EMEKLİ SANDIĞI SİCİL NO ÖĞRENME | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

EMEKLİ SANDIĞI SİCİL NO ÖĞRENME

emekli sandığı

Emekli Sandığı sicil no sayesinde ne zaman emekli olacağınızı, hizmet dökümü sorgulama gibi işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemleri kolay bir şekilde gerçekleştirebilmek için sicil numaranızı bilmeniz gerekmektedir. Emekli Sandığı sicil no öğrenme işlemini internet üzerinden yapabilmek çok kolaydır. Bu işlemi gerçekleştirebilmenin tek bir yolu vardır. Bu yazımızda bu yolu detaylı bir şekilde sizlere anlatacağız.

Daha önceden Emekli Sandığı sicil no öğrenme işleminizi ve bunun gibi birçok işlemi internet üzerinden iki resmi site yardımı ile gerçekleştirebiliyorduk. Ancak bu resmi internet sitelerden şifresiz işlem gerçekleştiren E-SGM resmi internet sitesinin kapatılması nedeni ile artık şifresiz sorgulama işlemi gerçekleştirebilmemiz mümkün değildir. Artık bu işlemlerimizi yalnızca E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifresi ile güvenli bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz.

E-Devlet sistemi üzerinden Emekli Sandığı sicil no öğrenme işlemi ve bunun gibi birçok işlemi gerçekleştirebilmek için E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bir E-Devlet şifresine sahip değilseniz E-Devlet şifrenizi alabilmek için size en yakın merkez PTT şubesine kimlik bilgilerinizin okunabildiği nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi alabilmek için son olarak 2 TL işlem ücretini de ödedikten sonra E-Devlet şifrenizi size özel kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz. Almış olduğunuz şifre ile E-Devlet üzerinde ki kurumlarla ilgili tüm sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Yazının devamında bu sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızı kısaca anlatacağız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle Emekli Sandığı Sicil No Öğrenme İşlemi Nasıl Yapılır?

Emekli Sandığı sicil no öğrenme için öncelikle bir E-Devlet şifresi sahibi olmanız gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi nereden ve nasıl alabileceğinizi yazımızda detaylı olarak size anlatmıştık. E-Devlet sistemi üzerinden şifreniz ile emekli sandığı sicil numarası öğrenme işlemini gerçekleştirebilmek için:

  • İlk olarak yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız.
  • Karşınıza çıkacak olan sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu sayfada ve resimde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” adlı butona tıklayınız.

4C Tescil Kaydı

  • Daha sonra karşınıza çıkacak olan sayfa da aşağıda bulunan resimde olduğu gibidir. Resimde ok işaretleri ile gösterilmiş olan yerlere sırası ile T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazınız.
  • Sonrasında hemen bu bölümün alt tarafında bulunan ve resimde de daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.

dsada

Bu işlemleri sırası ile eksiksiz ve doğru bir şekilde yaptığınızda Emekli Sandığı sicil no öğrenme işleminizi başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi ile Emekli Sandığı Sicil No Öğrenme İşlemi İçin TIKLAYINIZ!



Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş