EMEKLİ SANDIĞI NO SORGULAMA | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

EMEKLİ SANDIĞI NO SORGULAMA

emekli sandığı

Bu yazımızda sizlere Emekli Sandığı no sorgulama işleminin nasıl yapıldığını anlatacağız. Bu sorgulama işlemi sayesinde ne kadar prim yatırdığınızı, ne zaman emekli olabileceğinizi ve bunun gibi birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Emekli Sandığı sicil no sorgulama işlemi şifreli olarak E-Devlet sistemi üzerinden yapılabilmektedir.

Daha önceden Emekli Sandığı no sorgulama işleminizi ve bunun gibi birçok işlemi internet üzerinden iki resmi site yardımı ile gerçekleştirebiliyorduk. Ancak bu resmi internet sitelerden şifresiz işlem gerçekleştiren E-SGM resmi internet sitesinin kapatılması nedeni ile artık şifresiz sorgulama işlemi gerçekleştirebilmemiz mümkün değildir. Artık bu işlemlerimizi yalnızca E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifresi ile güvenli bir şekilde gerçekleştirebiliyoruz.

E-Devlet sistemi üzerinden Emekli Sandığı no sorgulama işlemi ve bunun gibi birçok işlemi gerçekleştirebilmek için E-Devlet şifresine sahip olmanız gerekmektedir. Eğer bir E-Devlet şifresine sahip değilseniz E-Devlet şifrenizi alabilmek için size en yakın merkez PTT şubesine kimlik bilgilerinizin okunabildiği nüfus cüzdanınız ile birlikte giderek E-Devlet şifresi alma başvurusunda bulunmanız gerekmektedir. E-Devlet şifrenizi alabilmek için son olarak 2 TL işlem ücretini de ödedikten sonra E-Devlet şifrenizi size özel kapalı bir zarf içerisinde teslim alabilirsiniz. Almış olduğunuz şifre ile E-Devlet üzerinde ki kurumlarla ilgili tüm sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Yazının devamında bu sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızı kısaca anlatacağız.

E-Devlet Şifresi İle Emekli Sandığı No Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet sistemi aracılığıyla Emekli Sandığı no sorgulama işlemini yapabilmeniz için bir E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifrenizi nereden ve nasıl alabileceğinizi yazımızda detaylı olarak anlatmıştık.

  • Sorgulama işlemini yapmak için ilk olarak yazının sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız.
  • Linke tıkladıktan sonra açılan sayfa aşağıdaki resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve daire içerisine alınarak gösterilmiş olan ”Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna tıklayınız.

4C Tescil Kaydı

  • Daha sonra karşınıza çıkacak olan sayfa da aşağıda bulunan resimde olduğu gibidir. Bu resimde ok işaretleri ile gösterilmiş olan yerlere sırası ile T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
  • Aynı sayfada bulunan ve resimde de daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Sisteme Giriş Yap” butonuna tıklayınız.

dsada

  • Böylelikle Emekli Sandığı numara sorgulama işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle Emekli Sandığı No Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş