SGK DİĞER UYGULAMALAR | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

SGK DİĞER UYGULAMALAR

emekli sandığı maaş bordrosu

Sosyal Güvenlik Kurumunun bizlere sağlamış olduğu birçok imkanın yanında, SGK diğer uygulamalar başlığı altında da e-kesinti, kütüphane veya sms ile bilgilendirme sistemleri gibi birçok uygulamaya da kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere SGK diğer uygulamalarda yer alan uygulamalarda işlemlerinizi nasıl yapmanız gerektiği hakkında bilgi vereceğiz.

SGK Diğer Uygulamalar Nelerdir?

SGK diğer uygulamalara ulaşmak istiyorsanız, yazımızın sonunda sizlerle paylaşmış olduğumuz bağlantıya tıklamanız gerekmektedir. bağlantıya tıkladıktan sonra sizlere aşağıda başlıklar halinde vermiş olduklarımızın haricinde, SGK diğer uygulamalar kapsamında askerlik borçlanması, emeklilik yaşı hesaplaması, e-borcu yoktur uygulaması ve buna benzer Sosyal Güvenlik Kurumu uygulamalarını da kullanabilirsiniz. SGK diğer uygulamalar sayfası yardımıyla işlemlerinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Muayene Katılım Payı

SGK diğer uygulamalar kapsamında yer alan bu uygulamada işlem yapabilmeniz için E-Devlet şifrenize ihtiyacınız vardır. E-Devlet şifrenizi PTT şubelerine yapacak olduğunuz başvuru sonucunda öğrenebilirsiniz. Bunun için 2 TL gibi bir ücret ödemeniz gerekmektedir. E-devlet şifrenizi edindikten sonra TC kimlik numaranız ile birlikte sisteme giriş yapabilirsiniz.

Reçete Ve İlaç Kullanım Süresi

SGK uygulamalarından biri olan bu işlem içinde E-Devlet şifrenize ihtiyacınız vardır. Şifrenizi edindikten sonra TC kimlik numaranız ve şifreniz ile birlikte işlem yapabilirsiniz.

Hizmet Takip Programı

Hizmet takip programı ile birlikte, Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamında olan hizmetlerinizi internet üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. SGK diğer uygulamalar içinde yer alan bu uygulamada yapmanız gereken sisteme kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapmanızdır. Sisteme girişinizden sonra SGK diğer uygulamalar kapsamında ekranda yer alan duyuruları da dikkatle okuyunuz.

E-Kesinti

Tarım sektöründe yer alan vatandaşlarımızın, prim borç miktarları, satmış oldukları tarımsal ürün miktarına göre belirlenmektedir. SGK diğer uygulamalar kapsamında yer alan E-Kesinti uygulaması ile bu konuda yapılacak olan kesintilerinin ne kadar olduğunu öğrenmenize yardımcı olan bir uygulamadır. Kullanıcı kodunuz ve parolanız ile birlikte SGK diğer uygulamalar kısmından girişinizi yapabilirsiniz.

İntibak Fark işlemleri

Bu uygulama sayesinde emekli vatandaşlarımızın arasında oluşan maaş farkları bilgisine ulaşabilirsiniz ve gereken işlemleri rahatlıkla yapabilirsiniz. SGK diğer uygulamalardan yapacak olduğunuz bu işlemleriniz için TC kimlik numaranız ve sicil numaranızın girişlerinizi yapmanız yeterli olacaktır.

İlişkisizlik Belgesi Başvuru Formu

İşverenlerlerin vermiş olduğu bu belgenin amacı, SGK’ya herhangi bir idari borcun ve idari ceza borcun bulunmadığının gösterilmesidir. SGK diğer uygulamalar ile bu belgenin başvurusunu internet üzerinden yapabilirsiniz.

SMS Bilgilendirme

SGK diğer uygulamalar içerisinde yer alan bu uygulama sayesinde, merak etmekte olduğunuz bilgilerinizi mesaj olarak alma imkanına sahipsinizdir. Bilgilerinizi mesaj olarak almak için yapılması gereken ise, SGK iletişim bilgileri kısmından, gerekli olan bilgi girişlerinin yapılmasıdır.

SMS Hizmetlerinden Yararlanmak İçin Tel No Girişi Yapılması

Hizmet bilgilerinizi mesaj olarak alabilmeniz için SGK diğer uygulamalarda yer alan sisteme, TC kimlik numaranız, Nüfus il, Cilt no, Doğum yılı  gibi bilgilerinizi girmenizdir.  Bu aşamadan sonra bilgilerinizi mesaj olarak alma imkanına kavuşabilirsiniz.

Kütüphane

SGK diğer uygulamalar sisteminde yer alan bu uygulama ile birlikte istediğiniz kitaplara internet üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kütüphane uygulaması için herhangi bir şifreye ihtiyacınız olmayacaktır.

Paydaş Öneri Sistemi

Paydaş öneri sistemini kullanabilmeniz için kullanıcı adınız ve parolanız ile birlikte oturum açmanız gerekmektedir. Bu adımdan sonra SGK diğer uygulamalar içinde bu işleminizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

SGK Diğer Uygulamalar İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş