EMEKLİ SANDIĞI MAAŞ HESAPLAMA | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

EMEKLİ SANDIĞI MAAŞ HESAPLAMA

borç sorgulama

Emekli Sandığı Maaş Hesaplama

SGK’nın yeni uygulamaya koyduğu sistemde sigorta ve sigortalıyı ilgilendiren işlemler bir araya toplanmıştır. Bu sayede SGK‘lı dilediği zaman, kolaylıkla, zaman kaybı olmadan istediği bilgiye ulaşabilmektedir. Emekli Sandığı bu işlemler arasına girmektedir. Emekli Sandığı (Kamu Kurumu Görevlileri) 4C ile ifade edilmektedir. Emekli Sandığı‘na bağlı olarak mesleğini icra etmekte olan kişilerin emekliliklerinde alacakları maaşları hesaplamaları için Sosyal Güvenlik Kurumu, sitesinde bir uygulamaya yer vermiştir. Bu uygulama sayesinde Emekli Sandığı maaş hesaplama işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Emekli Sandığı maaş hesaplamak için gerekli formun doldurulması durumunda emekli olduktan sonra alınabilecek maaş öğrenilebilmektedir. Emekli Sandığı maaş hesaplama için derece, makam, tazminat oranları gibi bilgilerin net ve doğru bir şekilde bilinmesi gerekmektedir. Bilgilerin doğru ve eksiksiz olması Emekli Sandığı maaş hesaplama işleminin doğru sonuç vermesini sağlayacaktır.

Emekli Sandığı Maaş Hesaplama Uygulamasının Kullanımı

Emekli Sandığı maaş hesaplama uygulamasından derece ve kademe bölümleri emeklilik işleminin yapıldığı tarih itibari ile içinde bulunulan derece ve kademe bölümlerine doğru olarak doldurulması gerekmektedir. Bu işlem sonrasında eğer ek gösterge alınıyor ise ek gösterge bu bölüme doldurulur. Eğer kişi bir müdür ya da diğer bir makamda hizmet görevinde bulunuyor ise hizmet verdiği makama ait tazminat bilgisi de girilir. Hizmet yılı ve hizmet ayı bölümleri de kaç yıldır ve kaç aydır hizmet edildiğinin bilgilerini içermektedir.

Bu işlemlerden sonra kıdeme esas yıl bölümünün doldurulması gerekir. İkramiye yılı bölümüne çalışılan yıl değeri girilmelidir. Eğer 30 yıldan daha uzun süredir çalışılıyor ise yine de 30 yıl olarak doldurulur. Emekli Sandığı emekli maaşı hesaplama uygulamasında aylık alınan tarihte doldurulmasının ardından ünvan ve ek tazminat oranları girilir. Emekli Sandığı emekli aylığı hesaplama işlemi için bu bilgilerin doğru bir şekilde girilmesi gerekir. Gerekli bilgiler doldurulduktan sonra hesapla butonuna basılarak ikramiye ve maaş öğrenilebilir.

Emekli Sandığı Maaş Hesaplama İçin TIKLAYINIZ!

Ayrıca emekli maaşı sorgulama işlemi nasıl yapılır diğer yazılarımızda detaylı bir şekilde anlatılmıştır. Yazının içeriğinde SSK, Bağkur ve emekli sandığı emekli maaş sorgulama işlemleri ayrıntılı bir şekilde anlatılmıştır.

Emekli Maaşı Sorgulama İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

  1. Adnan dedi ki:

    maas sorgulama

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş