilirsiniz.

  2. mehmet gültekin diyor ki:

   BU DÖNEM MAAŞIMDAN İKİ YÜZ TL EKSİK ALDIM GERÇEK MAAŞIM NEDİR

   1. Hürcan Karataş diyor ki:

    Nedenini Alo 170 SGK hattında sorabilirsiniz.

 4. Tacettin diyor ki:

  1.8.1976 tarihinde işe başladım. 2.08.2001 tarihinde emekli oldum. İşe başlama ve emekli olma tarihleri arasında : 1976 yılından 120 gün, 1980 yılından 90 gün ve 15.01.1978- 1.08.1979 tarihleri arasında 18 aylık süre için Askerlik borçlanması yaptım. Bu süreler hizmet dökümünde gösterilmemiş . Maaşının tekrar hesaplanması mümkünmüdür.

  1. Hurcan Karatas diyor ki:

   Süreler hizmet dökümünde görünmeyebilir. SGK müdürlüklerine durumunuzu belirtebilirsiniz. Maaşınız ile ilgili itiraz yapabilirsiniz.

 5. isa kıranşal diyor ki:

  kıdem aylığı casliştiğin kadar mi olacak

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   Kıdem tazminatından bahsediyorsanız, aylık kazancınızın 1 yıl süre için verilmesidir. Emeklilikten önce aynı yerde kaç sene çalıştıysanız, bu sayının maaş ortalaması ile çarpılmasıyla hesaplanmaktadır.

 6. Ayhan diyor ki:

  15-12-1967 doğumluyum 01-04-1986 sigorta başlangıcım var İtfaiye biriminde çalışıyorum,2008 yılında İtfaiye personeline verilen yıpranma payınıda hesaplarsak ne zaman emekli olabilirim.Teşekkür ederim.

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz. SGK müdürlüklerine giderek hesaplama işlemini hatasız olarak öğrenebilirsiniz.

 7. Hamit diyor ki:

  Yaklaşık 4 yıldan fazla yurt dışında (Kazakistan) çalıştım ama pasaportumu kaybettim. Elimde hiçbir belge yok.
  Bu 4 yılı nasıl geri kazanabilirim?
  Teşekkürler,

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   Çalıştığınıza dair belgeler ile konsolosluğa başvurabilirsiniz.

 8. ayla diyor ki:

  Yurtdisi emeklilige basvurdum. 5525 günü 16 eurodan borclandim ve öfedim. 05.2015 de emekliligim basladi.emekli maasi aylik 1100 tl.yaziyor.Altdada 154 tl.ek ödeme yaziyor.Ek ödeme emekli maasimin üzerinemi hessplanmis.saygilar

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

 9. Emel Akan diyor ki:

  2001 yılında SSK lı olarak işe başladım2011 yılında emekli oldum.2 çocuğumun doğumlarında çalışamadığım eksik sürelerden dolayı,prim ödemelerim tavandan olmasına rahmen emekli maaşım düşük bağlandı.2011 yılından beri part time olarak SGDP ödeyerek çalışıyorum.Aktif sigortalı olarak çalışsam ve çocuklardan dolayı eksik primlerimi doğum borçlanması ile ödeyip tekrar emeklilik istesem emekli maaşım yükselirmi? Cevebınız için teşekkür ediyorum.

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   Erken emeklilikte maaş yüksek olmuyor maalesef. Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

 10. yılmaz aygül diyor ki:

  1984drte işe gırdım tpao bolge mudurlugune mukavele olarak 1985 te askere gıttım 1986yılının sounda askerlık gorevını bıtırdıkten sonra askerı ucretlı olara işe devam ettim 87 88 yılına ait hiç pırımım gozuk muyor tpao bolge mudurlugunde şu ana kadar çalışmaktayım 1995 te sozleşmelı oldum 1997 yılında ise kadroya geçtim benı tedırgın eden şu oldu mutahıt elamanı tpao bolge mudurlugunun bunyesınde çalışmama ramen 1987 ve 1988 yuılına ait hiç pırımım çıkmıyor bu pırımlerımı ne yaptıysam ogrenemedım yardımcı olursanız mınnet duyarım saygılarım la

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

 11. ergun diyor ki:

  23.10.2013 yılında emekli oldum. fakat maaşımın 704 lira olduğu tarafıma ödendi. ben maaşımın bu kadar az olduğunu bitlis sgk müdürlüğüne gidip sorduğumda senin maaaşın bu kadar deyip kesip attılar. ama ben bununla tatmin olmadım maaşımın yeniden hesaplanıp tarafıma acilen bildirilmesini arz ederim.

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   Bu site resmi bir site değildir. Bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen SGK müdürlüklerine giderek itirazda bulununuz.

 12. Müjgan Varol diyor ki:

  Merhaba 8900 işgünü ile 9000 işgünü arasında maaş farkı kaç lira olur. Teşekkürler.

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   Fark olmaz, Müjgan Hanım.

 13. Volkan diyor ki:

  Ya bakıyorum da. O kadar safca sorular soran arkadaşlar varki Maaşım ne olur vs.. vs.. Adam zaten size yolu göstermiş. Buraya girerek öğrenebilirsiniz demiş.. Daha neyi sorguluyorsunuz?

 14. mustafa diyor ki:

  Emekli Maaşı Hesaplama İşlemi 4C İçin güncellemek mümkünmü (01/01/2016)

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   SGK müdürlüklerine başvurabilirsiniz, Mustafa Bey.

 15. nurgül gümüş diyor ki:

  şu an ödenen en düşük emekli maaşı nekadardır

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz, Nurgül Hanım.

 16. Tahsin yavuz diyor ki:

  4/a olarak kamuda çalışıyorum daimi olorak 2yıl fiili hizmetim var bu hizmetim emekli maaşımda emekli olunca Artış yaparmış
  Birde 8600 günle 9000 gün Arasında emekli olunca çok farkolurmu

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   Maaşa etki eden primin yüksekten yatıp yatmadığıdır, Tahsin Bey. Fazla primin maaşa bir etkisi bulunmuyor.

 17. murat diyor ki:

  9830 günümvar 14/02/2016 emekli olursam ne kadar maaş bağlanır kamuda işçi olarak çalışıyorum

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

 18. Mehmet diyor ki:

  Slm babam 11.5.2015. Emeklilik dilekcesi verdi subat 24 emekli maasi baglandi birikmis toplam 3400 gozukuyor 3 ayi gecti normal mi bu para

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   Evet normal Mehmet Bey.

 19. GÜL BAHÇEKAPILI diyor ki:

  MERHABA BENİM EŞİM 1 AY KADAR ÖNCE VEFAT ETTİ ÇOCUKLARIMA ÖLÜM AYLIĞI BAĞLATMAK İSTİYORUM EŞİM 1980 DOĞUMLU VE 02/03/2002 TARİHİNDE İŞE BAŞLAMIŞ 4029 İŞ GÜNÜ VAR TOPLAMDA MAAŞ HESAPLAMA SİSTEMİNDEN GİRDİĞİMDE MAAŞI 596 GİBİ HESAPLIYOR BU DOĞRUMU BU KADAR MAAŞ MI BAĞLANACAK BİLGİ VERMENİZİ RİCA EDERİM AYRICA BEN DE ÇALIŞMIYORUM AMA BEN BABAMDA VEFAT ETTİĞİNDEN BEN ONUN MAAŞINA MÜRACAT EDECEĞİM ÇOCUKLAR BABASINDAN BEN BABAMDAN MAAŞ ALABİLİRMİYİM

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   Eşinizi 900 prim gününden emekli edebilirsiniz. Hesaplama doğru olabilir. Siz babanızdan, çocuklarınızda babasından maaş alabilirler. SGK müdürlüklerine başvurunuz, Gül Hanım.

 20. ayda diyor ki:

  02.05.1990 yılına bankada işe başladım 13 yıl çalıştım.3 yıl ara verdim ve daha sonra 10 yıl özel sektörde çalıştım prim günüm doldu yaş bekliyorum , bana ne kadar emekli maaşı bağlanır.

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   Emekli maaşı miktarı konusunda net bir bilgi veremiyoruz, Ayda Hanım.

 21. Ali yenioğlu diyor ki:

  benim 2015 maaşıyla 2016 maaşım arasında fark yok yeniden hesaplanmasını istiyorum.

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   SGK müdürlüklerine başvurabilirsiniz, Ali Bey.

 22. veysel durmuş diyor ki:

  01 02 1991 girişli sgk lıyım halen çalışmaktayım askerlik borçlanmayı ı yatırırsam emekli maaşıma katkı yani yukselme olurmu askerliyimi 1986 da yaptım

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   Emekli maaşına etkisi olmaz. Ancak erken emekli olabilirsiniz. SGK müdürlüklerine başvurabilirsiniz.

 23. cemal kaplan diyor ki:

  Sayın ilgili;
  9000 gun üzerinden emekli olmam söz konusu; fakat bir sorunumdan ötürü malül lük de soz konusu , acaba malüllük ün işin içine girmesi bir avantaj mı yoksa degil mi. Bu konuda bilgi rica ediyorum.

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   Malulen emeklilikte 1800 prim günü ve &60 rapor aranmaktadır. Maaşı daha düşüktür.

 24. ali diyor ki:

  selam.benim 6200 gunum var.yuzde 46 raporluyum.18 yıl 4080 gunde emekli olma şartlarına tabıyım.gectıgımız mayıs ayında sartlarım doldu.ancak alacagım maaşi net ogrenemedim.1200 u gecmez diyen de var.2000 den az olmaz diyende var. 98 de işe grdim. pirimler yuksekten ödeniyor 18 yıl aynı işyernde caliştım .ne kadar maaş alirim [tahminde olsa] ögrenmek istiyorum. saygılar.simdiden teşekurler…

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   Ne kadar maaş alacağınızı söylemek zor. En net SGK müdürlüklerinde hesaplanabilir.

 25. Kenan comak diyor ki:

  1973 dogumluyum Sigorta girisim 1991 acak prim odemelerim 1993 den basladi emeklilik yasimi hangi tarihten hesaplamam gerekir 1 gunluk prim davasi acarsam kazanirmiyim bu durumda 1991 den hesaplanirsa 52 yas oluyor aksi taktirde 54 yasimdami emekli olucam

  1. Hürcan Karataş diyor ki:

   E-Devlet sayfanızda ilk işe giriş tarihiniz hangi tarihse o tarih baz alınır.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş