EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA NASIL YAPILIR? | Emekli Maaşı Sorgulama |Hesaplama| SGK | SSK |

EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA NASIL YAPILIR?

emeklilik

Her vatandaş bir gün emekli olup rahat bir yaşam sürme isteği içindedir. Çalıştığı yıllar boyunca belli bir Sosyal Güvenlik Kurumu’na prim yatırmak zorundadır. Bu primler sonucunda emekli maaşı alır. Emekli maaşı alarak emekli oldukları dönemde rahat bir yaşam sürerler. Ne kadar emekli maaşı alacağını merak eden vatandaşlar online işlemler üzerinden emeklilik maaşı sorgulama işlemini yapabilirler. Bu işlemleri yapmak çok basit hale geldi ve sadece birkaç dakika sürmektedir.

Biz size bu yazımızda SGK emekli maaşı sorgulamanızı nasıl yapacağınızı anlatacağız. E-Devlet şifresi başlığı altından size uygun olanı seçerek emekli maaş sorgulaması nasıl yapacağınızı öğrenebilirsiniz. Bir süre önceye kadar Sosyal Güvenlik Kurumu resmi sitesi üzerinden SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumlarının üçü içinde şifresiz olarak sadece kimlik bilgileri yardımı ile emeklilik maaşı sorgulama işlemleri gerçekleştirilmekteydi. Fakat kısa bir süre önce yetkililerce E-SGM sistemi süresiz olarak kapatılmıştır. Sorgulama işleminiz halen hizmet vermeye devam eden kapsamında bir çok kurumun sorgulama işlemi bulunan E-Devlet sistemi üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. E-Devlet sisteminden yararlanmak için E-Devlet şifrenizin olması zorunludur. Yazımızın devamında E-Devlet sistemi üzerinden emeklilik maaşı sorgulama işleminizi nasıl yapacağınızın detaylarını öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Şifresiyle Emekli Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-Devlet üzerinden yapacağınız emeklilik maaşı sorgulamanız için bir şifrenizin olması gerekir. Eğer şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesinden başvurunuz karşılığında şifre edinebilirsiniz. Şifrenizi edindikten sonra aşağıdaki maddeleri uygulayınız ve emeklilik maaşı sorgulamanızı yapınız.

 • Yazının sonunda sizin için verilen linklerden SSK’ya bağlıysanız 4A, BAĞ-KUR’a bağlıysanız 4B ve Emekli Sandığı‘na bağlıysanız 4C emeklilik maaşı sorgulama seçeneğini seçiniz.
 • Karşınıza “Kimliğimi Şimdi Doğrula” sekmesi gelecektir. O sekmeye tıklamalısınız.

4aemekli aylık bilgisi

 • Daha sonra E-Devlet şifrenizle birlikte T.C. kimlik numaranızı giriniz.

e-devlet

 • “Sisteme Giriş Yap” butonuna basınız ve emekli maaşı sorgulamanızı tamamlayınız.

e-devlet

Böylelikle emekli maaş bilgisine ulaşabilirsiniz. Bu adımları SSK üzerinden verilen örnekte olduğu gibi SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı kurumlarının her üçü içinde aynı şekilde sorgulamanızı yapabilirsiniz.

Emekli Maaşı Sorgulama 4A İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Maaşı Sorgulama 4B İçin TIKLAYINIZ!

Emekli Maaşı Sorgulama 4C İçin TIKLAYINIZ!Etiketler:

Yorumlar

 1. MEHMET dedi ki:

  maaşım çıktımı

 2. tekavüt dedi ki:

  Lütfen yazılı basın ve internet üzerinden okuduğumuz emeklilerle ilgili haberlerde gösterilen emekli resimleri hep aynı,bu haberdeki emeklilerin mutluluğu yüzlerinden okunuyor çünki bu emekli karı koca Türk değil,avrupalı emekli vatandaşların resmi,sorarım size neden bizim emekli insanınmızın resmini göstermiyorsunuz,Lütfen bunları görmek istemiyoruz.

 3. tahsin ceritlioğlu dedi ki:

  maaşım çıktımı

  1. Hurcan Karatas dedi ki:

   Yazımızda anlatılanları uygularsanız öğrenebilirsiniz.

 4. MEHMET UZAN dedi ki:

  Emekli maşı ve kesintileri öğrenmek istiyorum

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Yazımızda anlatılan uygulamayı gerçekleştirmeniz durumunda sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

 5. ersoy pehlivan dedi ki:

  sayın tekavüt yazmış olduğunuz yorum doğru ancak bizim millet vekili emeklilerimizi hiç düşünmemişsiniz bizim millet vekillerimiz iki yıl millet vekili oldumu onlardan daha fazla emekli maaş alıyo oraya koyulması gereken resimler emekli millet vekili resimleri o zaman daha mutlu insanları görürdük 🙂

 6. Suphi Marten dedi ki:

  Sayin SGK Ya saygilarim la
  sorum.
  ben bu yilin ilk 6tici ayina kadar sifresiz sgk.4b aylik bilgilerime ulasabiliyordum ,
  ama daha sonra bir türlü ulasamiyorum ! neyi eksik yapiyotum?
  bilgilerinize arz ederim.
  Saygilar…suphi marten,
  almanya

  1. Hürcan Karataş dedi ki:

   Şifresiz ulaşmak için kullanılan site kapanmıştır. E-Devletten bilgilerinizi kontrol edebilirsiniz, Suphi Bey.

Yorum Yaz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Bu Yazıyı Sosyal Medyada Paylaş