SGK DÖKÜMÜ | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

SGK DÖKÜMÜ

SGK, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun kısaltmasıdır. Sosyal Güvenlik Kurumu’na 16 Mayıs 2006 tarihinde SSK, Emekli Sandığı ve BAĞ-KUR’un devredilmesi ile kurulmuştur. Üç bölümden oluşmaktadır. Yönetim kurulu, genel kurul ve başkanlıktır. SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı gibi kurumların bağlı olduğu Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sağlamış olduğu online hizmetler sayesinde, işlerinizi yapabilmeniz için SGK merkezlerine gitmenize gerek kalmamıştır. SGK‘nın uygulamalarını resmi internet sitesi üzerinden SGK dökümü adı altında ulaşabilirsiniz. SGK hizmet dökümü işleminizi 2 farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunlardan biri şifresiz olarak yapabileceğiz işlem iken, diğeri ise şifreniz ile yapacak olduğunuz işlemlerdir. Bu yazımızda sizlere SGK dökümü işleminizi her 2 yolla da nasıl yapmanız gerektiği hakkında bilgi vereceğiz. Şifresiz SGK hizmet dökümü sorgulama işlemini E-SGM sistemi sayesinde yapabilmekteydiniz. Ancak şu anda E-SGM sistemi bazı bölümlerinde yapılandırma çalışması yapılmaktadır. Bu nedenle şu anda bu sistem sizlere hizmet verememektedir. Sistemdeki çalışma bittikten sonra işleminizi bu sistemden de gerçekleştirebilirsiniz. Şu anda E-SGM sistemi size hizmet veremediğinden dolayı şifreli E-Devlet sistemi üzerinden güvenilir bir şekilde işleminizi nasıl yaparsınız aşağıda siz değerli vatandaşlarımıza anlatmış bulunmaktayız.

Şifre İle E-Devlet Üzerinden SGK Dökümü Sorgulama İşlemini Nasıl Yapabiliriz?

E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirecek olduğunuz tüm işlemleriniz için E-Devlet şifrenize ihtiyacınız vardır. E-Devlet şifrenizi ise, kimlik bilgilerinizi olduğu başvuru formuyla herhangi bir PTT şubesinden öğrenebilirsiniz. Bu işlem için 2 TL gibi bir ücret ödemenizde gerekmektedir. Şifrenizi öğrendikten sonra E-Devlet sistemi üzerinden tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Şifreniz ile SGK hizmet dökümü sorgulama işlemini yapmak içinse yazının sonunda bulunan ilgili bağlantılara tıklamanız gerekmektedir.

  • Açılan E-Devlet sitesi üzerinden ‘Kimliğimi Şimdi Doğrula’ butonuna tıklayınız.
  • Sonrasında TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • Sisteme giriş yap butonuna tıklamanız ile birlikte SGK döküm sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ancak SGK döküm işleminizi bağlı olduğunuz kuruma göre yapmalısınız.

E-Devlet Şifresi İle SGK Dökümü 4A (SSK) İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi İle SGK Dökümü 4B (BAĞ-KUR) İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

E-Devlet Şifresi İle SGK Dökümü 4C (Emekli Sandığı) İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş