EMEKLİLİK HESAPLAMA | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

EMEKLİLİK HESAPLAMA

emeklilik

Emeklilik çalıştığınız dönemin ödülü gibi bir durumdur. Emekli olmayı çalıştığınız dönem boyunca düşünürsünüz ve aklınızda hep bir ne zaman emekli olacağım sorusu vardır. Bunun için Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sunduğu emeklilik hesaplama hizmetlerini kullanabilirsiniz. Bu hizmetler sayesinde çalışırken ne zaman emekli olacağınızı öğrenebilirsiniz.

Emeklilik Hesaplama İşlemimi Nasıl Yapabilirim?

Öncelikle verdiğimiz linke tıklayarak Emeklilik hesaplama işlemine başlayabilirsiniz. Daha sonra önünüze yeni bir sayfa açılacaktır ve bu sayfada bazı bilgiler girmeniz istenecektir. Bu bilgiler şu şekildedir;

  1. “Ne Zaman Emekli Olurum?” başlığı altında bazı bilgiler girilecektir. Bu bilgiler :”Cinsiyetiniz,Doğum Tarihiniz,Hizmete Başlama Tarihiniz, Malüliyetiniz Var mı ?, Erken Yaşlanma Var mı?” şeklindedir.
  2. Üstte belirttiğimiz bilgileri eksiksiz ve tam olarak girmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise “Mevcut  Bilgileriniz” kısmında yer alan bazı bilgileri de girmeniz gerekecektir.
  3. Bu bilgiler ise şu şekildedir;”SSK Prim Ödeme Gün Sayınız, Diğer Sandıklara Ait Gün Sayınız, Askerlik/Sanatçı Gün Sayınız, Fiili Gün Sayınız, Yurt dışı Gün Sayınız, 3600 Günün Doldurulduğu Tarih”.
  4. Bu bilgileri de düzgün bir şekilde girdikten sonra “Gönder” butonuna tıklayınız. Bu şekilde emeklilik hesaplama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

Emeklilik Hesaplama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş