Emekli Sandığı Maaş Sorgulama | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

EMEKLİ SANDIĞI MAAŞ SORGULAMA

maaş sorgulama

Bu yazımızda sizlere Emekli Sandığı maaş sorgulama işlemini nasıl yapacağınızı kolay bir şekilde anlatacağız. Bildiğiniz gibi ülkemizde çalışan kişilerin sağlık hizmetlerinden faydalanabilmeleri ve ileride emekli olabilmeleri için sosyal güvenceleri olması gerekmektedir ve bunun için kamuda çalışan kişilerin bağlı oldukları ve prim ödemesi yaptıkları sigorta kurumu ise Emekli Sandığı’dır.

Daha önceden Emekli Sandığı maaş sorgulamak için işlem yapan iki resmi site bulunmaktaydı. Bu resmi siteler üzerinden şifresiz ve şifreli olarak işlem yapılabilmekteydi. Şifresiz işlem yapan resmi site E-SGM sitesinin kısa bir süre önce kapatılmasından dolayı şifresiz işlem gerçekleştirmek mümkün değildir. Bunun yerine şifreli işlem gerçekleştiren E-Devlet resmi sitesinden işlemimizi kolayca yapabiliyoruz.

Emekli Sandığı maaş sorgulama işlemi ve diğer birçok işlem için E-Devlet şifreli sistemini kullanabilirsiniz. Anca bu işlemleri yapabilmek için bir şifreye ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifresini alabilmek için herhangi bir PTT şubesine gidip; şifre alma başvurusunda bulunmanız yeterli olacaktır. Başvuru sonucunda kimlik bilgileriniz ve 2 TL işlem ücreti karşılığında şifrenizi teslim alabilirsiniz. Şifrenizi unutmamanızı tavsiye ediyoruz. Şifrenizi unuttuğunuz takdirde tekrar bir PTT şubesine gidip 10 TL işlem ücreti ödeyerek yeni bir şifre alabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle Emekli Sandığı Maaş Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Eğer E-Devlet şifrenizi aldıysanız bu işlem kolay bir şekilde karşınıza çıkacaktır. E-Devlet sistemi üzerinden Emekli Sandığı maaş sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için:

  • İlk olarak yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız.
  • Açılacak olan sayfa aşağıda bulunan resimde olduğu gibidir. Bu sayfada bulunan ve resimde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.

4C Emeklilik Aylık Bilgisi

  • Daha sonra açılacak olan sayfa da aşağıda bulunan resimde olduğu gibidir. Sayfada bulunan ve resimde de ok işaretleri ile gösterilmiş olan yerlere sırası ile T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi yazınız.
  • Yine aynı sayfada bulunan ve resimde daire içerisine alınarak gösterilmiş olan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.

dsada

Bu işlemleri sırası ile doğru ve eksiksiz bir şekilde yaptığınızda emeklilik aylık bilgisi öğrenme işleminizi başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Şifresi İle Emekli Sandığı Maaş Sorgulama İşlemi için TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş