EMEKLİLİK AYLIK BİLGİSİ | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

EMEKLİLİK AYLIK BİLGİSİ

emekli aylık bilgisi

İnternet üzerinden gelişen teknoloji ve işlem yapma kolaylığı sayesinde SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı ile ilgili birçok sorgulama işlemimizi yapabiliyoruz. Bu sayede kuruma gitmeye gerek kalmadan bilgisayarlar üzerinden yaptığımız bu tür işlemler bize zaman kazandırıyor. İnternet üzerinden yapabileceğiniz birçok işlemden biri de Emeklilik aylık bilgisi öğrenme işlemidir. Bu sorgulama işlemi tek bir site üzerinden şifreli olarak gerçekleştirilir.

 

Emeklilik aylık bilgisi sorgulama işlemi şifreli olarak E-Devlet sistemi üzerinden yapılmaktadır. Ancak daha önceden bu işlemi şifresiz olarak E-SGM resmi sitesi üzerinden yapabilmek mümkündü. E-SGM resmi sitesinin kapatılması ile şifresiz işlem gerçekleştirebilme imkanı da bitmiş oldu.

E-Devlet sistemi üzerinden yapacağınız her işlem için bir E-Devlet şifresi gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi PTT şubelerinden kimlik bilgileriniz ve 2 TL işlem ücreti karşılığında teslim alabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle Emeklilik Aylık Bilgisi Sorgulama

Sorgulama işleminizi yapmak için:

  • İlk olarak yazını sonunda vermiş olduğumuz üç bağlantı adresinden size uygun olan ilgili bağlantı adresine tıklayınız.
  • Daha sonra açılacak olan sayfa aşağıda bulunan resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve resimde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.

Kimlik Doğrulama

  • Kimlik doğrulama işleminizi gerçekleştirmek için açılacak olan sayfa da aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve resimde de ok işaretleri ile gösterilmiş olan yerlere sırası ile TC kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazmanız gerekmektedir.
  • Bilgilerinizin doğruluğundan emin olduktan sonra yine aynı sayfada bulunan ve resimde de daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.

dsada

Bu işlemleri sırası ile ve doğru bir şekilde yaptığınızda emekli aylık bilgisi sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

SSK Emeklilik Aylık Bilgisi Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

BAĞ-KUR Emeklilik Aylık Bilgisi Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Sandığı Emeklilik Aylık Bilgisi Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş