EMEKLİLİK GÜN SAYISI | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

EMEKLİLİK GÜN SAYISI

EMEKLİLİK GÜN SAYISI sorgulama

İnternet üzerinden pek çok işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Emeklilik ile ilgili merak ettiklerinizi ve kendinize ait bilgileri öğrenmek isterseniz, internet ortamı bunu size zahmetsizce sunacaktır. Emeklilik için oldukça önemli olan konulardan biri de emeklilik gün sayısıdır. Emeklilik  prim gün sayısını öğrenmek, ne zaman emekli olacağınız ve emeklilik durumunuz hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlamaktadır. Çalışan vatandaşların emekli olabilmesi için tamamlaması gereken şartlar bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi çalışan kişi adına ödenen prim miktarı olup bir diğeri de emeklilik prim gün sayısıdır. Emeklilik için gerekli şartların tamamlanması ile ancak emekli olunabilir. Bu sebeple bu şartların düzenli olarak kontrol edilmesi önemlidir. Emeklilik prim gün sayısı ile ilgili bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Emeklilik Gün Sayısı Nasıl Öğrenilir?

Kısa bir süre önceye kadar Emeklilik gün sayısı öğrenmenin 2 farklı yöntemi bulunmaktaydı. Bu yöntemler şifreli ve şifresiz olarak yapılmaktaydı. Şifresiz olarak sadece kimlik bilgileri işlem yapılan E-SGM sistemi kısa bir süre önce yetkililerce süresiz olarak bakım gibi sebepler ile kapatılmış olup artık işlemlerinizi ikinci bir yöntem olan ve bünyesinde pek çok kurum ile ilgili sorgulama işlemlerinin bulunduğu E-Devlet sistemi üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat E-Devlet sistemi üzerinden tüm sorgulama işlemlerini gerçekleştirmek için E-Devlet şifresinin olmasına ihtiyacınız vardır. Şifreniz yok ise temin etmeniz gerekir. Yazımızın devamında bu yöntemleri nasıl gerçekleştirebileceğinizi anlatacağız.

E-Devlet Üzerinden Şifreli Emeklilik Gün Sayısı

E-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirilen emeklilik prim gün sayısı öğrenme işlemi için öncelikle bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer E-Devlet şifreniz yoksa size en yakın PTT şubesine giderek kimliğiniz ile başvuru yapabilirsiniz. Başvuru sonucu 2 TL ücret karşılığında E-Devlet şifrenizi alabilirsiniz. Şifrenizi aldıktan sonra veya şifreniz bulunuyorsa yazımızın sonunda sizlerle paylaştığımız linklerden bağlı bulunduğunuz kuruma göre birine tıklayınız. Açılan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız. Daha sonra T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi girerek sisteme giriş yapınız. Sisteme giriş yaptıktan sonra karşınızda emeklilik gün sayınız ile ilgili bilgileri görebilirsiniz.

E-Devlet SSK (4A) Emeklilik Gün Sayısı İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet BAĞ-KUR (4B) Emeklilik Gün Sayısı İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!

E-Devlet Emekli Sandığı (4C) Emeklilik Gün Sayısı İçin LÜTFEN TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş