EMEKLİ SİCİL NO SORGULAMA | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

EMEKLİ SİCİL NO SORGULAMA

EMEKLİLİK maaşı SORGULAMA

Emekli sicil no sorgulama işleminiz sayesinde ne zaman emekli olabileceğinizi, hizmet dökümü ve buna benzer işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem ile emekliliğiniz için gerekli olan şartların tamamlanıp tamamlanmadığı ya da adına yatırılan prim hakkında ne kadar olduğu veya ödenme süresi gibi en önemlisi de priminizin ödenip ödenmediği hakkında pek çok bilgiye bu sorgulama işlemi ile erişebilirsiniz. Aynı zamanda bu sorgulama işlemi ile ne zaman emekli olabilirim sorgulama için de cevap niteliğinde bilgiler edinebilirsiniz. Eskiden bu işlemi yapabilmeniz için iki seçeneğiniz vardı. Bu seçeneklerden biri E-Devlet üzerinden bir diğer seçenek ise şifresiz olarak yapılan sorgulamaydı. Kısa bir süre önceye kadar eğer şifresiz sorgulama yapmak istiyorsanız Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesi üzerinden verilen online hizmet olan E-SGM uygulamasını kullanarak sadece kimlik bilgileri işleminizi tamamlayabiliyordunuz.

Şifresiz olarak sorgulama işlemi gerçekleştirilmekte olan E-SGM sistemi sorgulama sırasında yanlış bilgiler sunduğu tespit edilmiştir. Aynı zamanda sistemin bakıma ihtiyacı olduğu gibi gerekçelerde bulunmaktadır. Fakat artık E-SGM sistemi yetkililerce bir süre belirtilmeden süresiz olarak kapatılmış olup işlemleriniz ikinci bir seçenek olan halen hizmet vermeye devam eden E-Devlet sistemi ile gerçekleştirilmektedir. E-Devlet sistemi üzerinden emeklilik sicil no sorgulama işlemi gibi bünyesinde bulunan sorgulama işlemlerini yapmak için E-Devlet şifrenizin olması gerekir. Sizlere bu yazımızda bu iki seçenek üzerinden nasıl emekli sicil no sorgulama işleminizi gerçekleştireceğinizi  ayrı ayrı ve detaylı bir şekilde anlatacağız. Şifreli emeklilik sicil no sorgulama işlemi yapmak istiyorsanız  öncelikle sizlerle aşağıda paylaşmış olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız. Ardından gereken adımları tamamlayınız ve emekli sicil no sorgulama işleminizi tamamlayınız.

E-Devlet Üzerinden Emekli Sicil No Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Emekli sicil no sorgulama işleminizi E-Devlet üzerinden E-Devlet şifreniz ile yapmak istiyorsanız öncelikle size ait bir E-Devlet şifrenizin olması gerekmektedir. Eğer hala bu şifreye sahip değilseniz size en yakın PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında size ait bir E-Devlet şifresi edinebilirsiniz. İlk olarak aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz emeklilik sicil no sorgulama adresine tıklayınız. Ardından açılmış olan sayfada sırasıyla aşağıda vermiş olduğumuz adımları uygulayınız.

  • “Kimlik Doğrulama İşlemi” seçeneğine tıklayın ardından açılan kısıma size ait T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.

4c tescil kaydı

  • Girdiğiniz bilgileri kontrol edip doğruluğundan emin olunuz.
  • Son olarak “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

sigorta sorgulama1

Bu adımları doğru bir şekilde tamamladıktan sonra emekli sicil no sorgulama işleminiz gerçekleştirmiş olacaksınız.

E-Devlet Üzerinden Emekli Sicil No Sorgulama İşlemi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş