EMEKLİ SANDIĞI KESİNTİ SORGULAMA | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

EMEKLİ SANDIĞI KESİNTİ SORGULAMA

emekli aylık bilgisi

Çalışan kişilerin belirli bir gün sayısını doldurup, primlerinin de eksiksiz bir şekilde ödenmesi ile emeklilik hakkı ortaya çıkar. Emeklilik genel itibari ile kişilerin çalışma hayatını sonlandırıp emekli maaşı alması halidir. Alınan bu emekli maaşları ile ilgili yaşanan sorunlardan biri de kesintidir. Bizde bu yazıda sizlere 4C yani Emekli Sandığı kesinti sorgulama işlemi hakkında bilgi vereceğiz. Emekli Sandığı’na mensup emekli maaşı alan kişiler için kesinti sorgulama işlemi şifreli veya şifresiz olarak 2 şekilde gerçekleştirilmektedir. Şifresiz sorgulama işlemi SGK’nın bir hizmeti olan E-SGM sistemi üzerinden yapılmaktadır. Şifreli sorgulama işlemi ise E-Devlet aracılığı ile gerçekleştirilmektedir.

Şifresiz E-SGM Üzerinden Emekli Sandığı Kesinti Sorgulama İşlemi

Bu işlemi yapabilmek için ilk olarak hemen alt kısımda verilecek linke tıklamanız gerekmektedir. Açılacak site üzerinde yer alan TC kimlik numarası, doğum yeri, doğum yılı ve cilt numarası bilgilerini giriniz. Güvenlik kodu bilgisini de girip “Sorgula” butonuna basarak Emekli Sandığı kesinti sorgulama işleminizi şifresiz olarak başarıyla tamamlayabilirsiniz.

E-SGM Şifresiz Emekli Sandığı Kesinti Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

emekli sandığı maaş hesaplama

E-Devlet Şifreli Emekli Sandığı Kesinti Sorgulama İşlemi

Bu işlemi yapabilmek için E-Devlet şifresine ihtiyacınız vardır. E-Devlet şifrenizi en yakın PTT şubesinden 2 tl karşılığında temin edebilirsiniz. E-Devlet şifresi kişiye özgü bir şifredir. Bu yüzden kimlik bilgilerinize ihtiyaç duyulacaktır. E-Devlet şifrenizi temin ettikten sonra lütfen kimseyle paylaşmayınız.

Kesinti sorgulama işlemi için yazının sonunda verilecek linke tıklayınız. Karşınıza çıkan sayfada “Kimliğimi Şimdi Doğrula” butonuna basarak TC kimlik numaranızın ve E-Devlet şifrenizin isteneceği sorgulama sayfasına yönlendirileceksiniz. Gerekli boşluklara sırasıyla TC kimlik numaranızı ve PTT şubelerinden temin ettiğiniz E-Devlet şifrenizi girerek ve bu bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra “Sisteme Giriş Yap” butonuna basınız. Böylece E-Devlet üzerinden şifreli Emekli Sandığı için kesinti sorgulama işleminizi başarıyla gerçekleştirme imkanı bulacaksınız.

E-Devlet Şifresi Emekli Sandığı Kesinti Sorgulama İşlemi İçin Lütfen TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş