SGK EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

SGK EMEKLİ MAAŞI HESAPLAMA

sgk emekli maaşı

SGK emekli maaş hesaplama işlemleri belirli kurallara göre yapılmaktadır. İşe başlama tarihi, malullük ya da iş gücü kaybının olup olmadığı gibi bilgiler SGK emekli maaş hesaplama işlemi için gerekli olmaktadır. Bunun dışında SSK emekli maaşı hesaplamada en önemli kriter ilk kez SSK’lı olarak işe giriş tarihidir. Ancak staj ya da çıraklık okulunda yapılan sigorta buna dahil değildir.  SGK emeklilik maaşı hesaplama işlemleri için Sosyal Güvenlik Kurumu resmi internet sayfasında bir uygulamayı çalışanların hizmetine sunmuş bulunmaktadır. Bu uygulama sayesinde emekli maaşı hesaplama işlemi gerçekleştirilebilir.

SGK Emekli Maaş Hesaplama Nasıl Yapılır?

SGK’nın internet sayfasında bulunan bu uygulama ile sigortadan emekli olacak kişilerin emekli maaşı hesaplamasına olanak sağlanmaktadır.

all

SGK Emekli Maaş Hesaplama SSK İşlemi

SGK üzerinden emekli maaş hesaplama işlemi için yazımızın sonunda vermiş olduğumuz ilgili bağlantı adresine tıklayınız. Daha sonra açılacak olan sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve resimde ok işaretleri ile gösterilmiş olan yerlere sırası ile T.C. kimlik numarası, SSK sicil numarası, baba adı, nüfusa kayıtlı olunan il ve ilçe bilgileri ile doğum tarihi bilgilerinizi yazmanız gerekmektedir. Daha sonra yine aynı sayfada bulunan ve resimde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Sorgula” seçeneğine tıklayınız.

SGK Emeklilik Maaşı Sorgulama

Bu işlemleri yaptığınızda SSK emekli ayy hesaplama işleminizi SGK resmi sitesi üzerinden gerçekleştirmiş olacaksınız.

SGK Emekli Maaş Hesaplama 4A İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

SGK BAĞKUR Emekli Maaş Hesaplama İşlemi

SGK üzerinden emekli aylığı hesaplama işlemi için yazımızın sonunda vermiş olduğumuz ilgili bağlantı adresine tıklayınız. Daha sonra açılacak olan sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve resimde ok işaretleri ile gösterilmiş olan yerlere sırası ile T.C. kimlik numaranızı, kurumunuzu ve güvenlik kodunu yazınız. Daha sonra aynı sayfada bulunan ve resimde de daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Sorgula” seçeneğine tıklayınız.

SGK Bağkur Emeklilik Maaşı Sorgulama

Bu işlemleri yaptığınızda BAĞ-KUR emekli maaşı hesaplama işleminizi SGK resmi sitesi üzerinden gerçekleştirmiş olacaksınız.

SGK Emekli Maaş Hesaplama 4B İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

SGK Emekli Sandığ Emekli Maaşı Hesaplama İşlemi

SGK üzerinden emekli aylığı hesaplama işlemi için yazımızın sonunda vermiş olduğumuz ilgili bağlantı adresine tıklayınız. Daha sonra açılacak olan sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve resimde ok işaretleri ile gösterilmiş alanları doldurmanız gerekmektedir. Bu alanları doldurduktan sonra sayfada bulunan ve daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Hesapla” seçeneğine tıklayınız.

SGK Emekli Sandığı Aylık Bilgisi

Bu işlemleri yaptığınızda Emekli Sandığı emekli maaş hesaplama işleminizi SGK resmi sitesi üzerinden gerçekleştirmiş olacaksınız.

SGK Emekli Maaş Hesaplama İşlemi 4C İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

 1. ramazan yılmaz dedi ki:

  emekli maaşım ne kadar olur

  1. Hurcan Karatas dedi ki:

   Yazımızda verilen bilgiler ile hesaplayabilirsiniz.

   1. Emre dedi ki:

    Hahahah skandal ya abi 🙂

 2. mehmet dedi ki:

  Kamuda çalışan işçi emeklileri Türkiye Cumhuriyetinin öz evlatları ama taşeron işçi emeklileri ise üvey evlatlarımı . Ön lişsans mezunu Elektrik teknikeri Bir taşeron emeklisi olarak 794 lira gibi gülünç bir maaşla emekli oldum. Hiç okula gitmemiş okur yazar belgesiyle zamanında birilerinin torpili ile işe girmiş ve emekli olmuş herhangi bir kişi ise 2000 lira emekli maaaşı ayrıca yüksek kıdem ve ihbar tazminatları almakta bizler ise kıdem ve ihbar tazminatlarının sadece adını duymaktayız .şte üvey evlat olmanın TAŞERON olmanın ayrıcalıgı bu .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Ali alkış dedi ki:

  Maaşını öğrenmek istiyorum

  1. Hurcan Karatas dedi ki:

   Yazımızda gerekli bilgiler verilmiştir. Anlatılanları uygulayarak maaşınızı öğrenebilirsiniz.

  2. mehmet gültekin dedi ki:

   BU DÖNEM MAAŞIMDAN İKİ YÜZ TL EKSİK ALDIM GERÇEK MAAŞIM NEDİR

   1. Hürcan Karataş dedi ki:

    Nedenini Alo 170 SGK hattında sorabilirsiniz.

 4. Tacettin dedi ki:

  1.8.1976 tarihinde işe başladım. 2.08.2001 tarihinde emekli oldum. İşe başlama ve emekli olma tarihleri arasında : 1976 yılından 120 gün, 1980 yılından 90 gün ve 15.01.1978- 1.08.1979 tarihleri arasında 18 aylık süre için Askerlik borçlanması yaptım. Bu süreler hizmet dökümünde gösterilmemiş . Maaşının tekrar hesaplanması mümkünmüdür.

  1. Hurcan Karatas dedi ki:

   Süreler hizmet dökümünde görünmeyebilir. SGK müdürlüklerine durumunuzu belirtebilirsiniz. Maaşınız ile ilgili itiraz yapabilirsiniz.

 5. isa kıranşal dedi ki:

  kıdem aylığı casliştiğin kadar mi olacak

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Kıdem tazminatından bahsediyorsanız, aylık kazancınızın 1 yıl süre için verilmesidir. Emeklilikten önce aynı yerde kaç sene çalıştıysanız, bu sayının maaş ortalaması ile çarpılmasıyla hesaplanmaktadır.

 6. Ayhan dedi ki:

  15-12-1967 doğumluyum 01-04-1986 sigorta başlangıcım var İtfaiye biriminde çalışıyorum,2008 yılında İtfaiye personeline verilen yıpranma payınıda hesaplarsak ne zaman emekli olabilirim.Teşekkür ederim.

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz. SGK müdürlüklerine giderek hesaplama işlemini hatasız olarak öğrenebilirsiniz.

 7. Hamit dedi ki:

  Yaklaşık 4 yıldan fazla yurt dışında (Kazakistan) çalıştım ama pasaportumu kaybettim. Elimde hiçbir belge yok.
  Bu 4 yılı nasıl geri kazanabilirim?
  Teşekkürler,

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Çalıştığınıza dair belgeler ile konsolosluğa başvurabilirsiniz.

 8. ayla dedi ki:

  Yurtdisi emeklilige basvurdum. 5525 günü 16 eurodan borclandim ve öfedim. 05.2015 de emekliligim basladi.emekli maasi aylik 1100 tl.yaziyor.Altdada 154 tl.ek ödeme yaziyor.Ek ödeme emekli maasimin üzerinemi hessplanmis.saygilar

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

 9. Emel Akan dedi ki:

  2001 yılında SSK lı olarak işe başladım2011 yılında emekli oldum.2 çocuğumun doğumlarında çalışamadığım eksik sürelerden dolayı,prim ödemelerim tavandan olmasına rahmen emekli maaşım düşük bağlandı.2011 yılından beri part time olarak SGDP ödeyerek çalışıyorum.Aktif sigortalı olarak çalışsam ve çocuklardan dolayı eksik primlerimi doğum borçlanması ile ödeyip tekrar emeklilik istesem emekli maaşım yükselirmi? Cevebınız için teşekkür ediyorum.

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Erken emeklilikte maaş yüksek olmuyor maalesef. Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

 10. yılmaz aygül dedi ki:

  1984drte işe gırdım tpao bolge mudurlugune mukavele olarak 1985 te askere gıttım 1986yılının sounda askerlık gorevını bıtırdıkten sonra askerı ucretlı olara işe devam ettim 87 88 yılına ait hiç pırımım gozuk muyor tpao bolge mudurlugunde şu ana kadar çalışmaktayım 1995 te sozleşmelı oldum 1997 yılında ise kadroya geçtim benı tedırgın eden şu oldu mutahıt elamanı tpao bolge mudurlugunun bunyesınde çalışmama ramen 1987 ve 1988 yuılına ait hiç pırımım çıkmıyor bu pırımlerımı ne yaptıysam ogrenemedım yardımcı olursanız mınnet duyarım saygılarım la

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

 11. ergun dedi ki:

  23.10.2013 yılında emekli oldum. fakat maaşımın 704 lira olduğu tarafıma ödendi. ben maaşımın bu kadar az olduğunu bitlis sgk müdürlüğüne gidip sorduğumda senin maaaşın bu kadar deyip kesip attılar. ama ben bununla tatmin olmadım maaşımın yeniden hesaplanıp tarafıma acilen bildirilmesini arz ederim.

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Bu site resmi bir site değildir. Bilgilendirme amaçlıdır. Lütfen SGK müdürlüklerine giderek itirazda bulununuz.

 12. Müjgan Varol dedi ki:

  Merhaba 8900 işgünü ile 9000 işgünü arasında maaş farkı kaç lira olur. Teşekkürler.

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Fark olmaz, Müjgan Hanım.

 13. Volkan dedi ki:

  Ya bakıyorum da. O kadar safca sorular soran arkadaşlar varki Maaşım ne olur vs.. vs.. Adam zaten size yolu göstermiş. Buraya girerek öğrenebilirsiniz demiş.. Daha neyi sorguluyorsunuz?

 14. mustafa dedi ki:

  Emekli Maaşı Hesaplama İşlemi 4C İçin güncellemek mümkünmü (01/01/2016)

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   SGK müdürlüklerine başvurabilirsiniz, Mustafa Bey.

 15. nurgül gümüş dedi ki:

  şu an ödenen en düşük emekli maaşı nekadardır

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz, Nurgül Hanım.

 16. Tahsin yavuz dedi ki:

  4/a olarak kamuda çalışıyorum daimi olorak 2yıl fiili hizmetim var bu hizmetim emekli maaşımda emekli olunca Artış yaparmış
  Birde 8600 günle 9000 gün Arasında emekli olunca çok farkolurmu

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Maaşa etki eden primin yüksekten yatıp yatmadığıdır, Tahsin Bey. Fazla primin maaşa bir etkisi bulunmuyor.

 17. murat dedi ki:

  9830 günümvar 14/02/2016 emekli olursam ne kadar maaş bağlanır kamuda işçi olarak çalışıyorum

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Detaylı bilgi için Alo 170 SGK hattını arayabilirsiniz.

 18. Mehmet dedi ki:

  Slm babam 11.5.2015. Emeklilik dilekcesi verdi subat 24 emekli maasi baglandi birikmis toplam 3400 gozukuyor 3 ayi gecti normal mi bu para

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Evet normal Mehmet Bey.

 19. GÜL BAHÇEKAPILI dedi ki:

  MERHABA BENİM EŞİM 1 AY KADAR ÖNCE VEFAT ETTİ ÇOCUKLARIMA ÖLÜM AYLIĞI BAĞLATMAK İSTİYORUM EŞİM 1980 DOĞUMLU VE 02/03/2002 TARİHİNDE İŞE BAŞLAMIŞ 4029 İŞ GÜNÜ VAR TOPLAMDA MAAŞ HESAPLAMA SİSTEMİNDEN GİRDİĞİMDE MAAŞI 596 GİBİ HESAPLIYOR BU DOĞRUMU BU KADAR MAAŞ MI BAĞLANACAK BİLGİ VERMENİZİ RİCA EDERİM AYRICA BEN DE ÇALIŞMIYORUM AMA BEN BABAMDA VEFAT ETTİĞİNDEN BEN ONUN MAAŞINA MÜRACAT EDECEĞİM ÇOCUKLAR BABASINDAN BEN BABAMDAN MAAŞ ALABİLİRMİYİM

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Eşinizi 900 prim gününden emekli edebilirsiniz. Hesaplama doğru olabilir. Siz babanızdan, çocuklarınızda babasından maaş alabilirler. SGK müdürlüklerine başvurunuz, Gül Hanım.

 20. ayda dedi ki:

  02.05.1990 yılına bankada işe başladım 13 yıl çalıştım.3 yıl ara verdim ve daha sonra 10 yıl özel sektörde çalıştım prim günüm doldu yaş bekliyorum , bana ne kadar emekli maaşı bağlanır.

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Emekli maaşı miktarı konusunda net bir bilgi veremiyoruz, Ayda Hanım.

 21. Ali yenioğlu dedi ki:

  benim 2015 maaşıyla 2016 maaşım arasında fark yok yeniden hesaplanmasını istiyorum.

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   SGK müdürlüklerine başvurabilirsiniz, Ali Bey.

 22. veysel durmuş dedi ki:

  01 02 1991 girişli sgk lıyım halen çalışmaktayım askerlik borçlanmayı ı yatırırsam emekli maaşıma katkı yani yukselme olurmu askerliyimi 1986 da yaptım

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Emekli maaşına etkisi olmaz. Ancak erken emekli olabilirsiniz. SGK müdürlüklerine başvurabilirsiniz.

 23. cemal kaplan dedi ki:

  Sayın ilgili;
  9000 gun üzerinden emekli olmam söz konusu; fakat bir sorunumdan ötürü malül lük de soz konusu , acaba malüllük ün işin içine girmesi bir avantaj mı yoksa degil mi. Bu konuda bilgi rica ediyorum.

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Malulen emeklilikte 1800 prim günü ve &60 rapor aranmaktadır. Maaşı daha düşüktür.

 24. ali dedi ki:

  selam.benim 6200 gunum var.yuzde 46 raporluyum.18 yıl 4080 gunde emekli olma şartlarına tabıyım.gectıgımız mayıs ayında sartlarım doldu.ancak alacagım maaşi net ogrenemedim.1200 u gecmez diyen de var.2000 den az olmaz diyende var. 98 de işe grdim. pirimler yuksekten ödeniyor 18 yıl aynı işyernde caliştım .ne kadar maaş alirim [tahminde olsa] ögrenmek istiyorum. saygılar.simdiden teşekurler…

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Ne kadar maaş alacağınızı söylemek zor. En net SGK müdürlüklerinde hesaplanabilir.

 25. Kenan comak dedi ki:

  1973 dogumluyum Sigorta girisim 1991 acak prim odemelerim 1993 den basladi emeklilik yasimi hangi tarihten hesaplamam gerekir 1 gunluk prim davasi acarsam kazanirmiyim bu durumda 1991 den hesaplanirsa 52 yas oluyor aksi taktirde 54 yasimdami emekli olucam

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   E-Devlet sayfanızda ilk işe giriş tarihiniz hangi tarihse o tarih baz alınır.

 26. saldıraykosovalı dedi ki:

  Merhaba linkte çıkan maaş hesaplamasına 2016 zamları dail midir? şu an 2017tl hesaplanıyor temmuz2016 emekli olacam. dilekçemi doğum günüm olan 29 temmuzda, mı yoksa 30 temmuzda mı vermeliyim. saygılar

  1. Emeklimaasisorgulama dedi ki:

   Eneklilik gününüzü tarih olarak doldurduktan sonra verebilirsiniz.

 27. yılmaz yılmaz dedi ki:

  Öncelikle bıkıp usanmadan vermiş olduğunuz cevaplar için teşekkür ediyorum.
  17 mart 1968 doğumlu olup,17 mart 2017 tarihinde emekliliğim(yaş,prim,hizmet) doluyor.Şu an taşeron işçi olarak bir kamu kurumunda çalışıyorum.
  1) Taşeron kadro yasası emeklilik tarihimden önce yada sonra çıkarsa ben de bu kadrodan faydalanabilir miyim?
  2) Emeklilik tarihim geldiğinde “emekli olmak istemiyorum” deme şansına sahip miyim?
  3) Kullanmadığım 7 yıllık iznim var.Tazminatımla birlikte alabilir miyim?
  4) yıllık izinlerimin parasını ve emeklilik tazminatını kurumdan mı alacağım?
  5) 9 yıllık fazla mesai ücretlerimi dava açarak şahitler aracılığıyla alabilir miyim?
  6)2000-2001 yılları arasındaki 690 günlük Bağ-Kur primi emekli maaşıma yaklaşık ne kadar yansır?

  1. Emeklimaasisorgulama dedi ki:

   Sigorta kolunuz hakkinda bilgimiz olmadığından lütfen alo 170 sgk danışma hattını arayınız

 28. cahit dedi ki:

  Pirim Günü Eksik Olanlara Gün borçlanma hakkı ne zaman verilecek.Yıllarca bekledik.

  1. Emeklimaasisorgulama dedi ki:

   Henüz resmi bir durum yoktur

 29. Murat dedi ki:

  21/11/2001 tarih sigorta baslangicim 21/02/2000 de Askere gittim 550 gun askerlik yaptim askerlik borclanmasi yapsam sigorta baslangicim ne olur hangi kosullarla emekli olurum askerlik barclanmasinin faydasi olurmu 01/05/1980 dogumluyum

  1. Emeklimaasisorgulama dedi ki:

   emekliliğinize ilişkin askerlik borçlanması yapabilirsiniz

 30. yunus dedi ki:

  Merhaba. Ben 1997 4a girisliyim. Gereken 5825 prim gununu doldurdum ama yasima 12 yil var. Primlerim asgari ucretten odendi. Yasim dolana kadar asgari ucretten prim odenmeye devam ederse emekli ayligim duser mi veya nasil etkisi olur

  1. Emeklimaasisorgulama dedi ki:

   Maaşa ilişkin bilgi malesef sağlayamamaktayız. Diğer sorularınız için alo 170 hattını arayabilirsinz

 31. Mehmet Ünsal dedi ki:

  Özel sektörde çalışıyorum. Patromunumuz maaşlarımızı asgari ücret gösteriyor. Normalde aylık aldığım net ücret 2500. Bana ne kadar bir kayıp oluşturur emeklilik maaşımda.

  1. Emeklimaasisorgulama dedi ki:

   Diğer bilgileriniz olmadığı ve net hesaplama işlemi için lütfen ALO 170 SGK DANIŞMA HATTI nı ARAYINIZ

 32. Nazmiye dedi ki:

  7600 bin iş günün ssk dan aylık baglama oranı 7000 ortalama aylık kazanc 1866 30 ne kadar emekli maası alırım

  1. Emeklimaasisorgulama dedi ki:

   Net maaş bilgisi için lütfen ALO 170 SGK DANIŞMA HATTI nı ARAYINIZ

 33. Ayhan temiz dedi ki:

  Emekli olmak için dilekçe verdim ama 2 ay geçti emekli maaşı belli olmadı toplam 6223.gunum var kaç para maaş bağlanır.

  1. Emeklimaasisorgulama dedi ki:

   Dilekçe takibiniz için lütfen ALO 170 SGK DANIŞMA HATTI nı ARAYINIZ

 34. Nimet Yıldırım dedi ki:

  Meslek dersi öğretmenlerinin emeklilik tazminatı ve maaşı nasıl hesaplanır?Mesela 28 yıl 10 aylık bir kimya labaratuar ve meslek dersleri öğretmeni olan biri emeklilik durumunda Temmuz 2017 itibariyle ne kadar tazminat ve emeklilik maaşı alır?

  1. Emeklimaasisorgulama dedi ki:

   Detaylı hesaplama işlemini kurumunuzdan yaptırabilmektesiniz.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş