EMEKLİ SANDIĞI KIDEM TAZMİNATI | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

EMEKLİ SANDIĞI KIDEM TAZMİNATI

Bu yazıda sizlere Emekli Sandığı kıdem tazminatı ve hesaplama işlemleri hakkında bilgi vereceğiz. Kıdem tazminatı derece ve kademenize göre çalıştığınız yıl sayısı baz alınarak hesaplanır. Emekli Sandığı yani 4C için kıdem tazminatı ile ilgili verilecek bilgileri lütfen dikkatle okuyunuz. Çağımızın en büyük ilerleme kat eden örneği olan internet işlemleri ile pek çok sorgulama işlemi sanal oram üzerinden gerçekleştirilse de Emekli Sandığı kıdem tazminatı için herhangi bir sorgulama işlemi malesef ki bulunmamaktadır.

Emekli Sandığı Kıdem Tazminatı Nasıl Hesaplanır?

Kıdem tazminatı için en önemli kısım devamlılıktır. Her çalışma yılınızda artarak devam eden kıdem tazminatı için primlerinizin her ay eksiksiz ve düzenli bir şekilde yatıyor olması gerekmektedir.

Bu sorgulama işlemini internet üzerinden yapacak herhangi bir uygulama henüz yürür bir durumda olmasa da bu işlemi klasik sorgulama yöntemleri ile yapabilmekteyiz. Klasik sorgulama yöntemleri ise, sorgulama türüne göre gidilebilecek alakalı olan resmi kurum aracılığı ile yapılabilmektedir. Bizim durumumuzdaki sorgulama işlemi için yani Emekli Sandığı kıdem tazminatı hesaplama işlemi için SGK’ya giderek bu kurum aracılığı ile sorgulama işleminizi yapmanız gerekmektedir.Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş