EMEKLİ SANDIĞI AYLIK BİLGİSİ | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

EMEKLİ SANDIĞI AYLIK BİLGİSİ

emekli sandığı

Emekli Sandığı aylık bilgisi sorgulama işlemi tek bir yöntem ile yapılmaktadır. Bu yöntem E-Devlet şifresiyle E-Devlet sistemi üzerinden yapılan sorgulama işlemidir. Aşağıda verilen bilgiler size daha fazla yardımcı olacaktır. Emekli Sandığı maaş bilgisi sayesinde emekli olduğunuz zaman ne kadar emekli maaşı alacağınızı öğrenebilirsiniz.

Emekli Sandığı aylık bilgisi sorgulama işlemi ve daha birçok işlem daha önceden şifresiz olarak da yapabilmek mümkündü. Ancak şifresiz işlem yapabildiğimiz E-SGM resmi sitesinin bir süre önce kapatılmasıyla beraber artık şifresiz işlem yapabilmemiz mümkün değildir. Bunun yerine şifreli işlem yapan E-Devlet sistemi ile işlemlerimizi yapabilmekteyiz. Şifreli sistem için şifrenizi nereden ve nasıl alabileceğinizi yazımızın devamında sizlere detaylı olarak anlatacağız.

E-Devlet sistemi üzerinden Emekli Sandığı aylık bilgisi sorgulama işleminizi yapabilmek için daha öncede belirttiğimiz gibi şifreniz olmadan yapabilmeniz mümkün değildir. Şifrenizi herhangi bir PTT şubesinden alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken kimliğiniz ile birlikte gidip başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru sonrasında 2 TL işlem ücreti ödeyip, şifrenizi teslim alabilirsiniz.

emekli maaşı sorgulama

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle Emekli Sandığı Aylık Bilgisi Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Emekli maaşı hesaplama işleminiz gibi emekli maaşı sorgulama işleminizi de internet üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Emekli maaşı sorgulama işleminizi E-Devlet sistemi üzerinden yapabilmeniz için E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. E-Devlet şifrenizi nereden ve nasıl alabileceğinizi yazımızda detaylı bir şekilde anlatmıştık. E-Devlet sistemi işlemlerini uzun kuyruklar beklemeden internet üzerinden kolay bir şekilde yapabilmeniz için kurulmuş güvenli bir sistemdir. E-Devlet sistemi üzerinden Emekli Sandığı aylık bilgisi sorgulama işleminizi gerçekleştirebilmek için:

  • Yazımızın sonunda size vermiş olduğumuz bağlantı adresine tıklayınız.
  • Daha sonra açılacak olan sayfada karşınıza çıkacak olan “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıklayınız.
  • “Kimliğimi Şimdi Doğrula” seçeneğine tıkladıktan sonra açılacak olan sayfada bulunan ve girmeniz gereken yerlere T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi sırası ile girmeniz gerekmektedir.
  • Bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde yazdığınızdan emin olduktan sonra hemen aşağıda bulunan “Sisteme Giriş Yap” seçeneğine tıklayınız.
  • Bu işlemleri sırası ile yaptığınızda Emekli Sandığı aylık bilgisi sorgulama işleminizi başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

E-Devlet Sistemi Üzerinden E-Devlet Şifresi İle Emekli Sandığı Aylık Bilgisi İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

  1. mehmet akbaş dedi ki:

    teşekkürler

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş