EMEKLİ SANDIĞI SİCİL NO SORGULAMA | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

EMEKLİ SANDIĞI SİCİL NO SORGULAMA

emekli sandığı

İnternet kullanımının artmasıyla birlikte insanlar birçok işlemini internet üzerinden yapmaktadır. İnternet üzerinden yapabileceğiniz işlemlerden bir tanesi de Emekli Sandığı sicil no sorgulama işlemidir. Bu işlem sayesinde birçok işlem için gerekmekte olan sicil numaranızı alabilirsiniz. Sicil numarası herkes için farklıdır ve her vatandaşın tek bir sicil numarası bulunmaktadır.

Daha önceden Emekli Sandığı sicil no sorgulama işleminizi ve bunun gibi birçok işlemi internet üzerinden iki resmi site yardımı ile gerçekleştirebiliyorduk. Ancak bu resmi internet sitelerden şifresiz işlem gerçekleştiren E-SGM resmi internet sitesinin kapatılması nedeni ile artık şifresiz sorgulama işlemi gerçekleştirebilmemiz mümkün değildir. Artık bu işlemlerimizi yalnızca E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifresi ile güvenli bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz.

E-Devlet sistemi üzerinden Emekli Sandığı sicil no sorgulama işlemi ve bunun gibi birçok işlemi gerçekleştirebilmek için E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bir E-Devlet şifresine sahip değilseniz E-Devlet şifrenizi alabilmek için size en yakın merkez PTT şubesine kimlik bilgilerinizin okunabildiği nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi alabilmek için son olarak 2 TL işlem ücretini de ödedikten sonra E-Devlet şifrenizi size özel kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz. Almış olduğunuz şifre ile E-Devlet üzerinde ki kurumlarla ilgili tüm sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Yazının devamında Emekli Sandığı sicil no sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızı kısaca anlatacağız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle Emekli Sandığı Sicil No Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Emekli Sandığı sicil no sorgulama işlemini gerçekleştirmenin tek bir yöntemi vardır. Bu işlem E-Devlet sistemi üzerinden yapmaktır. E-Devlet üzerinden herhangi bir işlem gerçekleştirebilmek için şifrenizin olması gerekmektedir. Şifreniz yoksa işlem gerçekleştirebilmeniz mümkün değildir.

E-Devlet sistemi üzerinden 4C sicil no sorgulama yapmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

  • İlk olarak yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız.
  • Açılacak olan sayfa aşağıda olduğu gibidir. Bu resimde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.

4C Tescil Kaydı

  • E-Devlet sistemine giriş yapmak için açılacak olan sayfa da aşağıda olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve oklar ile gösterilmiş olan yerlere sırası ile T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi ilgili alanlara yazarak doldurunuz.
  • Son olarak yine aynı sayfa ve resimde bulunan daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.

dsada

  • Böylelikle 4C sicil no sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle Emekli Sandığı Sicil No Sorgulama İşlemi Yapmak İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş