SGK DİLEKÇE | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

SGK DİLEKÇE

sgk

SGK Dilekçe Nasıl Yazılır?

Herhangi bir konuda yazılacak olan SGK dilekçe için geçerli olan temel şey başlıktır. İstek veya şikayetleriniz için yazacağınız SGK dilekçenin başlığı kurumun adı olacaktır. Başlıktan sonra dilek yahut şikayetinizi  dile getirin. Dilek veya şikayetinizi kısa ve öz bir şekilde dile getirmeniz daha iyi olacaktır. Örneğin: ”…. yapılmasını arz ederim”, ”…böyle olmasını öneririm” vs .

SGK dilekçe için metinin sağ alt köşesine alt alta gelecek şekilde ad, soyad ve imzanızı atınız. Burada önemli bir nokta olarak tarihin yazının üstüne mi yoksa altına mı atılacağı sorusudur. Çok karıştırılan bu durum da olması gereken yazının altına tarihin atılmasıdır.

Sadece kurumun değil aynı şekilde yazının sol alt köşesine kendi adresinizi de yazmalısınız. Bir dilekçe de olması gereken unsurlardan bir tanesi de budur. Bazı durumlarda SGK dilekçeyle birlikte kimlik fotokopinizi, tecil belgesi gibi belgelerinizin fotokopilerini de göndermeniz gerekebilir. Sol alt köşeye gönderdiğiniz belgeleri sırasıyla yazarsanız herhangi bir kaybolma durumunun olmaması için size yardımcı olacaktır.

Size aşağıda vereceğimiz linke tıklayarak hangi konuda dilekçe yazmak istiyorsanız örneklerine ulaşabilirsiniz.

Konularına Göre SGK Dilekçe Örnekleri için TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş